Görüş Bildir
Haberler
Umutsuzluğun Dibindeyken Bile Pes Etmememiz Gerektiğini Bize Hatırlatır Nitelikte 15 Söz

etiket Umutsuzluğun Dibindeyken Bile Pes Etmememiz Gerektiğini Bize Hatırlatır Nitelikte 15 Söz

Ne yapıyorum? Hayatım nereye gidiyor? Yalnızım, sanki dipsiz bir kuyuda nefes alamıyorum, hiçbir şey için umudum yok, tükendim... 

Günlük hayatımızda belki de en sıklıkla kurduğumuz cümlelerin başında gelir bunlar. Öyle değil mi?

Eğer siz de böyle hissediyorsanız demek ki bir yerlerde bir şeyler ters gidiyor ve artık değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Unutmayın bu hayat hepimize verilmiş bir hediye ve onu hayal ettiğimiz şekilde yönlendirebilecek güç benliğimizde. Tek yapmamız gereken pes etmemek ve biraz cesaret!

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Kendinizi, kendinize ait kılmak için yaşamınızın olaylarına sahip çıkmanız gerekir. — Anne- Wilson Schaef

Unutmayın siz değerlisiniz ve yaşadığınız her şey acısıyla tatlısıyla size ait. Hepsini sahiplenin çünkü onlar sizi siz yapan şeyler.

2. Kendinizi değersiz, kızgın veya tükenmiş hissediyorsanız bu, diğer insanların sizin enerjinize açık olmadığının işaretidir. — Sanaya Roman

İnsanlara ne istediğinizi, ne beklediğinizi daha açıkça ifade edin. Belki de hayal kırıklığınızın nedeni karşınızdakinin sizi anlayamamış olmasındandır, kim bilir ?

3. Düşlerinizin peşinden güvenle gidin! Hayal ettiğiniz yaşamı yaşayın. Siz yaşamınızı basitleştirdikçe evrenin kanunları da basitleşecektir. — Henry David Thoreau

Yaşadığınız hayattan, yaptığınız işten memnun değilseniz hayalinizdeki için çabalamaya başlayın. Evet bu korkutucu ve riskli olabilir ama değişim küçük adımlarla başlar ve siz kendiniz için çabalamaya başladığınızda evren de sizi ödüllendirecektir. Hem hayalinize en yakın olanın kötüsü bile istemediğiniz bir hayattan iyidir. İnanın!

4. Yavaşla ve yaşamdan zevk al. Hızlı giderek yalnızca manzarayı kaçırmıyorsun, nereye ve neden gittiğin duyusunu da yitiriyorsun. — Eddie Cantor

Hayatın koşturmacası, daha fazla kazanma hırsı içerisinde durup nefes almayı, maddiyattan daha değerli olan manevi şeylerin kıymetini unutuyoruz. Aslında bizi dibe çeken artık bunların olmaması değil görmeyi bilemeyişimiz. Kendinize ve sevdiğiniz şeylere daha çok zaman ayırın.

5. Kendimizin veya başkalarının modellerine uymayı bırakıp kendimiz olmayı öğrendiğimizde ve doğal kanalımızın açılmasına olanak tanıdığımızda özel dehamınızın niteliğini keşfedeceğiz. — Shakti Gawain

Bizi biz yapan şeyleri hiç bir kalıp hiç bir kural sınırlayamaz. Tüm özgüvenimizle benliğimize sahip çıktığımızda elimizi attığımız her şey, her iş parıldayacaktır.

6. Beni öldürmeyen şey, beni daha da güçlendirir. — Friedrich Nietzsche

Hatalarımız, acılarımız bazen nefesimizi kesse dahi onların bile bize öğrettiği işe yarar bir şeyler vardır. Tek yapmamız gereken pes etmemek!

7. Sizin vasıtanız ile eyleme geçen bir canlılık, bir yaşam gücü, bir enerji, bir yaşam belirtisi vardır ve tüm zamanlarda sizden yalnızca tek bir adet olduğuna göre bu sunum biriciktir. Siz bunu engellerseniz o hiçbir zaman var olacak başka bir ortam bulamayacak ve kaybolacak. — Martha Graham

Bir şeyleri değiştirmek, ortaya çıkarmak istiyorsanız lütfen korkmayın, kendinizi vazgeçirecek bahaneler üretmeyin. Belki de atacağınız ufak bir adım çok büyük değişimler getirecektir. Kaçmayın, ertelemeyin!

8. İşler zor olduğu için girişimde bulunmuyor değiliz, girişimde bulunmadığımız için işler zorlaşıyor. — Seneca

Belki tam şu an harekete geçmenin vaktidir!

9. Karanlık bir zamanda göz görmeye başlar. — Theodore Roethke

Belki de çözüm, en dibe battığımızı hissettiğimizde karşımıza çıkacaktır.

10. Gerçek yaşam, küçük değişiklerle yaşanır. — Leo Tolstoy

Ben buyum, değişmem diyerek her şeyi kabulleniyoruz. Oysa her şey her insan değişebilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. İnsanların en çok korktuğu şey, yeni bir adım atmak, yeni bir sözcük söylemek. — Fyodor Dostoyevski

Değiştirmek istediğimiz çok şey var ama sürekli kendi kendimizi vazgeçirecek bahaneler yaratıp, bunların arkasına sığınıyoruz.

12. İçteki durum bilince taşınmazsa kendini dışarıda kader olarak gösterecektir. — Carl Gustav Jung

En önemli şey insanın kendini keşfetmesi ve benliğini her şeyi ile kabul etmesi. Bazı şeyleri siz kendinize bile itiraf edememişken başkalarının sizi anlamasını ya da bir şeylerin değişmesini nasıl bekleyebilirsiniz ki?

13. Zorluğun ortasında fırsat yatar. — Albert Einstein

14. Ne kadar sıklıkla bir iş için ‘imkansız’ dedik-üstelik o işe başlamadan? Ve ne sıklıkla kendimiz için yetersiz bir görüntü çizdik? Birçok şey, seçtiğimiz düşünce örüntülerine ve onları olumlamadaki inadımıza bağlıdır. — Piero Ferruci

15. Onun hakkında düşünmekten ve konuşmaktan vazgeçin ve bilemeyeceğiniz hiçbir şey olmayacak. — Zen Paradigması

Çoğu zaman elimizde olmayan ve değiştiremeyeceğimiz şeylere fazla kafa yorup canımızı sıkıyoruz . Belki de tek yapmamız gereken zamana her şeyi zamana bırakmaktır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
431
97
45
23
23
17
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mizantropist

paylaşımın verdiği his 30 sn falan sürüyor:/ mesela şimdi anasayfaya basıcam ve merhaba benim güzel stresli ve karamsar hayatım!

ladydarbanville

#6 bu sözü söyleyen camus değil nietzsche'dir.

Güney ONGUN

zaten camus söylemiyor ki yukarıda