Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vücut Ölçülerini Eleştiren Ajansına, Başlattığı Kampanyayla Cevabın Kralını Veren Model

-
Abone ol

"Bizi kadın olarak tanımlayan şey, fiziksel özelliklerimiz değil; güçlü karakterimizdir." diye  yola çıkan bu güzel kadınlara, HuffingtonPost'ta rastladık.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/all-...

Charli Howard, 2015 yılında ajansının vücut ölçülerini eleştirmesi üzerine, Facebook hesabından ajansına açık bir mektup paylaşmıştı.

Paylaştığı bu mektupta, ajansını açıkça eleştirmiş ve vücuduyla gurur duyduğunu belirtmişti.

Tabii ki, bu eleştirinin ardından o ajansla çalışmayı da derhal bırakmıştı.

Howard şimdilerde All Woman (Tamamen Kadın) isimli yeni projesinde görev alıyor.

Bu proje, moda endüstrisinin güzellik standartlarını alt üst eden bir yapıya sahip.

Çekilen fotoğraflarda kesinlikle photoshop kullanılmıyor.

Bu projenin amacı, genç kadınları daha çeşitli vücut ölçüleri ve biçimleriyle tanıştırmak; çünkü manken olsun ya da olmasın hepsi birer kadın!

"Photoshop kullanarak insanların 'kusur' dediklerini kapatmaktansa, biz onları ön plana çıkarıp kucaklamayı seçtik." diyor.

"Manken olsak da; bizim de bizi kadın yapan ama toplumun utanmamızı istediği selülitlerimiz, çatlaklarımız ya da kusurlarımız olabilir."

Bu kampanya, her ölçüden kadınları bir araya getirebilmeyi ve vücutlarıyla barışık olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kıvrımlı kadınların manken olarak kullanıldığı bu çekimde, vücudun belli bölgelerine yoğunlaşıldı;

Ve fotoğraf sahiplerinin yüzlerini gösteren grup çekimlerine de yer verildi.

Çünkü proje "Bizi kadın olarak tanımlayan şey fiziksel özelliklerimiz değil; güçlü karakterimizdir." düşüncesinden yola çıktı.

İşte All Woman projesinin diğer harika fotoğrafları 👇

👏👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

Önemli olan karakterinizse vücudunuzu niye sergiliyorsunuz?

onedemiyoki

Ne bekliyorlardı ki bu kilolarla , Victoria Secret makeni olmayı mı...

palimoglu

Burada hayali 450 kilo olup erotik pozlar vererek para kazanan 20000 online takipçili bir bayanın haberi vardı. Yorumlar tamamen sidik yarışına dönmüş. Ajda da 18 yaşında posterlere bakınca. Elinizde ne var ona bakın. Yıllarca bamyadan nefret ettim. Yaş 40 olunca anladım ki güzelmiş.

beyaztenlizenci

Kadınların rakibinin diğer kadınlar olduğu hatırlanmalı.Kadınlar diğer kadınlar için giyinir, onlar için güzel olurlar.Bu denklemde erkek yoktur.Erkekler gözlemcidir, kadınlar erkeklerin beğenisini rekabet içinde olmadıkları biri tarafından duymak isterler.Gerçekleşen olaysa bu hashtag'deki kadınların diğer kadınlar ile artık yalnız rekabet etmek istememesi, bir araya gelip dayanışma halinde rekabet etmeye çalışması çünkü hala fizikleri ve yüzleri ile para kazanılan bir sistemde mücadelelerine devam ediyorlar, sektörü reddetmiyorlar.Ayrıca ajans ile yaşadığı sorun ölçüleri de değil sanırım.Photoshop ile modelden pizza bile yapılabiliyorken ajans ölçülerini dert edecek değildir eğer ajans photoshop kullanıyorsa.Sektördeki daha az çaba ile daha az rekabet edebilecekleri bir ortama geçmişler.Toplumun güzellik algısı yönlendiriliyorsa, empati duygusunu da yönlendiriliyorlar.Filmlerin sonunda aktörler, aktrisler çıkıp da sinema sektöründe çok rol yapılıyor, çok CGI efekt var demiyorlar.

unknown_member

şimdi bu tombişler böyle yaptı diye güzellik algısı mı değişti?

Görüş Bildir