Görüş Bildir
Haberler
Usta Oyuncu Fatma Girik'in Vasiyeti Ortaya Çıktı

Usta Oyuncu Fatma Girik'in Vasiyeti Ortaya Çıktı

Batuhan
24.01.2022 - 11:36

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Fatma Girik, bu sabah tedavi gördüğü özel bir hastanede koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. Ölüm haberiyle herkesi yasa boğan sanatçının daha önce yaptığı bir açıklamada 'Büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum' vasiyetinde bulunduğu ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sayısız projede yer alan başarısıyla adından söz ettiren 79 yaşındaki Fatma Girik, bu sabah hayata gözlerini yumdu. Sanatçının ölüm haberi başta sanat dünyası olmak üzere herkesi yasa boğdu. Girik'in daha önce yaptığı bir açıklamadaki vasiyeti de yeniden gündeme geldi.

"Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum"

"Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum"

Girik, 2019 yılında Posta'ya verdiği röportajda 'Neticede robot değilim bir canlıyım; bir gün elbet ölümü tadacağım. Memduh'a (Ün) kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değil. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin' demişti. Ölümünün ardından nasıl bir cenaze töreni istediğinden bahseden usta oyuncu, 'Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum' şeklinde konuşmuştu.

Röportajın tamamı için tıklayınız.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
soztekin

Filmleri ile büyüdük. Allah rahmet eylesin.

Pasif Kullanıcı

İki gün önce filmine denk geldim televizyonda bugün ölüm haberini aldım. Yazık bir bir eksiliyor emektar sanatçılar.

Trjoker

Kadın mantıklı ve akıllıca düşünmüş büyük törenle gömülsen ne olacak bak Zeki müreni defnederken birde adamı tabutla gömdüler anıt mezar yapacagız diye nasıl... Devamını Gör