Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yabancılarla İlişkiye Giren de Var, Eşini Öldüren de! Uyurgezer İnsanların İmza Attığı 13 İnanılmaz Olay

-

Dünyada 8.4 milyon insanın uyurgezerliğe yatkın olduğu bilinmekte. Bunlar arasından 13 tane örnek oldukça şaşırtıcı. List25'ten derlediğimiz bu içeriğimizden uyurgezerlik sırasında yapılan 13 garip ve ürkütücü olayı sizlerle paylaştık. Hazırsanız başlayalım!

Kaynak: https://list25.com/25-bizarre-things-peo...

1. Yabancılarla ilişkiye girmek

list25.com

Avustralyalı evli bir kadın uyurgezerken tanımadığı insanlarla birlikle oluyordu. Bu olay aylar boyunca sıklıkla devam etti. Kadın hiçbir şey hatırlamadığını iddia ediyordu. Sonunda terapiye gitme kararı aldı ve her şey normale döndü.

2. Vince tırmanmak

list25.com

15 yaşındaki uyurgezer kız 39 metrelik vince tırmandı. O sırada yoldan geçen biri tarafından görülmesiyle yetkililere haber verildi. Kızın yanına tırmanan itfaiyeci onu panikletmemek için bizzat uyandırmadı. Ebeveynlerinin ona telefon etmesiyle uyanan kız sağ salim yere indirildi.

3. Eş öldürmek

list25.com

Dean Sokell adındaki adam kendini karısına çekiçle vururken buldu. Uyanıp ne olup bittiğini anladığında yaptığı şeye son vermek yerine çığlıklarını susturmak için kadını bıçakladı.

4. Donarak ölmek

51 yaşındaki Timothy Brueggeman -26 derecede gömlek ve iç çamaşırı ile dışarı çıktı. Evinden 82 metre uzakta bulunan adam uyurgezerlik sebebiyle donarak ölmüştü.

5. Çim biçmek

list25.com

Bir gece Rebekah Armstrong kocasının yatakta olmadığını fark etti. Bahçeden gelen sesler yardımıyla adamı çıplak bir şekilde çim biçerken buldu. Adam ertesi gün ayaklarındaki çamuru gördü ve Rebekah'nın anlattığı çılgın hikayeye inandı.

6. Aile büyüklerine saldırı

list25.com

23 yaşındaki Torontolu Kenneth Parks, eşinin annesine ve babasına saldırdı. Kadını öldürdükten sonra karakola giden uyurgezer adam, "Sanırım kendi ellerimle birini öldürdüm." dedi ve kendi ellerini kesti.

7. Harika çizimler

list25.com

Normalde çizime ilgisi ve becerisi olmayan hemşire Lee Hadwin uykusunda çok güzel eserler üretiyor. Merak edenleri buraya alalım.

8. Kilo almak

list25.com

Üniversiteye yeni başlayan Kate Archibald sebepsizce kilo aldığını fark etti. Kısa sürede 38 bedenken 44 beden olan genç kadın, bir gün çikolata ambalajları içinde uyandı.

9. Hırsızlık

list25.com

28 yaşındaki Michael Lamalfa, uyurgezerken komşularının arabalarını kırıp içlerinden dizüstü bilgisayar, golf sopası, golf çantası gibi eşyalar çaldı. New York polisi tarafından sorguya çekilen adam, bahsi geçen mahalleye nasıl geldiğini bile hatırlamadığını söyledi.

10. Alışveriş

list25.com

Uyurgezer bir kadın, online alışveriş sitelerinin birinde 2,980 dolarlık harcama yaptı. Kredi kartının bağlı olduğu şirketten, bu aşırı büyük harcama yüzünden telefon geldi. Önce bunun bir dolandırma yöntemi olduğunu sanan kadın kısa süre sonra olayın farkına vardı.

11. Boşanmak

list25.com

Müslüman adam uykudayken eşine üç defa "boş ol" dedi. 11 yıldır evli olan ve ayrılmayı düşünmeyen çift, olayı duyan Müslüman liderlerin baskısından dolayı boşanmak zorunda kaldı.

12. Orkestra yönetmek

list25.com

Çocukluğundan beri klasik müzik hayranı olan Harry F. Rosenthal aynı zamanda bir uyurgezerdi. Eşi onu elleriyle garip hareketler yapıp çeşitli enstrüman sesleri çıkartırken buldu.

13. Parti davetiyesi göndermek

list25.com

Uyurgezer bir kadın bilgisayarını açtı ve parti davetiyeleri hazırlamaya başladı. Gönderilen komik ve garip davetiyelerde cümleler devrik, sözcükler ise yanlış yazılmıştı doğal olarak. Bir tanesi şöyleydi: "Yarın gel. Akşam yemeği ve içecekler. 4'te. Şarap ve havyar getir sadece."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunedirya

Editör 4 numarada paylatığı fotoğrafın 62'si kadın ve çocuk olan 163 Amerika Yerlisinin öldürüldüğü Wounded Knee'de yaşanan katliamdan olduğunun farkınsa değil Fotoğfraftaki kişi Şef Koca Ayak. Çok yaşa popülist kültür eğlencelik ve uyduruk şeyler için anlamını ve değerini bilmediğimiz şeyleri malzeme yapabiliriz. Eğleniyor olmamız yeter. Editör mutlaka kitap okuyan biridir, Dee Brown'ın "Bury My Heart at Wounded Knee" (Kalbimi Vatanıma Gömün) kitabını da okumuş olsaydı bu detayı gözden kaçırmazdı.

hazal-yazici

Bilgilendirme için teşekkürler. İlgili madde düzeltildi.

toreador

ya bi sktrn gidin bunlara da inanmamizi beklemeyin bizden artik yuh

Görüş Bildir