Görüş Bildir
Haberler
Ünlülere Uyuşturucudan 15 Yıla Kadar Hapis Talebi

Ünlülere Uyuşturucudan 15 Yıla Kadar Hapis Talebi

adem kara
20.01.2014 - 16:47 Son Güncelleme: 21.01.2014 - 00:10
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Uyuşturucu Soruşturmasında 53 Kişiye İddianame

Aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişi hakkında 'uyuşturucu madde temin etmek ve bulundurmak' suçlarından iddianame hazırlandı.

İstanbul'daki uyuşturucu soruşturması kapsamında aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişi hakkında 'uyuşturucu madde temin etmek ve bulundurmak' suçlarından iddianame hazırlandı.

Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehlet Ali Uysal tarafından, aralarında çok sayıda ünlülünün bulunduğu kişilere yönelik yaklaşık 6 aydır yürütülen uyuşturucu soruşturması tamamlandı.

Savcı Uysal, bir kısmı tutuklu 53 şüpheliye ilişkin 'uyuşturu madde temin etmek ve bulundurmak' suçlarından cezalandırılmaları istemiyle hazırladığı iddianameyi TMK 10. maddeyle görevli İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

İddianamede, aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Gökçe Özyol, Eray Özbal, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişinin, 'uyuşturucu madde temin etme ve bulundurmak' gibi suçlardan 5 ile 15 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları istendi.

DÜZYATAN VE TÜZÜNATAÇ'A TAKİPSİZLİK

Savcı Uysal, soruşturma kapsamında ifadeleri alınan oyuncular Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci, İlker Aksum, Berrak Tüzünataç ve Burçin Terzioğlu'nun da aralarında yer aldığı bazı kişilere ilişkin de yeterli delil olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi dosyayı inceleyip iddianamenin kabulü ya da reddi yönünde karar verecek.

İstanbul'daki uyuşturucu soruşturması kapsamında, 15 kişi, örgütlü suçlara bakan mahkeme tarafından, 'uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama' suçlamasıyla 8 Ağustos 2013'de tutuklanmıştı.

Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/uyustur...

Ünlülere Uyuşturucudan 15 Yıla Kadar Hapis Talebi

Narkotik operasyonunda gözaltına alınan ünlülerle ilgili soruşturma tamamlandı. TMK savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede aralarında oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak ve şarkıcı Mehmet Erdemin de bulunduğu 53 şüpheli hakkında açılan davada, ünlüler için 'uyuşturucu temin etmek' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı geçtiğimiz Ağustos ayında sokak satıcılarına ilişkin gerçekleştirdiği operasyonda birçok ismi gözaltına almıştı. Narkotik polisinin gerçekleştirdiği operasyonda sokaklarda uyuşturucu satan bir şebekeyi takibe almış teknik ve fiziki takip sırasında şebeke üyelerinde birinin bazı ünlü isimlerle görüştüğünü belirlemişti.

Abdulrezzak Şin’in bir numaralı sanık olarak yer aldığı iddianamede oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Ersin Korkut ve şarkıcı Mehmet Erdem için uyuşturucu temin etme suçundan 15’er yıla kadar hapsi istendi. Ayrıca oyuncular Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Gökçe Özyol ve rock grubu Kargo’nun solisti Koray Candemir de sanıklar arasında yer aldı.

Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç ve Özge Özpiriçci’nin de aralarında bulunduğu bazı isimlere ise takipsizlik kararı verildi.

Cihan

Kaynak: http://cihan.com.tr/caption/Unlulere-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam