Vakit Varken Yaşayın: Kanser Hastası Annenin Bebeğiyle Geçireceği Son Yeni Yıl Hazırlığı Yürekleri Parçalıyor!

1.7bPAYLAŞIM

Hayatımız o kadar yoğun ki... Sevdiklerimiz önümüzde yaşlanırken, hastalanırken, mutlu olurken veya ağlarken yanlarında olamıyoruz. O kadar çok çalışıyoruz ki, hayatımız tamamen işten ibaret hale geliyor. Ailemizin bile elini tutmaz oluyoruz. 

15 aylık bebeği olan Sheri de bizim gibiydi. Yalnız aldığı haberle dünyası başına yıkıldı. Detayları sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

35 yaşındaki Sheri Ekladios, 15 aylık bebeği ve eşiyle geçireceği son yılbaşı için hazırlanıyor.

Sheri ve eşi Tifa, ilk bebekleri Daniel'ın doğumundan yalnızca bir yıl sonra aldıkları haberle adeta yıkıldılar. Genç anne ölümcül derecede hastaydı ve doktorların söylediğine göre yaşayacak yalnızca altı ayı vardı.

Ailenin yüzleşmek zorunda olduğu bu yürek parçalayan gerçeğe rağmen Sheri kalan kısacık zamanını sevdikleriyle harikalar anılar paylaşarak geçirmeyi planlıyor.

'Tifa ve Daniel ile geçirdiğim her dakikayı anlamlı hale getiriyorum. Bu haber sevdiklerimle zaman geçirme anlayışımı değiştirdi. Eskiden hızlı bir yaşantım ve kariyerim vardı. Şimdi ise Daniel ve Tifa ile zaman geçirmek en büyük önceliğim haline geldi. Onlarla harika anılar yaratıyorum. Daniel'ın hissettiğini düşünüyorum. Bana karşı aşırı sevgi dolu ve nazik bu günlerde. Hastanedeki hayata uyum sağladı. Oradaki herkese gülümseyerek, şefkat gösteriyor.'

Sheri'ye son doktor muayenesinde kanser olduğu, tedavisinin imkansız olduğu söylendi.

Şu an hastanede kalıyor ama kalan kısacık zamanını da eşini ve çocuğuna adamış durumda. Sheri, Tifa ile 2015 yılında evlenmiş. 2016 yılında da ilk çocukları Daniel dünyaya gelmiş.

Hayatın tam da yeni başladığını hissederken, geçen ay doktorlardan öğrendiği gerçekle dünyası adeta başına yıkılmış.

Sheri, annesi Christine'i de aynı hastalıktan ötürü 15 yıl önce kaybetmiş.

'Hamilelik sonrası rahatsızlıklar dışında herhangi bir belirti yoktu. Zaten yeni doğum yapmıştım. Sanırım annem de aynı şeyleri yaşadığı için biliyordum. Ağladım, çünkü bunlar yalnızca benim bildiğim şeyleri onaylamıştı. Hissettiklerimi sözcüklere dökecek olursam, aileme aynı şeyleri en baştan yaşatacağım için 'endişelendim' diyebilirim.'

Sheri, ailesiyle beraber her yıl olduğu gibi güzel bir yılbaşı geçirmeye kararlı.

O günü evinde geçirebilecek kadar iyi hissetmeyi umut ediyor. Ama işlerin yolunda gitmeme ihtimaline karşı da hazırlıklı.

'__Normal ve geleneksel bir yeni yıl kutlamasını isterim. Mümkünse evde elbette. Eğer bunu yapamayacak olursam, ailem buraya gelecek ve o yeni yıl ruhunu burada yaşatmaya çalışacağız. Tanrı'ya olan inancım ve güvenim bana huzur, rahatlık ve umut veriyor. Kimse bana ne zaman öleceğimi söyleyemez. Bunu yalnızca Tanrı bilir.'

Sheri bu süreçten geçerken başkalarının önemsememe ihtimali olan şeylerin önemini anladı.

'Bu, benim herkese vereceğim en büyük ders olacaktır. Meşgul olmayı bırakın, başkalarını dinlemeye zaman ayırın, kendinize eşsiz anılar yaratın.'

Biz de Sheri'ye en acilinden şifalar ve ailesiyle geçireceği mutlu günler diliyoruz. Umarız bu hastalığı yenersin güzel anne!

❤️🙏

Sheri gibi her birimiz yaşamın değerini böyle bir gerçekle öğrenmek zorunda kalabiliriz. Vaktiniz varken koşun, sevdiklerinize sarılın ve onlarla geçen her anınızın kıymetini bilin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
crazy-cat-lady

o kadar soysuz piç tecavüzcü sapasağlam yaşasın.... bu kadın.... tövbe ya.... Allah'ım neden ya neden!! :'(

bmo

ulan ya :(

senemkayhankavrukkoca

16 aylık bir bebegim var ve empati yaptım, bu kadar guclu olabilirmiydim bilmiyorum :(

hikka-mikazuki

Aynen, 16 aylık kızım var, hayal dahi etmek istemedim, büyüdüğünü göremeyeceğini bilmek çok acı olmalı. Gerçi ölüm her an habersiz de gelebilir ama ne bileyim böyle bilmek de kötü. İnşallah bir şekilde yenebilir kadın hastalığı.

senemkayhankavrukkoca

:(((

nooluyo-ya

Bi anne icin hele ki yeni bi anne icin cok aci bi durum olsa gerek... Allah sagligina saglik omrune omur katsin en azindan su kucuk yavrusu icin.. Baska ne diyeyim.

bayan-sinir

En azından sevdikleriyle beraber olacak. Ben yalnızdım. Benim son günlerimi yaşıyor oluşum kimsenin umurunda değildi. Herkes kendi keyfindeydi. Hem kanser olan insanların,hem de ona müthiş destek veren insanların haberlerini gördükçe içim cız eder. Umarım bu onun geçireceği son yılbaşı olmaz.

Görüş Bildir