Görüş Bildir
Haberler
Volkswagen Skandalı Sinemaya Taşınıyor

Volkswagen Skandalı Sinemaya Taşınıyor

ATKN
16.10.2015 - 10:20

Di Caprio Volkswagen skandalını beyaz perdeye taşıyor. Paramount ve Leonardo DiCaprio'nun Appian Way isimli prodüksiyon şirketi, Jack Ewing tarafından yapılan kitap önerisinin telif hakkını satın aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ewing'in kitabı “daha fazla, daha iyi, daha hızlı” etosunun nasıl şirketler tarihinin en büyük sahtekarlığına yol açtığını araştıracak. Alman araba firması, dizel arabalarını, sadece araç emisyon testlerinden geçerken Amerikan standart emisyon kriterlerini karşılayacak şekilde programlamıştı.

Yoldayken ise araçların emisyon değerlerinin 40 kat yüksek olduğu ölçülmüştü.

Skandal, otomobil endüstrisini sallayarak CEO Martin Winterkorn'un istifasına yol açtı. Ewing'in henüz isimsiz kitabı Ekim ayının başında Norton Yayınevi'yle yaklaşık 500,000 dolarlık (mid­six figures) bir anlaşma imzaladı.

DiCaprio ve Jennifer Davisson Appian Way aracılığıyla filmin prodüksiyonunu yapacak. Gotham Grubu'dan Shari Smiley ise kitabın temsilciliğini yaptı. 

BusinessHT

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
140
41
27
24
16
11
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

amerikan araba ureticilerinin bu acigi degerlendirmek icin ellerindeki tum lobi gucunu kullanacaklari belliydi ama bu kadar hizli davranacaklarini beklemiyor... Devamını Gör

Uğur Eren

bu adam oscar için uğraşıyor demedi demeyin ve inanıyorum eninde sonunda alacak ..