Görüş Bildir
Haberler
Ünlü Şarkıcının Organları İflas Etti! Seren Serengil Sağlık Durumu Nasıl? Seren Serengil'in Hastalığı Ne?

Ünlü Şarkıcının Organları İflas Etti! Seren Serengil Sağlık Durumu Nasıl? Seren Serengil'in Hastalığı Ne?

Müge Kakşi
11.12.2021 - 22:47

Zayıflamak için mide ameliyatı olan ünlü şarkıcı Seren Serengil operasyonun ardından dumping sendromuna yakalanmıştı. En son 43 buçuk kiloya kadar düşen Seren Serengil'den hayranlarını üzen bir haber geldi. Serengil'in karaciğer ve pankreas organlarının iflas etmek üzere olduğu belirtilirken ünlü şarkıcının tekrar hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Peki Seren Serengil'in sağlık durumu nasıl? Seren Serengil son durum ve tüm detaylar haberimizde...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seren Serengil'in sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Mide aldırma ameliyatı sonrası zayıflama hastalığına yakalanan Seren Serengil, yeniden hastaneye kaldırıldı.

Seren Serengil Sağlık Durumu Nasıl?

Seren Serengil Sağlık Durumu Nasıl?

Serengil'in organlarının iflas etmek üzere olduğu belirtildi. Hastanaye yatan Seren Serengil sağlık durumu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Seren Serengil sağlık durumu ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada şöyle dedi:

'Merak etmişsiniz iyiyim… aslında hastaneye yatırılmam damardan beslenme sürecimi gözlem altında sürdürmem söylendi. Ama ben sadece sabahları doktor gözetimi ve eşliğinde sadece yayın için saat izin alabildim lakin sonrası serumumu almak zorundayım çünkü ağızdan aldığım ne bir ilaç ne de bir besin emilim olmadığı için artık vücuduma yaramıyor organlarım kötü durumda…'

'Ameliyat olana kadar damardan beslenmeye devam edeceğim ki vücut ameliyatı kaldırsın dün gece nefes alamadım gece uykumdan uyandım lakin bugün daha iyiyim tek tek cevap veremedim durumum şimdilik bu dualarınız için iyi dilekleriniz için o kadar teşekkür ederim ki aldığım serum kadar iyi hissettiriyor insan böyle durumdayken daha çok sarıp sarmalanmak istiyor. İyi ki varsınız.'

Seren Serengil'in Hastalığı Ne?

Seren Serengil, mide küçültme ameliyatı sonrası damping sendromuna yakalanmıştı. Karaciğerini kaybetmek üzere olduğunu söyleyen Serengil, 'Yavaş Yavaş eriyorum.

6 ayda 4.5 cm boyumdan gitmiş. Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde resmen yok olacağım. Çok kilolu olmayanlar asla yaptırmasınlar çok kötü bir durum.' demişti.

Dupling Sendromu Nedir?

Dupling Sendromu Nedir?

Gastrektomi sonrasında yani mide küçültme ameliyatlarının sonrasında hastalarda sıklıkla gözlemlenen bir sağlık problemidir. Özofagus cerrahisi geçirmiş olan kişilerde de gözlemlenebilmektedir. Dumping sendromu, tüketilen besinlerin sindirilmeden hızlı bir şekilde ince bağırsağa ulaşması sebebi ile oluşmaktadır.

Genel olarak gıdalar tüketildikten yaklaşık 2 ile 3 saat aralığında ince bağırsağa ulaşmaktadır. Dumping Sendromu yaşayan kişilerde bu süreç 10 ile 30 dakika aralığında gerçekleşir ve kişilerde ishal, kramp gibi semptomların oluşmasına sebep olur.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
7
4
3
3
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
poyraz alimoğlu

İçerikteki ünlü şarkıcıyı arıyorum...