Yaratıcılığınıza ve Fikirlerinize Güveniyorsanız Burada Tam Size Göre Ödüllü Bir İş Fikri Yarışması Var: "Fikrinle İz Bırak"

10PAYLAŞIM

Yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikirleriniz varsa ve kendinize güveniyorsanız hazır olun: Tam da sizin için şahane bir ödüllü yarışma düzenleniyor!

TÜGİAD Ankara Şubesi ve Atılım Üniversitesi ortaklığı ile, 15 Ocak’a kadar başvuruların alınacağı ve 11 Nisan 2020 tarihindeki bir ödül töreni ile sonuçlanacak “İş Fikri Yarışması“ düzenlenecektir.

Yenilikçi/teknoloji tabanlı iş fikri olan girişimci adaylarını ödüllendirme yolu ile teşvik ederek desteklemek ve iş fikirlerinin ticari değere dönüştürülmesi sürecinde eğitim, mentörlük, danışmanlık vb. hizmetlerin verilmesi amaçlanmaktadır.

İş Fikri Yarışması’nda yarışmacıda aranılan tüm detaylara;

fikrinleizbirak.atilim.edu.tr

adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışmada dereceye giren tüm proje sahiplerine AR-GE Projesi Yazma; Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları; Mentörlük Desteği verilmesinin yanı sıra,

  • 1.ye  50.000₺

  • 2.ye 30.000₺ ve

  • 3.ye 20.000₺ ödül verilecektir.

Ayrıca ilk aşamayı geçen tüm yarışmacılara ücretsiz olarak Fikri Mülkiyet & Sunum Teknikleri & Proje Hazırlama eğitimleri verilecektir.

Jüride TÜGİAD adına; TÜGİAD YİK Başkanı ve Yücelen Grup YK Başkanı Dr. Ali Yücelen ile Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım gibi birçok değerli isim yer alacak.

Ayrıca yine jüride, Ankara Şube Genel Sekreteri Av. Beril Pınar Tandoğan, Ankara Şube Üyesi & Atılım Üniversitesi Mezunlar Derneği YK Başkanı&Atılım Üni. Spor, Kültür ve Sosyal İşler Direktörü E. Yaman Zaim, TÜGİAD Üyesi & Girişim Türk YK Başkanı Berkay Altunbay ve Atılım Üniversitesi adına; Rektör Yrd. Prof. Dr. Serkan Eryılmaz ve Argeda-TTO Direktörü Doç. Dr. Yılser Devrim’in yanı sıra alanlarında başarılarıyla örnek olan; 

  • KOSGEB Başkanı Prof.Dr. Cevahir Uzkurt, 

  • SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Gürsoy, OSTİM Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, 

  • Onedio kurucusu Kaan Kayabalı

  • Volvo Car Turkey Genel Müdürü Sabri Sözen ve 

  • Argedor Bilgi Teknolojileri CEO’su Güven Fidan yer alacaktır.

Her biri kendi alanında isim yapmış bu jüri heyetinin bir diğer ortak özelliği de yine her birinin ya bizzat start-up yatırımcısı olması ya da bu tip yenilikçi iş fikirleri konusunda yatırımcı ekiplerle birlikte çalışıyor olmalarıdır.

Yarışmanın ana hedefi; gerek yenilikçi teknolojiler ve gerekse de sosyal start-up'lar konusunda girişimcilere ve vizyonu açık beyinlere mentorluk yapmak, eğitimler düzenlemek, yatırım yapmak ve bu yolla dünyanın vizyonunu şekillendirecek global fikirlerle yatırımcıları bir araya getirerek hem ülkemize hem de bu ekosisteme gerekli desteği vermektir.

Tam da bu sebeple Ankara’da ilk kez bir İş İnsanları Derneği ve bir Üniversite kendi alanlarındaki bilgi, deneyim ve güçlerini birleştirerek kıymetli bir hedefe doğru birlikte yola çıkma kararı almışlardır.

Yarışmacılarda aranılan tüm diğer detaylara; fikrinleizbirak.atilim.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir