Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Yaşamı ve Doğayı Savunmak İçin Kazım Koyuncu Anısına Yeryüzüne Şarkılar Söylüyoruz'

-
Abone ol

“Yaşamı ve Doğayı Savunmak için Yeryüzüne Şarkılar söylüyoruz” sloganıyla aramızdan ayrılışının 10. yılında Kazım Koyuncu anısına ithaf edilen büyük konser 26 Haziran Cuma akşamı saat 20.00’da Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleştirilecek

Halkevleri doğanın ve yaşamın talanına karşı verilen mücadeleleri hep birlikte büyütmek; nükleer enerji santrallerine, doğayı ve yaşam alanlarımızı talan eden sermaye projelerine karşı yaşam alanlarına ve doğaya sahip çıkanları yan yana gelmeye, Kazım Koyuncu şarkılarıyla horona durmaya çağırıyor.

Konserde, Kardeş Türküler, Bulutsuzluk Özlemi, İlkay Akkaya, Marsis, Bayar Şahin, Pilli Bebek ve Burcu Yeşilbaş dayanışma göstererek sahnede yerlerini alacak.

Halkevleri’nin ‘Yaşamı ve Doğayı Savunmak için Yeryüzüne Şarkılar söylüyoruz” sloganı ile örgütlediği ve aramızdan ayrılışının 10. yılında Kazım Koyuncu’ya ithaf ettiği büyük konser 26 Haziran Cuma akşamı saat 20.00’da Maçka Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Halkevleri konsere dair ayrıntılı bilgileri, davetiye alınabilecek adresleri, iletişim bilgilerini, konser alanına nasıl ulaşılabileceğini www.sarkilaryeryuzune.org adresinde paylaşıyor.

Konser için Facebook’ta da bir etkinlik açıldı.

Kentleri ve doğa için mücadele edenler buluşuyor

Halkevleri, bu etkinliği, HES’lere, nükleer santrallere, kentsel yıkım planlarına direnenlerle birlikte, bu mücadelenin de bir parçası olarak, kent ve doğa mücadelesine bir ses katmak adına planlıyor. Kent ve doğa mücadelelerinin özneleri etkinlikte stant açabilecek, mücadelelerini aktaracak. Konser hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler İstanbul Halkevi’ne ulaşabilir.

Karadeniz sahil yolu projesine, Artvin ve Bergama’da altın aranmasına ve Fırtına Vadi’sinde HES yapılmasına karşı mücadelelerde, Çernobil’de yaşanan nükleer felaketin Karadeniz’e yönelik etkilerinin gündemleştirilmesi için çaba harcayan, her zaman halkın mücadelesinin bir parçası olan Kazım Koyuncu, aramızdan ayrılışının 10. Yılında, bu etkinlikler bir kez daha anılıyor.

Kazım Koyuncu mücadelemizde yaşattığımız ortak değerimizdir

Halkevleri, ülkenin dört bir yanında iktidarın neo-liberal politikaları sonucunda talan edilen ormanlara, derelere, tarım alanlarına, kentlere ve tüm canlıların yaşam alanlarına yapılan saldırıya karşı ‘Kamusal alanlar ve doğa halkın ve tüm canlıların ortak değeridir, sermayeye peşkeş çekilemez’ ilkesini savunan herkesi ‘Yaşamı ve Doğayı Savunmak için Yeryüzüne Şarkılar söylüyoruz’ etkinliğinde buluşmaya çağırıyor.

Halkevleri, etkinliğin gücünü, vadisinde yapılmak istenen HES’lere direnen köylülerin direnişlerinden, nükleer enerji santrallerine karşı 10 yılı aşan süredir bitmez tükenmez enerjileriyle doğayı korumak için mücadele verenlerin azminden, kentlerini talancılara koruyan mahallelerin sokak sokak ördükleri mücadeleden ve 10 yıl önce notaların sonsuzluğuna uğurladığımız şair ceketli çocuğun, Kazım Koyuncu’nun mücadelesinden, değerlerinden aldığını belirtiyor.

Şenlik giderlerini karşılamak için belirli sayıda bilet 20 TL’ye satışa çıkarıldı.

Etkinliğe gelmek için İstanbul’un
farklı noktalarından Halkevleri tarafından servisler kaldırılacak. Etkinlik programına,
bilet temin noktalarına ve servis kalkış noktalarına http://www.halkevleri.org.tr
adresinden ulaşılabilir.

Şenlikle ilgili ayrıntılı bilgiler için:

http://www.halkevleri.org.tr

https://www.facebook.com/events/1631476903766140/

https://twitter.com/#!/Halkevleri

İletişim için:

İstanbul Halkevi

İstiklal Caddesi Orhan Adli Apaydın Sokak No: 10
Beyoğlu/İstanbul

Telefon:
0212 245 82 65

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir