Uzağı Göremediği İçin Gözlük ya da Lens Kullanan Herkesin Okuyunca Duygulanacağı 21 Durum

272PAYLAŞIM

Göz doktorunuz size yine iyi haberler vermedi mi? Astigmat aynı duruyor, miyop sol gözde biraz ilerlemiş mi? Olsun varsın, biz BuzzFeed'den derlediğimiz bu içerikle sizleri güldürmeye geldik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/gretaalvarez/be...

1. Uzaktan birisi size el salladığında otomatik olarak siz de el sallarsınız fakat o elin size sallanmadığını fark etmeniz çok uzun sürmez.

Bu en az bin kez başınıza gelmiştir, küçük bir utanç yaşayıp hayatınıza devam etmeyi öğrendiniz. 

Bunun tam tersi de başınıza gelir ve size el sallayan arkadaşınızı tanımazsınız.

2. Size gözlüksüzken çok farklı göründüğünüz söylenirse bu bir iltifat mıdır yoksa bir yerme midir anlamak imkansızdır.

3. Kuru lens kullandığınızda gözünüze cam şişe sokulmuş gibi hissedersiniz.

Lensinizi gözünüzün içinde kaybettiğiniz zaman da aynı batma hissi yaşanır, Bermuda şeytan üçgeninde kaybolmuş gibi olursunuz.

4. Doktora her gittiğinizde bir 'tık' daha körleşmişsinizdir. Göz doktorunuzdan hiç şöyle bir cümle duymazsınız "Çok iyi, miyopumuz gerilemiş."

Göz doktorundan bahsetmişken hayatınızda hiç bu muayene sırasında yanıldığınız kadar yanılmamışsınızdır. A harfine 3, Z'ye T diyecek kadar kötü...

5. Gözlük mağazasında en az 200 gözlük modeli denedikten sonra bile karar vermek imkansızdır.

Öylesine bir çerçeve seçer hayatınıza devam edersiniz.

6. TV ve sinema dünyasının asosyal, kıl ya da inek şahsı tanımlamak için gözlüklü oyuncu kullandığını izleyerek büyüdünüz.

7. Gözlükleriniz bulamadığınız zaman, hayata olan bütün inancınızı kaybedip evin içinde el yordamıyla gözlüklerinizi ararsınız.

Tekrar görebileceğiniz anları iple çekerek...

8. Sınıfın en arka sırasında oturduğunuz zaman tahta kullanılmasın diye ümit edersiniz.

Aslında hiçbir şey görmüyor olsanız bile kalkıp gitmeye üşendiğiniz için dersi dinliyor gibi yapmışlığınız çok olmuştur.

9. Bazen öyle durumlar olur ki hiçbir şey göremiyorsunuzdur ve sonuç olarak duyma yetiniz de çöküşe uğramış gibidir.

10. Birisi gözlüklerinizi takıp "Abi sen baya körmüşsün," dediği zaman onlara boş boş bakmaktan başka çareniz olmadı.

11. Okulda kopya çekmek hiç size göre olmadı, bırakın yandakinin kağıdını kendi kağıdınız bile zor okudunuz.

12. Arkadaşlarınızla sinemaya gittiğinizde herkes en arka sıralara oturmayı ister ve içinizde bir yerlerde küçük bir parça kopar gider.

Arkadaşlarınızla sinemaya gittiğinizde herkes en arka sıralara oturmayı ister ve içinizde bir yerlerde küçük bir parça kopar gider.
Arkadaşlarınızla sinemaya gittiğinizde herkes en arka sıralara oturmayı ister ve içinizde bir yerlerde küçük bir parça kopar gider.

Hele 3 boyutlu filmlerde ya da sanal gerçeklik cihazlarıyla gözlük modeli gibi olmaktan kendinizi alıkoyamazsınız.

13. Kontakt lens kullanıyorsanız, gözünüze bir şey kaçtığında rahatsızlık 5'e katlanır ve elinizle gözünüzü oyasınız gelir.

14. Miyop rahatsızlığınız çok yüksekse ve şişe dibi gözlükler takmaya mecbursanız da kontakt lens tercih etmek zorunda kalmış olabilirsiniz.

15. Yeni bir reçete ile gözlük ya da lens aldığınızda ilk birkaç dakika bütün çevrenizi bir değişik görürsünüz, sanki içmeden sarhoş olmuş gibisinizdir.

16. Gözleri bozuk olmadığı halde sadece hipster görünmek için gözlük takan insanları görünce hayatın anlamını sorgulamaya başlarsınız.

17. Hele gözlükleriniz olmadık yerde ve zamanda buhar yapar ve görüşünüz gözlük takmadığınızdan daha kötü bir hal alınca...

Yemek yaparken, kahve içerken, dondurma yerken, romantik bir anda partnerinizle yüzleriniz yaklaştığında ya da kışın bir mekana girdiğinizde gözlüklerin azizliği peşinizi asla bırakmaz.

18. Otobüse bineceğinizde ya da birisi sizi arabasıyla alacağınızda işiniz tamamen şansa kalmıştır.

Birilerine sormaya utanmamak artık sizin için bir hayat dersi olmuştur. "Pardon evladım şu gelen kaç numara?" demek sizin için genç yaşlı fark etmeyen bir cümledir.

19. Konserlerde sizin olayınız grubu izlemekten daha çok müzik dinlemeye odaklanmak olmuştur.

20. Gözlüklerinizle bir lunaparka, su parkına ya da plaja gitmek sizi insanlığın geri kalanından daha zorlu bir yola sokmuştur.

21. Ama siz yine de sağlıklı olmanın en önemli mesele olduğunu unutmayın!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
armagan-gunduz

Adam g.tü ne alaka?

cutemurderer

bi de gözlük takmanın miyopun ilerlemesine engel olamayışı... 3.5 lan

disi-aslan

akrabamın biri bana görüp selam vermiyor diye küsmüştü :D

basakgenc

Güzel kardeşim gözlükleri takınca görebiliyoruz, okulda da takalım bir zahmet. Bir şeyi de abartmasanız olamaz

munzuradam

Senin camlar 0,25 herhalde, 3 olunca bir daha düşün, 5 olunca görüşelim. Hayır gözlüksüz net bir yer yok zaten, 2 tane eğik camın bizi süperman yapacağını mı sanıyorsun? Sinirlendim bak! :D

basakgenc

dostum ben 2.75 2.75 miyopum gözlükle gayet de hd görüyorum. tekrar baktır istersen bir gözlerine :D

munzuradam

HD görüntü dediğin 2.1 megapixel çözünürlüğünde kamera ile çekiliyor. Tek farkı kare hızı(frame rate). Normal kameralar 20 mp de olsa 5-15 kare hızına sahipken hd kamera 2.1 megapixel ve 25-35 kare hızına sahiptir. Göz dediğin alet 324 megapixel ve saniyede 24 kare hızına sahip. Yani demek istiyorum ki eğer hd görüyorsan aslında bayağı kötü görüyorsundur. Bayağı bayağı hatta, öyle böyle değil! Gerçi en çok sorunu yaratan genelde astigmattır. Neredeyse bütün miyoplarda var, sende yok galiba.

basakgenc

Yok bende astigmat, napıcaksın be olmayınca olmuyor. Prki sen insanlar "Kalbim yerinden çıktı!" dediğinde gerçekten çıktığını falan zannediyorsun galiba. Ve bence "Hd görüyorum." derken ne demek istediğimi çoğunluk anlamıştır :) Çok da spesifik düşünmeye gerek yok.

clairsentient

ilk taktığımda acayip hevesliydim ta ki yüksek bir yerden aşağıya bakarken istem dışı bir şekilde gözlüğümü tuttuğumu fark edinceye kadar.

Görüş Bildir