Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Varsa Hakkımız Helal Olsun! Yaptığı Açıklamalarla Gözlerimizi Dolduran Milli Takımımızın Kaptanı Osman Çakmak

8.4bPAYLAŞIM

Ampute Milli Takımımızın kaptanı Osman Çakmak, Şırnak'ta komandoluk yaparken mayına basması sonucu sol bacağını kaybetmişti.

Kaptanı Avrupa Kupası finalinde İngiltere maçında son dakikada attığı golle hatırlıyoruz, hepimizi sevince boğan bu büyük insanın, Dünya Kupası'nda kaçırdığı penaltı sonrası mağlubiyeti kendisi üstlendi ve açıklamaları ile hepimizi duygulandırdı.

İşte hepimizi duygulandıran o açıklama;

"5 Kasım'da mayına basmıştım. Bugün de maçı kaybettik, penaltı kaçırdım. Avrupa şampiyonu olduğumuz zaman mikrofunun başına geçtiysem, bugün kaçan şampiyonluğun da en büyük sorumlusu benim. Türk halkı hakkını helal etsin."

Futbolcu olmak isteyen Çakmak, ailesi için daha fazla para kazanmak umuduyla Rusya'ya gitmek zorunda kaldı. Dönüşte ise vatani görevini tamamlamaya gitti.

Komando olarak görev yapan Çakmak, Şırnak-Şenova arasında yol emniyeti sağlama görevini yaptığı sırada hain teröristlerin yerleştirdiği bir mayına basınca sol bacağı diz altından koptu, öğle saatlerinde helikopter gelene kadar o halde direndi,

Diyarbakır'a, oradan GATA'ya götürdüler, ameliyat üstüne ameliyat, 10 sene sürdü tedavisi…

Bir gün, dönemin genelkurmay başkanı Yaşar Büyükanıt geldi rehabilitasyon merkezine, gazilerle sohbet ediyordu, Osman koltuk değneğiyle öne çıktı, “komutanım ben iyileştim, lütfen yardımcı olun, gene bölgeye gitmek istiyorum” dedi.

Komutanın gözleri buğulandı, elini omzuna koydu, “vatan görevi illa vuruşarak olmaz oğlum” dedi, “vatan için mücadeleye devam etmek istiyorsan, futbol oyna, ay yıldızlı formayı o şekilde taşı.”

Komutanının emrini yerine getiren Osman, Ay yıldız sevgisini üniformadan milli formaya taşıdı ve ampute milli takımının kaptanlığını yapmaya başladı.

Kendisi sol bacağını ülkesi için kaybetmiş, sağ bacağıyla ise ülkesini şampiyon yapan bir kahraman...

Sosyal Medyada Osman'a destek mesajları;

Başın her zaman dik olsun kaptan! Seninle ne kadar gurur duysak az... İyi ki varsın Osman.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mst

Sen rahat ol kaptan oralara sen ve arkadaşlarının omuzunda gittik bundan daha iyisi siz yapana kadar yok sevgiler saygılar

waltor

Gece bekledim bu maçı izlemek için ve gerçekten değdi . Ne güzel bir takım bu ya ne güzel oyuncuları var ne güzel futbol oynuyorlar . Maçın büyük kısmı üstünlüğümüz ile geçti çok gol posizyonu harcadık , direkten dönen toplar oldu şans o gün bizden yana değildi ama olsun en iyi şekilde temsil ettiler helal olsun . Kaptanın açıklamaları bir hayli duygulandırdı keşke başkası kaçırsaydı penaltıyı , adam kafasını yerden kaldıramadı üzüntüden .

Gizli Kullanıcı

sen hakkını helal et biz bu halimizle ne yaptık ki hakkımızı helal edeceğiz. Senin ve senin gibi kahramanlarımızın Allah yardımcısı olsun

incememed

Şu sıyırma paçalar ile kıyafet defilesine gidenlere örnek olursun inşallah...

elanonimo

milyonlarca para kazanmalarına rağmen prim için Türkiye milli takımının amına koyan "adamcıklar" bu adamları izleyip yataklarında rahat uyuyorlar mı çok merak ediyorum gerçi izlediklerinden bile şüpheliyimde neyse... bu ruhla oynayan adamları ve böyle önemli bir olayı haber yapmayan medyanında ayrı amına koyayım.

Görüş Bildir