Görüş Bildir

Vekil Oğlu Bakanlıkta İşe Girdi

Haberler
> Vekil Oğlu Bakanlıkta İşe Girdi

Enerji Bakanlığı, ilginç bir atamaya imza attı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sağlık ve Çalışma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlunu bakanlığa danışman olarak atadı. Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Enerji Bakanlığı kaynakları ise Ünüvar'ın oğlu Alaattin Ünüvar'ın danışman değil bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını söyledi.

Taraf Gazetesi'nin haberine göre Ermenek’te 16 madenci yer altında kurtarılmayı beklerken Enerji Bakanı Yıldız; TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar’ın enerji konusunda hiçbir tecrübesi olmayan oğlu Alaattin Ünüvar’ı, danışman olarak atadı. 25 yaşındaki Ünüvar’ın bugüne kadar tek tecrübesinin ise “AKP gençlik kolları üyeliği” olması dikkat çekti.

ATAMA RESMî GAZETE’DE

Alaattin Ünüvar’ın atama kararnamesi Resmî Gazete’nin dünkü sayısında yayımladı. Ünüvar; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın imzası ile atandı. Kararda Alaattin Ünüvar’ın Bakanlık Müşavirliği görevini yürüteceği kaydedildi. Ünüvar, kamuda üst düzey bürokratlara verilen 3600 ek gösterge üzerinden maaş alacak. Ünüvar, bu atamayla “memurluk sınavından” da muaf tutulmuş oldu.

DANIŞMAN DEĞİL MÜŞAVİR

Hurriyet.com.tr'ye konuşan Enerji Bakanlığı yetkilileri Ünüvar'ın bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını danışman kadrosunda olmadığını söyledi.

Kaynak: Taraf ve Hürriyet

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27...

Twitter'dan yorumlar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
İronik Hoca

Torpil denen şey iğrenilesi bir şey ama malesef imkanı olan herkesin başvuracağı bir yöntem.Allah'a şükür benim dayım yok,kafam rahat.

tongue fu

fakirler torpil falan deyip itiraz edecekler ama genetiksel açıdan doğru bir atama. adamın milletvekili geni var sizler gibi fakir geni taşımıyor.

Ömer Çetin

Ya hiç böyle kasmasınlar herkesten toplasınlar ayda 50 -100 tl akpkk lı itlerin ailelerine çoluğuna çocuğuna dağıtsınlar. En azından bu tarz makamlar gereksi... Devamını Gör