Yanındayız Sıla! Ahmet Kural'dan Şiddet Gören Sıla'ya Ünlülerden Destek Yağdı!

3.3bPAYLAŞIM

Bugün gündeme bomba gibi düşen Ahmet Kural'ın Sıla'ya şiddet uyguladığı haberine ünlüler de sessiz kalmadı! İşte Sıla'ya desteğini yüksek sesle gösteren ünlüler...

Ünlü şarkıcı Sıla, sevgilisi Ahmet Kural'ın kendisine şiddet uyguladığını öne sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde açıklama yapan Sıla, “İfade vermeye geldim. Ahmet Kural’dan şikayetçiyim” dedi... Avukatı Av. Dr. Rezan Epözdemir ise evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit olayının yaşandığını belirterek, dün itibarıyla koruma kararı çıkardıklarını, savcılığın da Sıla’nın ifadesine başvurduğunu söyledi.

Instagram hesabından yaptığı açıklamada, "Hiçbir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek" dedi ve şiddet karşısında sessiz kalmayacağını gösterdi.

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. 

Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!

Haberin ayrıntıları için: 👇

Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com
Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com

1. Ve sosyal medyadan Sıla'ya destek gecikmedi...

2. 

3. "Hak etmediğin kadın tarafından, kendini vazgeçilmez ve değerli zanneden erkekler güçsüzlük sizin diğer adınız."

Yıkamadığın kadına, devrilmiyor diye, çok #güzel ve başarılı diye, #şiddet uygulayan güçsüz “erkek” O kadın senin ezik şiddetinle, bir #ömür daha da güçlenecek bunu biliyor musun? Hak etmediğin kadın tarafından, kendini vazgeçilmez ve değerli zanneden erkekler güçsüzlük sizin diğer adınız👊🏼 6164. maddenin 5. maddesi gereği sen bi #sus ve uzaklaş!

4. 

5. "Gücünüz kuvvetiniz ne şarkı sözlerine ne güzel yüreğine dokunabilir... Yanındayım her zaman."

6. 

7. 

8. "Nefretle kınıyorum! Geçmiş olsun Sıla kardeşim..."

Yeter artık! Kadına şiddet olaylarından sıkıldık, bunaldık! Nasıl adamsınız siz arkadaş? Bir kadını yerlerde sürüklemek nedir? Onlar bizim annemiz, kız kardeşimiz, sevgilimiz, canımızın bir parçası! Nefretle kınıyorum! Geçmiş olsun Sıla kardeşim...

9. 

10. 

11. Çağla Şıkel

12. Deniz Akkaya

13. "Onun dik duruşunun ve cesaretinin tüm kadınlarımıza örnek olmasını istiyorum! Kimseden korkmayın!"

Türkiye'nin en büyük sorunu KADINA ŞİDDET! Kadına, çocuğa, hayvana! Toplumun her alanında, her kesiminde şiddet var! Psikolojik ya da fiziksel şiddet fark etmez!
Sıla'nın yaşadığı korkunç olay için çok üzgünüm! Onun dik duruşunun ve cesaretinin tüm kadınlarımıza örnek olmasını istiyorum! Kimseden korkmayın! 
Çocuklarınızı "Sen erkeksin yaparsın" ya da "Sen kızsın yapamazsın" şeklinde ayırarak değil İNSAN olarak yetiştirin! İnsan olan hiç bir canlıya zarar vermez! 
Tüm iyi dileklerim seninle.. 

14. Ayşe Köroğlu

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. "Meslektaşım Sıla’yı bir kadın olarak ayakta alkışlıyorum. Ve yaşadığı bu korkunç olayda sonuna kadar yanında olduğumu haykırmak istiyorum."

21. 

22. 

23. "Yanındayım."

24. 

25. "Şiddetin büyüğü, küçüğü, fizikseli sözeli yok! Şiddet şiddettir. Yanındayız, seni seviyor ve bir kere daha takdir ediyoruz."

Kadının adıyla, gücüyle, varlığıyla baş edemeyen aciz ve zavallı erkekler şiddete baş vurur. Kadını kırdıkça, kadını aşağıladıkça, kadını hor gördükçe adam olacaklarını, içlerindeki ezik ruhu anlamlandıracaklarını zannederler. Ne yazık, ne acıdır onlara... ve kadınlarımız hep susturulur, o lanet olası ‘kol kırılır yen içinde kalır’ kafesine kıstırılır. Ülkemizin bu korkunç yarasının kapanmama sebebi tam da budur. Kadınlar susar, kadınlar ağlar, erkekler “adam” sayılmaya devam ederler. Ama işte Sıla gibi kendinden emin, “El alem ne der?” korkusuyla susmayan kadınlar var. Teşekkürler Sıla, susmadığın ve birçok kadına örnek olduğun için. Şiddetin büyüğü, küçüğü, fizikseli sözeli yok! Şiddet şiddettir. Yanındayız, seni seviyor ve bir kere daha takdir ediyoruz.

26. 

27. Edis

Ahmet Kural'dan İlk Açıklama Geldi: Suçsuzum, İddiaları Kabul Etmiyorum! - onedio.com
Ahmet Kural'dan İlk Açıklama Geldi: Suçsuzum, İddiaları Kabul Etmiyorum! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
affection

Ahmet Kural' a güldüğüm her anımı lanetliyorum meğer bir canavarın sinsi oyunlarına kanmışız.

lalibertad

Şiddetin her türlüsüne karşıyım kimse kimseyi dövme hakkına sahip değil sebebi ne olursa olsun.. Sadece kafamı kurcalayan bir şey var! kadınlar erkekleri dövecek güçte olsaydı ne olurdu...

Gizli Kullanıcı

erkeklerin kadınları dövmeye götü yemezdi. kadına şiddet gösteren erkek ezik birisidir. gücünün yetmediği kişiden korkar, gücünün yettiği kişiyi de dövüp kendisini bi bk sanar.

lalibertad

sen iyi ki erkekleri dövecek güçte değilsin. senin hayatına yanlış erkekler girmiş olabilir. Unutma babanda bir erkek...

Gizli Kullanıcı

babam da şiddet gösteren biriydi :)

lalibertad

bunu tahmin etmek zor değildi.

taner-yesilbas

üzüldüm sıla adama 2.bir şans vermiş ne gereği vardı kardeşim nasıl bir öfke ve kin tuttun gerçi bizim milletimizde anormal ahmet kuraldan dayak yemek isteyen kadınlar dolu etrafımda dinlediğim kadarıyla anlamadım vallahi 🤷🏻‍♂️

neslihan-nisan

bir bakisa kanmayin kizlar o zaman da bu kadar goklere cikartmayin bilemezsiniz demistim ilk ayrilikta da mutlaka biseyler olmustur ama ikinci bi sans daha ileri boyutta kotuluklerle sonuclandi ne yazik ki biz kadinlar fazla duygusaliz iste..

layd

acizliğin, karektersizliğin, eğitimsizliğin vs. vs. dışa vurulmasıdır şiddet, değil kadına veya kendi cinsine hiç bir canlıya şiddet uygulanamaz.

Görüş Bildir