Yalnızca Dikkatli Oyuncuların Karşılaştığında Anladığı 16 Gizemli Easter Egg

2PAYLAŞIM

Easter Egg terimi, aslen Paskalya yumurtası anlamına gelen, geliştiriciler tarafından eserin farklı yerlerine gizlenmiş detaylara verilen isimdir. Biz de bu listede bu detaylardan bazılarını inceleyeceğiz.

1. Fallout 4 - Atatürk İmzası

Fallout 4 oyununun ilerleyen kısımlarında bir beyzbol topunun üstünde Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasıyla karşılaşan oyuncular oldukça şaşırdı. Bu easter egg'in neden ve nasıl oyunda yer aldığını bilmesek de oldukça hoşumuza gitti.

2. The Walking Dead - Yüzen Zombi

The Walking Dead oyununun final sezonunda Clementine ve Aj kendilerini bir mağarada bulurlar. Birkaç eşyayla etkileşime geçtikten sonra son derece eğlenceli bir sahne ile karşılaşırlar.

3. Gta 4 - Mutluluk Heykelinin Kalbi

Gta 4'te sık kullanılmayan bir bölgede Mutluluk Heykeli (bu da Özgürlük Heykeline bir gönderme) bulunuyor. Bu heykelin içine girip yukarı çıkan oyuncular oldukça şaşırtıcı bir şeyle karşılaşıyorlar: Mutluluk Heykeli'nin atan kalbi.

4. The Witcher 3 - Dövüş Kulübü

Witcher 3'te 'Öfkeli Yumruklar: Novigrad' görevini yaparken 'Durden The Tailor' isimli bir rakiple yumruk yumruğa kavgaya girmeniz gerekiyor. Buradaki 'Durden The Tailor'ın, dövüş kulübü karakteri 'Tyler Durden'a bir gönderme olduğu açıkça görülüyor.

5. The Last of Us - Uncharted 3'teki Bar

Naughty Dog firmasının elinden çıkan iki oyunda da birbirine gönderme yapılan çok yer var. Bunlardan birisi de önceden Uncharted 3'te karşılaştığımız pelikan vitraylı bar, Last of Us'ta da karşımıza çıkıyor.

6. The Division 2 - Örümcek Adam

Sırt çantasını güvende tutmak için ağlarıyla duvara sabitleyen Örümcek Adam, bu sefer mahallesinden çok uzakta, The Division 2'nin geçtiği Washington'da ortaya karşımıza çıkıyor.

7. Gta 5 - Jolene'nin Hayaleti

Oyun içinde Gordo dağına gitmeniz halinde, her akşam 23:00-00:00 arasında bir hayalet beliriyor. Hayaletin hikayesi de oyundaki gazetelerden öğrenilebiliyor. Bu hayalet, eşi tarafından öldürülen Jolene'nin hayaleti.

8. Half-Life 1 - Gabe Newell

Efsane fps oyunu Half-Life'ta haritanın bir köşesine gizlenmiş Gabe Newell resmiyle donatılmış bir odaya gidebilirsiniz. Gabe Newell oyunu geliştiren şirket Valve'ın sahibi.

9. The Elder Scrolls V: Skyrim - Başsız Süvari

Genellikle akşam 10 ile sabaha karşı 5 arasında, Hamvir's Rest civarında başsız bir hayalet süvari ile karşılaşabilirsiniz. Panik yapmayın kendisi zararsızdır.

10. The Witcher 2 - Assassin's Creed

Assasin's Creed oynayanlar bilecektir. Oyunda harita ile senkronizasyon sağlamak için yüksek bir yapıya tırmanmanız gerekir. Sonrasında bir saman yığınına atlayarak aşağı inersiniz. Galiba bu atlayışı başaramamış bir assasin ile ilk defa Witcher evreninde karşılaşıyoruz.

11. A Plague Tale: Innocence - Dark Souls Göndermesi

Oyunda, kılıç saplanmış bir yığını yakarak farelerden kaçınmamız, bize Dark Souls'da ölünce yeniden doğulan Bonfire'ları hatırlattı.

12. Mirror's Edge - Dev Fare

Oyunun 8. bölümünde yer alan easter egg'de elinize sniper alıp ateş etmeniz gerekiyor, bu sırada karşıdaki noktaların ortasına nişan alıp ateş ederseniz sokakta koşturan dev bir fare beliriveriyor.

13. Control - Kediler

Control oynarken gözlerinizi dört açmanızı öneririz. Zira oyunda gizlenmiş 8 kedi heykelciğini bir araya getirerek gizli bir odaya girebilirsiniz.

14. Generation Zero - Geleceğe Dönüş

Generation Zero oyununda terk edilmiş bir ambar içinde, 'Geleceğe Dönüş' filminden akıllarımıza kazınmış o meşhur arabayı bulabilirsiniz.

15. Far Cry 4 - Erken Final

Oynayanlar bilecektir, Far Cry 4'te kötü adamımız Pagan Min ile başlangıçta bir masada oturuyoruz. Sonra o masadan kalkıp gidince, hemen oradan sıvışıyoruz ve macera başlıyor. Fakat kaçmayıp orada yaklaşık 13 dakika oturursak bir ara sahne giriyor ve sonrasında oyun bitiyor.

16. Hitman 2: Haven Island - Hayalet Gemi

Hitman 2'nin son DLC'si Haven Island Maldivler'de geçiyor ve Ajan 47'den verilen hedefleri etkisiz hale getirmesi bekleniyor. Bu sırada bir de 14 tane kuru kafayı parçalamayı başarırsanız denizden hayalet bir gemi çıkıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rendan34

14 numaradaki arabanın "Geleceğe Dönüş" filmi ile zerre alakası yok. Filmde kapıları yukarı doğru açılan bir DeLorean var, oyundaki araba Murat 131'in yandan yemişi.

Görüş Bildir