Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üzgünüz Tercümanlar, Google Ekmeğinize Göz Dikti: 40 Dilden Anında Çeviri Yapan Mucize Kulaklık Pixel Buds!

15bPAYLAŞIM

Google’ın dün yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını tanıtması yeterince heyecanlı bir olayken, gecenin sürprizi çok daha ufak bir ayrıntıdan geldi.

Apple'ın iPhone X'i Varsa Google'ın Pixel 2'si Var! Google Yeni Modellerini Görücüye Çıkardı - onedio.com
Apple'ın iPhone X'i Varsa Google'ın Pixel 2'si Var! Google Yeni Modellerini Görücüye Çıkardı - onedio.com

Pixel Buds!

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods’a rakip olarak sunulan Pixel Buds, dünün yıldız çocuğuydu.

Bir kablosuz kulaklığı bu denli heyecan verici yapan şey ne olabilir? Mesela, tüm ergonomisi ve özelliklerinin yanında, 40 dilden simültane tercüme yapabiliyor desek?

Evet, 159 dolardan satışa çıkacak Pixel Buds 40’dan fazla dil arasında simültane tercüme yapabiliyor. Ciddili.

Kulaklıklar, sahnede sergilenen canlı demoda İsveççe ve İngilizce arasında elçi oldu. Farklı diller konuşan iki tarafın akıcı bir diyalog kurmasını sağladı.

Üstelik bunu dilleri hafızaya almadan, tamamen İnternet bağlantısıyla yapıyor. Çok hızlı!

Salondakilerin aklını alan bu özellik, gelecekteki iyileştirmelerle birlikte simültane tercüman mesleğinin tarihe karışmasına sebep olabilir mi?

Cevaplamak zor ama tartışmalar çoktan başladı.

Pixel Buds’ın bu özelliğini kullanabilmek için Pixel 2’ya sahip olmanız gerektiğini hatırlatalım.

Buds, dokunmatik paneliyle diğer Android telefonlarda da çalışırken, iPhone’larda yalnızca bir çift Sony Walkmen kulaklığına dönüşüyor 😔

Aletin tek olayı tercüme yapabilmesi değil tabii ki.

Bu onun sahip olduğu özelliklerden yalnızca biri. Bir defa Pixel 2’yla eşleşince kulağınızdaki kişisel asistanı uyandırmış oluyorsunuz. O andan itibaren istediğiniz komutu anlayıp yerine getirebiliyor. Şu şarkıyı aç, mail’lerimi oku, bildirimleri sesli oku...

Yani 159 dolara Tony Stark keyfi.

Bu arada kulaklıklar toplamda 24 saatlik pil ömrü basabilen şarjı kılıflarla geliyor. Dolu hali ise 5 saat gidiyor.

Pixel 2’nin tek başına iPhone X’e kafa tutabileceği şüpheli ama Pixel Buds kozu işleri oldukça değiştirebilir. Bekleyelim ve görelim. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-saganak

ooo satışa başladı çoktan :) ben bir tane aldım inanılmaz bir olay çince bile çeviri yapıyor olayın en güzeli o kadar az hata varki çevirmenlerin işi resmen bitti türkiyede şu adreste satılıyor

delorean

ya ingilizceden türkçeye ya da türkçeden ingilizceye adam gibi doğru bir şekilde çeviremeyen google translate in başındakiler mi üretmiş????

06carsiankara

Angara dili de mevcut mu ki ?

eylul-turna

Siz çevirmenler ne çeviriyor zannediyorsunuz? Helo may neym iz ayşe vat iz yor neym mi? Tıp, inşaat vb konularında toplantılarda, seminerlerde çeviri yapabilecek mi? Çevirmenlerin ekmeğine göz dikmişmiş. Hımm heee.

hellyim

Ya biz dört gözle çıkan yabancı oyunların Türkçe dil desteği olsun diye beklerken adamlar... neyse klişe geliyordu az kalsın

Görüş Bildir