Görüş Bildir

Yalnızca Dikkatli Oyuncuların Karşılaştığında Anladığı 16 Gizemli Easter Egg

Haberler
> Yalnızca Dikkatli Oyuncuların Karşılaştığında Anladığı 16 Gizemli Easter Egg

Easter Egg terimi, aslen Paskalya yumurtası anlamına gelen, geliştiriciler tarafından eserin farklı yerlerine gizlenmiş detaylara verilen isimdir. Biz de bu listede bu detaylardan bazılarını inceleyeceğiz.

1. Fallout 4 - Atatürk İmzası

1. Fallout 4 - Atatürk İmzası

Fallout 4 oyununun ilerleyen kısımlarında bir beyzbol topunun üstünde Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasıyla karşılaşan oyuncular oldukça şaşırdı. Bu easter egg'in neden ve nasıl oyunda yer aldığını bilmesek de oldukça hoşumuza gitti.

2. The Walking Dead - Yüzen Zombi

3. Gta 4 - Mutluluk Heykelinin Kalbi

3. Gta 4 - Mutluluk Heykelinin Kalbi

Gta 4'te sık kullanılmayan bir bölgede Mutluluk Heykeli (bu da Özgürlük Heykeline bir gönderme) bulunuyor. Bu heykelin içine girip yukarı çıkan oyuncular oldukça şaşırtıcı bir şeyle karşılaşıyorlar: Mutluluk Heykeli'nin atan kalbi.

4. The Witcher 3 - Dövüş Kulübü

5. The Last of Us - Uncharted 3'teki Bar

5. The Last of Us - Uncharted 3'teki Bar

Naughty Dog firmasının elinden çıkan iki oyunda da birbirine gönderme yapılan çok yer var. Bunlardan birisi de önceden Uncharted 3'te karşılaştığımız pelikan vitraylı bar, Last of Us'ta da karşımıza çıkıyor.

6. The Division 2 - Örümcek Adam

7. Gta 5 - Jolene'nin Hayaleti

7. Gta 5 - Jolene'nin Hayaleti

Oyun içinde Gordo dağına gitmeniz halinde, her akşam 23:00-00:00 arasında bir hayalet beliriyor. Hayaletin hikayesi de oyundaki gazetelerden öğrenilebiliyor. Bu hayalet, eşi tarafından öldürülen Jolene'nin hayaleti.

8. Half-Life 1 - Gabe Newell

9. The Elder Scrolls V: Skyrim - Başsız Süvari

9. The Elder Scrolls V: Skyrim - Başsız Süvari

Genellikle akşam 10 ile sabaha karşı 5 arasında, Hamvir's Rest civarında başsız bir hayalet süvari ile karşılaşabilirsiniz. Panik yapmayın kendisi zararsızdır.

10. The Witcher 2 - Assassin's Creed

11. A Plague Tale: Innocence - Dark Souls Göndermesi

11. A Plague Tale: Innocence - Dark Souls Göndermesi

Oyunda, kılıç saplanmış bir yığını yakarak farelerden kaçınmamız, bize Dark Souls'da ölünce yeniden doğulan Bonfire'ları hatırlattı.

12. Mirror's Edge - Dev Fare

13. Control - Kediler

13. Control - Kediler

Control oynarken gözlerinizi dört açmanızı öneririz. Zira oyunda gizlenmiş 8 kedi heykelciğini bir araya getirerek gizli bir odaya girebilirsiniz.

14. Generation Zero - Geleceğe Dönüş

15. Far Cry 4 - Erken Final

15. Far Cry 4 - Erken Final

Oynayanlar bilecektir, Far Cry 4'te kötü adamımız Pagan Min ile başlangıçta bir masada oturuyoruz. Sonra o masadan kalkıp gidince, hemen oradan sıvışıyoruz ve macera başlıyor. Fakat kaçmayıp orada yaklaşık 13 dakika oturursak bir ara sahne giriyor ve sonrasında oyun bitiyor.

16. Hitman 2: Haven Island - Hayalet Gemi

Sizin unutamadığınız easter egg'ler nelerdir? Merakla bekliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
7
4
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
adminotaur

fallout 4 10 kasım da piyasaya sürüldü .

BenYanki

Bunu demek için gelmiştim. Şimdi gidiyorum ♥

Ancient Guy

#1 Nedeni şudur: Gooogle'a "signature" yani İngilizce imza yazıp görsellerde ararsanız çıkan sonuçların arasında üçüncü veya dördüncü satırda Atatürk'ün imza... Devamını Gör

Ayna Efendi

#4 witcherda game of thrones easter egg leri de var, #9 onu whiterun yakınında takip ettiğinizdeki yakındaki bir mezarlığa götürüyor sizi orada iskelet veya ... Devamını Gör

Sefa Döner

witcher 3 cidden yüzlerce gönderme var . Özellike bir tanesini bulmuştum . Eşkiyaların tutulduğu bir ada var adada bir tarafı uçurum olan zindan var ve zinda... Devamını Gör