Görüş Bildir
Haberler
UEFA'nın Galatasaray Kararı 15 Ekim'de Belli Olacak

UEFA'nın Galatasaray Kararı 15 Ekim'de Belli Olacak

Enver K.
05.10.2015 - 18:30

Galatasaray, mali raporlarını UEFA'ya sundu. Sarı kırmızılıların, herhangi bir yaptırım ile karşılaşıp karşılaşmayacağı 15 Ekim'de belli olacak

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Galatasaray'ın mali hesaplarının son 3 yılda UEFAkriterlerine uyup uymadığını belirleyecek kader toplantısı bugün İsviçre'de yapıldı.

Sarı kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Fatih İşbecer ve sportif direktör Cenk Ergün'ün katıldığı toplantıda iki yönetici, UEFA görevlilerine Galatasaray mali raporunun sunumunu gerçekleştirdi.

UEFA, Galatasaray'a Finansal Fair Play konusunda son 3 yılda bir uyarı vermiş ve futbolun bağlı olduğu Sportif A.Ş'nin yılda en fazla 30 milyon Euro zarar etmesinin kabul edileceğini bildirmişti. Ancak Galatasaray, Ünal Aysal döneminde zararını 90 milyon Euro'ya çıkarınca UEFA tarafından sıkı denetlemeye alınmıştı. Bu durum karşısında öncelikle Sarı - Kırmızılı kulübe 200 bin Euro ceza verilmişti. Bu zarar durumunun sürmesi halinde ise Galatasaray'ın Avrupa kupalarından men edilmesi ya da transfer yasağı gibi cezalara çarptırılması söz konusu olacak.

Fatih İşbecer ve Cenk Ergün bugün katıldıkları toplantıda UEFA yetkililerine Galatasaray'ın mali tablosundaki toparlanmayı anlattılar ve geçen yıl devre arasında transfer yapılmadığını ve bu sezon transfer döneminde de artı bakiye ile bütçeyi aşmadıklarını anlattılar.

Sarı-Kırmızılılar, UEFA'dan 1 yıl daha ek süre isteyerek zarar tablosunu istenilen seviyeye getirmek için planlarının hazır olduğunu anlattı. Ancak UEFA'nın bu durum hakkındaki kararını 15 Ekim'de vereceğini ve Galatasaray'ın nasıl bir yaptırımla karşı karşıya kalacağının bu tarihte belli olacağı bildirildi.

Fotomaç

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın