Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Varlıkları Dudak Uçuklatır! En Büyük Servete Sahip Olan 25 Ünlü İsim

499PAYLAŞIM

Sinema, müzik, sanat, spor ve eğlence dünyasının ünlülerinin ne kadar serveti olduğunu hiç düşündünüz mü? Kazançlarının milyon dolarla ölçüldüğünden şüphemiz yok. Hatta bazıları akıllı davranıp sektör dışı yatırımlara gidip servetlerini çoktan katladılar bile... Para parayı çekiyor diye boşuna dememişler!

Karşınızda, servetiyle dudak uçuklatması muhtemel 25 ünlü isim...

Kaynak: https://list25.com/25-richest-celebritie...

25. Johnny Depp, 200 milyon dolar

Hollywood'un en çok kazanan aktörlerinden olan Johnny Depp, oynadığı film başına 20 milyon dolar kazanıyor. Şu an yaşadığı maddi sıkıntılara rağmen, hâlâ oldukça etkileyici bir mal varlığı var.

24. Tom Hanks, 350 milyon dolar

Hollywood'daki en sevilen ve iyi ücretli oyunculardan biri olan Tom Hanks, 1988 yılında oynadığı ''Büyük'' isimli filmle tanındı. Oynadığı yüksek profilli roller, ona 350 milyon dolarlık bir servet kazandırdı.

23. Barbra Streisand, 390 milyon dolar

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Barbra Streisand, 390 milyon dolarlık bir servete sahip. Şaşırtıcı olan ise, servetinin büyük bir kısmını emlak yatırımları sonucunda kazanması.

22. LeBron James, 400 milyon dolar.

Her yıl basketbol oyunculuğundan ve primlerinden 80 milyon dolar kazanan James, servetini 400 milyon dolara katladı.

21. Mel Gibson, 425 milyon dolar

Ünlü aktör ve yönetmen Mel Gibson, film endüstrisi sayesinde oldukça para kazanan isimlerden. "Tutku" ve "Hacksaw Ridge" filmleri, yönettiği filmlerin başında geliyor.

20. Peter Jackson, 450 milyon dolar

Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra ününe ün ve servetine servet katan Peter Jackson, şu an 450 milyon dolar değerinde bir servete sahip.

19. Beyonce, 450 milyon dolar

Destiny's Child grubunda kariyerine başlayan şarkıcı, şu an devasa bir üne sahip. Şarkıcılığının yanında, aktris ve tasarımcı da olan Beyonce, şu an 450 milyon dolarlık bir servete sahip.

18. George Clooney, 500 milyon dolar

Los Angeles'a taşındığında ünlü biri olmadan evvel arabada kalan George Clooney, çeşitli rollerde oynarak, yöneterek ve üreterek bugünkü servetine sahip oldu.

17. Elton John, 500 milyon dolar

Dünya genelinde tanınan Grammy ödüllü İngiliz şarkıcı Elton John, tüm kariyeri boyunca yüklü bir miktar serveti de biriktirdi.

16. Mariah Carey, 520 milyon dolar

Ünlü şarkıcı, oyuncu ve plak yapımcısı Mariah Carey, 200 milyondan fazla satan albümüyle büyük bir başarı elde etti. Servetini de büyük oranda bu başarısına borçlu.

15. Tom Cruise, 550 milyon dolar

30 yılı aşkın süredir birçok filmde oynayan ve yapımcılık da yapan Tom Cruise, bu başarısını servetiyle de taçlandırmışa benziyor.

14. Jimmy Buffett, 600 milyon dolar

Ünlü bir şarkıcı ve söz yazarı olan Jimmy Buffett, sanat hayatı boyunca 600 milyon dolar kazanan bir isim.

13. Tyler Perry, 600 milyon dolar

Oyuncu, yapımcı ve yönetmen Tyler Perry, Steven Spielberg ve Martin Scorsese gibi isimleri geride bırakarak 5 yılda 1. olan 5 filme imza atarak tarihteki en başarılı film yapımcılarından biri oldu. Servetinin bu boyutta olmasına şaşmamak gerek.

12. Bono, 700 milyon dolar

Şarkıcı, müzisyen ve aktivist olan Bono, U2 grubuyla olan uzun kariyeri boyunca 700 milyon dolarlık servetiyle rekor kırdı. Bono, bugün ise zamanının çoğunu, dünya çapında insani yardım için harcıyor.

11. James Cameron, 700 milyon dolar

Terminatör, Titanic ve Avatar filmlerinin ünlü yönetmeni Cameron'ın bu serveti bizi pek şaşırtmadı.

