Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yangından Kurtarılan ve Başka Hayvanların Bakıcılığını Üstlenen Kahraman Kedinin 15 Fotoğrafı

 > 
9.1bPAYLAŞIM

Bir kedi düşünün, bir ev yangınından zar zor kurtulmuş, 3. dereceden yanıkları olan, belli uzuvları kesilmek zorunda kalmış, çok kötü bir durum değil mi? Fakat aynı kedi geçen sene bütün zamanını Animal Emergency Hospital & Urgent Care, North Carolina'da diğer hayvanlara yardım ederek geçirmiş. Russel hala yaralarından dolayı bir iyileşme sürecinde ama diğer hayvanların odalarına tek tek gidip onları ziyaret ediyor. Aslında ilginç başka bir durum da var, bu kedi, görevliler tarafından sakince odasına götürülene kadar bu ziyaret işini bırakmıyor ve dinlenmeye çekilmiyor. Görevliler Russel hakkında ''Bütün hastalarımızla tanışmak istiyor. Onlarla birlikte olmak istiyor. Diğer hayvanların acısını hissedebiliyor mu bilmiyor ama onlarla ilginç bir şekilde iletişim kurma özelliğine sahip.'' demiş. Russel belkide tam anlamıyla hiç iyileşemeyecek hatta yakın zamanda ayağı için bir operasyon da geçirmiş. Fakat bağışlar sayesinde hastanede, yani o çok sevildiği ve ona yardım edildiği yerde kalması sağlanıyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/cat-housefire-...

1. Geçen sene yangından kurtulan kedi ile tanışın, Russel.

2. 

3. Hastanenin kalıcı bir sakini olan Russel diğer hayvanlar için bakıcılık yapmaya başladı.

4. 

5. Hastanedeki diğer hayvanlarla tek tek tanışıyor ve onların hayatına belki de yeni bir bahar getiriyor.

6. 

7. Hastanedeki diğer canlılarla oldukça ilginç bir bağı var.

8. 

9. ''Kedilerin çoğu ilgisiz ve biraz da soğuk duruyor fakat Russel diğer hayvanlarla birlikte olmak istiyor.''

10. ''Tabii ki de Russel oldukça farklı bir kedi, onlara eşlik etmekten gerçekten keyif alıyor.''

11. 

12. Russel tamamen iyileşemeyebilir fakat klinikte oldukça iyi ve güzel bir şekilde ona bakılıyor.

13. 

14. 

15. Klinik görevlileri ''Burada o bir rock yıldızı, herkes onu görmek istiyor. Onu kliniğimizin maskotu olarak tutmaktan mutluluk duyuyoruz.'' diye de belirtmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gozdepercin

canım benim yaa :( kıyamam

ilayda26

Yazık görebiliyormu acaba ?

akatsuki1971

şu ölümlü dünyada insanoğlu kadar dünyaya anti-uyumlu bi canlı yoktur. yaptığımız hiç birşey dünyaya uygun değil. aksine dünyanın içine etmeye yarıyor. her şeyimiz birer artığa dönüşüyor. her şeyi zevkimize göre tüketiyoruz.Vahşi doğa diye aklımızca aşağıladığımız sistem bile aslında özünde kardeşçe yaşıyor. bir aslan asla zevk olsun diye aç olmadığı halde bir ceylanı avlamıyor. doğanın dengesi hep düzgün işlüyor. bizler maç kaybederiz. rakip taraftarı bıçaklarız. yemeğin tuzu az derik karımızı doğrarız. kızımız tecavüze uğrar boğar çöpe atarız. beğendiğimiz kız bizi seçmez kafasına sıkar gideriz. hahaha şaka gibiyiz bu dünyada valla. tüm hayvanlar böcekler balıkları bi bu gözle izleyin bakın bakalım saçma sapan işler yapanına rastlar mısınız. hepsi görevini yapıyor rolünü oynuyor. bi de biz insanoğluna bakın .

muslum-elibol

Allahım bu insanları cennetine kabul etsin...

akatsuki1971

Müslüman olmayanlar cennete giremez :)

ahsengokpinar

ya bir kere de boş konuşmayın karışmayın bir şeye,ne güzel bir dilekte bulunmuş beyefendi işte ne istiyorsun?

akatsuki1971

ohooo dilesin canım bişi demiyoruz. dilemekle gökten para yağsa hepimiz dileyeceğiz de burda otu boku düzeltiyorsunuz da biz doğruyu söyleyince mi kabahat?bak sonunda sımayli koydum nefret gözünüzü nasıl kararattıysa onu bile idrak edememişsiniz.

ahsengokpinar

tanımadığım insandan ne diye nefret edeyim? herkese saygım var benim. sadece niye tartışma ortamı yaratacak bi yorum yapıyosunuz din gibi hassas bi konu üzerinde? özellikle böyle güzel ve dinle alakasız bir paylaşımda. saçma.

devrimyilmazzz

siktir git kendi cennetine o zaman amk şakirti

atakanaslanalp

Peki girip giremeyeceğini sen nereden biliyorsun? Sen gireceksin yani baya rahat konuşabiliyorsun, inan bana o insanlar cehenneme, sen ve senin gibiler cennete gidecekse, o cennete ben gitmek istemem şahsen..

akatsuki1971

hhahaha ben müslüman olmayan giremez dedim. o kediyi yakan kişi sonradan müslüman olur ve öyle ölürse girer. ben sen başkası girecek demiyorum ama cehennmei bu kdar hafife alıyorsan elini yanan çakmağa yaklaştırıp şööölle bi 1 dk tut bakalım. ben gireceğim demediğim halde hemen taze gelinin sarıldığı gibi saldırmışsınız konuya bakıyorum. dinsizseniz banane kardeşim hahahah

muslum-elibol

evet bende bunu demek istemiştim. nasıl bir adalet ki müslüman olarak dünyaya geliyorum. müslüman olarak dünyaya geldiğim için 1-0 önde başlıyorum herşeye. ama müslüman olmadan yaşayan insanlık için, tanrının yarattığı çevre ve hayvanlar için çalışan milyonlarca insan var. birde kendime ve çevreme bakıyorum ne yapıyoruz? hiçbir şey.. cennete gitmek için müslüman olup ibadet etmen yeterli. birde bazı mezheplerde olup hayvanları öldürenler var dokununca abdestleri kaçıyormuş neyse..

akatsuki1971

arkadaş bu gün tl geçerli sen çıkıp ben osmanlı sikkesiyle alış veriş yapacağım diye bilir misin ya da 50 sene öncesini türk parasıyla? bu nasıl adalet denir mi? o paranın tedavülü kalktı yeni para geçerli artık. dinleri de böyle algılayın lütfen. Allah'ın belli dönemlerde " Artık sizin için bu dini seçtim" demesiyle tüm insanları o dine geçmesi gerekir. ha sen dersin ben geçmem o ayrı dava. onun da hesabını verirsin konu kapanır

akatsuki1971

şimdi bir konu ile o konuyu uygulayanlar farklı şeyler. sen diyosun ki müslüman kötü şeyler yapacak kafirler iyi şeyler yapacak kafir cehenneme müslüman cennete...ama bak adı üstünde kafir diyoruz. Allah katında en makbul kul Kendisinine iman eden ve ortak koşmayan kuldur. ama dinlerin de sırası var musevilik varken başka din yok hıristiyanlık varken musevilik yok... sıralama ve geçerlilik bu şekilde. bir müslüman dünyanın en kötü insanı da olsa cezasını çeker en son da olsa cehennemden çıkar cennete girer. ama bir kafir en büyük iyiliksever de olsa kafir olduğu için ebedi cehennemde kalır. bu net. Allah bizlere " sizleri ancak bana kulluk edesiniz diye yarattım" diyor. artık bunun lamı cimi yok. kabul etmesen ne yazar. ama edersen ebedi cennet. sen bilirsin. sana irade vermiş. seçimini yap ama seçimlerinin karşılığına da katlanacaksın

muslum-elibol

siz kolay mı sanıyorsunuz bir insanın dinini bırakıp başka bir dine geçmesini. müslüman olarak dünyaya geldiğin için tuzunuz kuru.. emin ol hristiyan bir aileden dünyaya gelseydin hristiyan doğup hristiyan olarak ölürdün. Anadoluda yaşayan kaç ermeni , kaç süryani müslüman olmuştur? din ve kültür ö kolay kolay bırakılmaz.Sen kaç tane dini araştırıp bilgi topladın kendi dininle kıyasladın ki ?

muslum-elibol

sen ailenin karşısına çıkıp iranda 200 yıl önce bahailik diye bir din çıkmış, Seyyid Ali Muhammed insanlara gönderilmiş olan mehdi dir. Ve ben ona inanıyorum. deyip bahailiğe geçebilir misin? emin ol sen de dahil kimsenin haberi bile yoktur.şunu da anlamıyorum tek derdimiz Tek tanrıya inan 3 semavi dinin birbiryle savaşması, yahu bu insanlar aynı Allaha inanıyor. Yok senin peygamberin böyle benim peygamberin böyle, senin dinin bozulmuş. Hiç Tanrıya inanmayan topluluklar var . olsun onlar ayrı. biz birbirmizle savaşalım. biz müslüman yerimizde sayarken onlar coğrai keşiflerle gittikleri yerlere önce hristiyanlığı tek tanrı inancını götümüşler. bugün afrika latin amerika inançsız değilse onların sayesindedir. ama tanrı diyor ki ben bunları kabul etmiyorum. bana inanabilirler ama uygulayış farklı o yüzden onların emekleri boşuna.

akatsuki1971

demem çünkü son din ve son peygamber geldi. artık başka dinler geçerliliğini kaybetti. ama sen cem yılmazın deyimiyle "İsterseniz krem peynire tapın, baba ne?"

tc-ayten-anil

Allah'ım insanları yarattın bari hayvanları koru şerrimizdenn

omer-kabakci-tanriturkukorusun

amin

Görüş Bildir