Yardıma Gönderildi ve Sele Kapılarak Şehit Düştü: Er Sefa Parhan 'Yüzme Bilmiyordu'

 > 
413PAYLAŞIM

Tekirdağ'ın Saray ilçesini afet bölgesine çeviren şiddetli yağış sonrası bazı vatandaşlar bulundukları yerde mahsur kaldı. Yardım için gönderilen, içerisinde 4 asker ile 2 polisin bulunduğu zırhlı araç köprüden geçerken devrildi ve metrelerce sürüklendi. Ne yazık ki araçta bulunan ve sele kapılan Sefa Parhan şehit düştü. Er Parhan'ın cansız bedeni bir ağaca sarılmış halde bulundu. 21 yaşındaydı ve terhisine 17 gün vardı. Yüzme bilmediği ortaya çıktı.

İlçede emlakçılık yapan ve Parhan ile aynı araçta bulunan 26 yaşındaki Murat Aksoy, yaşadıkları hayatta kalma mücadelesini anlattı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'ndeki kontrolünden sonra taburcu edilen Aksoy, ölümle burun buruna geldiğini söyledi ve yaşananları şu şekilde aktardı: 

"Çok yağış oldu, dereler taştı. Derenin karşısındaki yolda yardım isteyenler vardı. Sel suları dere yolunun üzerinden aktığı için mahsur kalmışlardı. Daha sonra zırhlı personel taşıyıcı aracı geldi. Mahsur kalanları kurtarmak için 4 asker, 2 polis ve ben araca bindik. Araçla karşıya geçerken sol taraftan beton gibi bir yere çarptığımızı hissettim. Çarpmadan sonra araç sel sularında sürüklenmeye başladı. Biz dere sularına kapıldık ve su aldığını fark ettik. Aracın üst kapağı açıktı 400 metre sürüklendikten sonra oradan dışarı çıktık."

Er Sefa Parhan akıntıya kapılarak kayboldu...

Aksoy, sel sularına kapılan askerin bir ağaca tutunduğunu ve bir süre sonra gözden kaybolduğunu anlattı.

"Sesini duydum, 'Ben yüzme bilmiyorum' diyordu"

Aksoy sözlerine şöyle devam etti:

"İki asker iki ağaç vardı derenin ortasında ona tutundular. Kepçe ve halatla yardım edip bizi kurtarmaya çalıştılar. Beklediğimiz sırada askerin sesini duydum, 'Ben yüzme bilmiyorum' diyordu. Sonra gitti, diğer asker arkadaşı da arkasından 'Gitti' diye bağırdı. Asker gözden kayboldu."

Cansız bedeni ise bu sabah 800 metre ileride ağaca sarılmış vaziyette bulundu.

Er Parhan'ın 21 yaşında olduğu, terhisine sayılı günler kaldığı ve 17 gün sonra baba evine döneceği öğrenildi.

Er Parhan'ın 21 yaşında olduğu, terhisine sayılı günler kaldığı ve 17 gün sonra baba evine döneceği öğrenildi.
Er Parhan'ın 21 yaşında olduğu, terhisine sayılı günler kaldığı ve 17 gün sonra baba evine döneceği öğrenildi.

Geriye yakın zamanda arkadaşlarıyla birlikte söylediği ve sosyal medya hesabından paylaştığı 'Su Misali' adlı parça kaldı.

Şehit askerin, yarın cuma namazına müteakip İzmir'deki Beşikçioğlu Camii'nden toprağa verileceği öğrenildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir