Görüş Bildir

Twitter’da Devlet Büyüklerine Hakaret Ediyordu! O Kişi Savcı Özkan Muhammed Gündüz Çıktı

Anasayfa > Gündem

2019-2020 yılları arasında 'Sayın Müsteşar' kullanıcısı adıyla devlet yetkililerine, bakanlara ve AKP'lilere hakarette bulunan hesabın sahibi Samsun Cumhuriyet Savcısı Özkan Muhammed Gündüz çıktı. Savcı Gündüz'ün deşifre olunca hesabını kapattığı görüldü.

Skandal 2019-2020 yılları arasında ‘Sayın Müsteşar’ kullanıcısının kim olduğunun tespiti ile ilgili araştırma sonucunda ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Savcı Özkan Muhammed Gündüz'ün cep telefonuna kayıtlı olduğu anlaşıldı.

Savcı Özkan Muhammed Gündüz'ün cep telefonuna kayıtlı olduğu anlaşıldı.

İncelemede bakanlara, devlet yetkililerine ve AKP'lilere hakarette bulunan kişinin önce telefonu, tespit edildi. Sosyal medya hesabının, Samsun Cumhuriyet Savcısı Özkan Muhammed Gündüz’ün cep telefonuna kayıtlı olduğu anlaşıldı.

Deşifre olan savcının hesabı alelacele kapattığı görüldü. Gündüz’ün kullanımında olan cep telefonuna ait HTS kaydı, Bilgi Teknolojileri Kurumu’ndan istendi. Gündüz’e ait olan cep telefonuna ‘Sayın Müsteşar’ hesabının kurtarma bilgilerinin Twitter tarafından mesaj olarak gönderildiği anlaşıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
5
3
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
anon

Kendi seçtiğimiz ve vergilerimizle beslediğimiz herifleri kendimizden büyük gördüğümüz sürece iflah olamayacağız

Emre Akdağ

Şuanda bu savcı nerede içeri de mi fetöden yurdışına mı kaçtı