Yamaç'a Yeni Bir Kardeş! Çukur Sezon Finalinden Sonra Bazı Teorilerimiz Var

101PAYLAŞIM

Çukur'un 2. sezon finalini de izledik. Geçen sezon olduğu gibi kafamızda bir sürü soru işareti var. Yine kötü niyetli ellere giden bir Çukur, dağılmış paramparça olmuş bir aile var. Teorilerimizi ve nedenlerini anlatalım. Siz de yorumlarda fikrinizi paylaşın...

Bölümü izlemeyenleri şöyle alalım. 👇

Ciğerimiz Kalmamıştır! Çukur'un Televizyon Tarihine Geçecek Sezon Finalini Anlatıyoruz - onedio.com
Ciğerimiz Kalmamıştır! Çukur'un Televizyon Tarihine Geçecek Sezon Finalini Anlatıyoruz - onedio.com

Yamaç'ın üzerine çok gidiliyor biliyoruz... Ama Yücel şansı varken Yamaç'ı öldürmedi. Bir şekilde onun hayatta kaldığını ama sevdiklerini kaybettiğini görüyoruz.

Peki Yamaç neden bu kadar önemli? Neden hayatta kalması ve herkesin acısını izlemesi gerekiyor? Neden Koçovalılar'ın hesabı hep ona kesiliyor?

Dizinin başından beri Yamaç'ın bir başucu kitabı var: Kral Oidipus. Bir kehanetten kaçarken o kehanetin tam da ortasına düşülen Yunan mitolojisinin en dramatik hikayelerinden biri.

Çukur'a gelmeyi hiç istemedi Yamaç, yine de kökleri onu çekti. Çukur'un gerçek babası o olacaktı biliyoruz da, İdris varken mümkün mü?

"Ben her şeyimi, bütün ailemi kaybettim." demişti İdris. Her şeyini kaybedip küllerinden doğması gerekiyor Yamaç'ın da.

"Kaderinden kaçtığında, kaderine varırsın." diyor Kral Oidipus hikayesi. Babasını öldürmesi Yücel'in yarattığı bir kehanetti diyebiliriz, bundan kaçamadı ve onu öldürdü. Öz babasının katili oldu. Tıpkı babası olduğunu bilmeden, kendi babasını öldüren Mahsun gibi...

Peki ya Mahsun? Neden bu bölümde Yamaç rüyasında gördü onu? Elinde bir bıçakla avucunu kesiyordu. Üstelik arkadan "Sen benim kanımsın, bundan kaçamazsın" diyordu babası.

İdris ve Meliha Aliço'nun (sözde) mezarı başında enteresan bir konuşma yaptılar. Yamaç'tan bir şey saklıyorlar, belki de yeni bir kardeş veya Yamaç hakkında enteresan bir şey...

Herhalde kastettikleri şey Yücel'in intikam alma sebebi değildir. Zira bunu Yamaç zaten biliyor.

Meliha şöyle dedi; "Yamaç'a ne zaman söyleyeceksin? Bilmeye hakkı var, o diğerleri gibi değil, anlar." Neyi yahu neyi?

İdris'in gözünde korkuyu gördük. "Asla söylemeyeceksin!" diye kızdı Meliha'ya. Bu büyük sır nedir?

Geçmişinde Yamaç ve İdris'in hiç anlaşamadığını, Yamaç'ın bir türlü bu ailenin yaşamını kabul edemediğini biliyoruz. İdris defalarca "Sen benim kanımsın" diye kükremek zorunda kalmış.

Sultan'ı tanımasak, evladı olmayana bakmayacağını bilmesek İdris'in oğlu değil diyeceğiz. Zaten zerre kadar da benzemiyor aileye.

Acaba diyoruz, İdris'in bir gayrı meşru çocuğu daha mı var? Mahsun kaybolur kaybolmaz hemen Emmi'ye ulaşan ailesi, gerçek ailesi olmayabilir mi?

Biz artık Çukur izleye izleye üzerine toprak atılmayan adamın öldüğüne emin olmuyoruz. Mahsun'un kurtulması zor ama imkansız değil, ölmemiş olabilir. Biz de hikayesine kaldığı yerden devam ederiz.

Ya da bir kız kardeş? Veya yeni bir düşman? Bu kadının kim olduğunu görmedik ama Koçovalılar'dan ölümüne nefret ettiğine eminiz.

Azer Kurtuluş'la anlaşan Yücel, onu gizemli bir kadınla tanıştırdı. Kadını görmedik ama çok büyük bir parayla yardım ettiğini biliyoruz.

Bu kadar külçe altını sırf Koçovalılar'ı bitirmek için Yücel'e verecek biri, intikam için değil de ne için yapıyor olabilir ki?

Bunların cevabını şimdilik bilmiyoruz. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki Yamaç'ın zamanında gördüğü o rüya çatır çatır çıkıyor...