10. Celine Dion, 800 milyon dolar

Titanic'in ünlü şarkısı ''My Heart Will Go On'' ile gönlümüze taht kuran Celine Dion, 800 milyon dolarlık bir servete sahip.

9. Dr. Dre, 800 milyon dolar

Kariyerine Los Angeles'ta N.W.A isimli bir grupta başlayan Dr. Dre, zamanla çok büyük bir şöhrete erişti. Beats markasıyla da iş birliği yapan ünlü isim, servetini arttırmanın bir yolunu daha bulmuş görünüyor.

8. Madonna, 800 milyon dolar

Tüm zamanların en ses getiren ve başarılı müzik sanatçılarından biri olan Madonna, 64 milyon satan albümüyle, dünyanın her yerinde konuşulan bir isim. Durum böyle olunca, servetinin fazlalığına şaşırmamak gerek.

7. P Diddy, 820 milyon dolar

Kariyerine bir rap müzik şarkıcısı olarak başlayan P Diddy, daha sonraları Mary J. Blige, Aretha Franklin ve Mariah Carey gibi birçok sanatçının yapımcısı oldu.

6. Jerry Seinfeld, 870 milyon dolar

Komedyen Jerry Seinfeld, meşhur gösterisi Seinfeld ile gittikçe büyük bir üne ulaştı ve büyük stand-up komedi şovları yapmaya devam etti. Şu anda 870 milyon doları olan Seinfeld'in serveti gün geçtikçe artıyor.

5. Jay-Z, 900 milyon dolar

Onu rap şarkılarıyla tanıyoruz ancak gerçek bu kadarla sınırlı değil. Giyim sektörü başta olmak üzere birçok sektörle uğraşan ünlü, servetine her geçen gün fazlasını katıyor.

4. J.K. Rowling, 1 milyar dolar

Hepimizin çok sevdiği Harry Potter serisi yazarı J.K. Rowling, bu serinin çılgınlığının dünyaya yayılmasının ardından İngiltere'nin en zengin kadını haline geldi. Adeta kendi imparatorluğunu inşa ediyor! Net serveti 1 milyar dolar!

3. Paul McCartney, 1.2 milyar dolar

The Beatles'taki mükemmel kariyerinin ardından, solo kariyerini sürdüren Paul McCartney, tarihin en başarılı pop müzisyenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu durum elbette servetine de yansıdı. 1.2 milyar dolar olarak!

2. Oprah Winfrey, 3.2 milyar dolar

Sabahları talk show sunuculuğu yapan Oprah Winfrey, bunu uzun yıllar boyunca sürdürdü. Ve adeta kendi medya sektörünü inşa etti. Uzun kariyer yolculuğu da kendisine 3.2 milyar dolarlık bir servet olarak geri döndü.

1. Steven Spielberg, 3.7 milyar dolar

Geldik en zengin ünlüye! Steven Spielberg, tarihin en büyükleri kabul edilen birçok filmin arkasındaki isim. Elde ettiği bu muazzam başarısıyla, 3,7 milyar dolarlık servetini kazanmasının ne kadar doğal olduğuna hiçbir şüphe yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
funem-gezigen

Bunlar bizim sayemizde zengin oluyorlar aslında hep beraber bu ekonomik adaletsizliğe çanak tutuyoruz herkes parasını akıllıca harcasa fakirlik olmaz

mehmet-alp-erdogan

3 tane filime gittin diye fakirleşmezsin. Adamlar sana eğlence sektörü sunuyor, karşılığını da alıyorlar. Sen de aynısını yap, senin yaptıklarına gidelim. İstersen milyarder ol, işinin hakkı olarak zengin olduktan sonra kimse sana bir şey demez. Hatta helal olsun der. Mesele, halkın parasını yiyen yöneticilere dur diyebilmekte.

fernwehisch

Listede Kardashian gormemek beni anlamsizca guldurdu lol

gzm-ynklr

Oh ne güzel işlerinde başarılı olmanın gururunu ve sevincini yaşıyor olmalılar listede en beğendiğim Maria Carey ve Celine Dion şarkılarına bayılıyorum Beyonce'un seksiliğine ve George Cloney'in karizmasına ise denecek bir şey yok

antichrist-superstar

Yarısını tanımıyorum bile

omeravc912gmail.com

MİLYAR MİLYON DOLAR NEDİR BUNLAR BUNCA SERVETE BİR KİŞİNİN SAHİP OLMASI ne kadar kötü ya ayıp ya yazık dünya gerçekten perişan halde yahu uzaylılar mı istila edecek 3. dünya savaşı mı çıkacak ne olacaksa olsun artık yazık günah ya. resetlenmek lazım kesinlikle resetlenmek lazım.

Görüş Bildir