Yamaç ve Meliha bu rüyada Koçovalı ailesi mezarlığındalar. Nedret, Acar, Kahraman ve büyük amca Cumali orada.

Fakat bir kişinin daha mezarı var: Yamaç Koçovalı. Üstelik ölüm yılı da 2019.

"Kökünde ölüm var" diyor Meliha ve şu anı gösteriyor. Yamaç'ın bir yeğeni, bir diğer yeğeninin başına silah dayamış.

Selim'in oğlu Akın ve Salih'in oğlu İdris olmasın? Salih ve Saadet'in oğlu İdris, Akın'ın yaptıklarından sonra ailesinin, İdris dedesinin intikamını almak isteyebilir.

Akın kim? Akın Selim'in hiç sevmediği oğlu. Babası İdris'in neyinden şikayet ettiyse, aslında kendi de oğluna yapmış. Onu görmeye hiç gitmemiş.

Ama masum bir çocuğu yapayalnız bıraktıklarını düşünmeyin. Cinayet işleyip girmiş, ailesi hapiste durulur umuduyla kendi elleriyle polise teslim etmiş.

İdris tüm torunları kadar sevmiş onu da ama biraz akıllanması için bunu yapmış. Astım hastası Akın'ı devamlı düşünüyor, onun için tespih saklıyordu.

Gerçi astım hastası biri şu ortamda çoktan krize girmişti ama neyse... Dedesinin yaptıkları ondan nefret etmesini engellemedi. İhanet etti.

Dedesini amcasıyla karşı karşıya getirdi ve birinden birinin ölmesine sebep oldu. Yüksek ihtimal İdris'in ölmesine...

Tekrar rüyaya dönelim... Muhtemelen Yamaç, öz babasını vurduktan sonra aklını kaybedecek. Onu kendine getirene kadar 3. sezon başında epey bekleyeceğiz belki de.

Akın da o sahneyi bütün Çukur'a izletmiş belli ki. Bir anda ailenin başına geçmiş. Çünkü tek bir erkek bile yok.

Herkes Akın Koçovalı'yı beklerken biz sosyopat o çocuk diyorduk. Karaca'nın zamanında Celasun'a anlattıkları aklımızda. Karaca'yı sebepsiz yere dövdüğü, işkence ettiğini biliyorduk. Böyle biri 'çare' olur mu?

Akın'ı yenmenin bir yolu da Aliço'dan geçiyor olabilir. Zengin ve gizemli ailesi çok güçlü belli. Onlar Yamaç'a ve Çukur'a yardım edebilir.

Aliço, Kral Oidipus'un öyle pasajlarını okudu ki, Akın'ın kibrinin kendi sonu olacağını ve her şeyin aslında daha iyi olabileceğini düşündürdü: "Doğabilir uğurlu ve iyi sonuçlar, en felaketli sonuçlardan."

Şuraya da yazalım, Azer Kurtuluş öyle basit bir karakter değil. Bizce Yücel'in sonu da o olacak, mahalleyi kurtarmak için Yamaç'a yardım eden o olacak. Çünkü kardeşi Savaş'ı öldürenin Yücel olduğunu öğrenmesi her şeyi değiştirecektir.

Son olarak bir şeyi belirtelim; biz Meliha'ya hiç güvenmiyoruz. Sevdiği adam tarafından kurşunlanmış, ölümden dönmüş biri böyle sakin kalabilir mi?

Valla Azer'İn bu kadını görünce dibi düşmemiş olsa, Yücel'e yardım edenin Meliha olduğunu düşünmeye başlayacağız...

Yine bir sürü merak edilen var. Yahu şu ana görevi bir tamamlayın, devamlı ek görev alıyorsunuz kardeşim!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fchinaski

Giderayak cocuk yap demeseydi idris, orada yamac öldü diye dusunurdum, senaryoda yeri kalmadi. Yamac’i digerlerinden ayiran, ozel bi durumu yok dizide şu an. Basrol elbette ama basrol olmasini gerektiren bi sey yok. Ne bir olaya dahil olabiliyor, ne de mudahale edebiliyor. Aras oyunculugu muazzam, lafim yok ancak senaryoda yersiz bi karakter oldu. Sert adam cumali, aile babasi salih, ezik ama pratik selim, serefsiz akin. E yamac neci? Kurtlar sofrasi gibi mahallede iyi niyetli olacam diye diye kimseyi koruyamiyor, daha da ayak bagi olup birilerinin bi sey yapmasina da karisiyor

kalemine

adama bak sürekli üremiş her yerden yeni çocuk çıkıyor

ozdemirdemeticloud.com

bence o topuklu Damla

uyusuk

onedio senin reklam politikanın içine sıçayım bıktırdım artık iyice...

xxxibgdrgn

İdris'in de hiç gerçek dostu yokmuş ki ona prezervatif'in ne olduğunu öğretmemiş.

Görüş Bildir