Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türklerden de İyi Gitarist Çıkabileceğinin 10 Kanıtı

 > -
Abone ol

1. Yavuz Çetin

Samsun doğumlu gitarist, çoğu kişi tarafından Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi gitaristi olarak kabul edilir. 2. albümü olan "Satılık" çıkmadan intahar eden genç gitarist, akıllara "Benimle Uçmak İster Misin" ve "Köle" adlı şarkılarıyla kazındı.

2. Asım Can Gündüz

Ülkemiz için çok önemli bir gitarist. Kolay mı, ABD'de 40 yıl kalıp, Jimi Hendrix'in gitarı ile geri dönmek ? Saniyede 23 nota basabilmek…

3. Erkan Oğur

Türkiye'ye perdesiz gitarı getiren ilk isimdir Erkan Oğur. Gitarın dışında birçok telli çalgıları profesyonel derecede çalabilen müzisyen ülkemizde daha çok türküleriyle tanındı.

4. Akın Eldes

Aslında hiç gitarist tipi olmayan 52 yaşındaki Akın abimiz, bu sıralar Pinhani dışında Bulutsuzluk Özlemi'nin konserlerine de eşlik ediyor.

5. Batu Mutlugil

Tekstil fabrikası bulunan Batu Mutlugil, Yavuz Çetin ile tanıştıktan sonra gitarını raftan indirmiştir, ardından da "Blue Blues Band" kurulmuştur. Bu gurup yaklaşık 8 sene faliyet gösterdikten sonra Yavuz Çetin'in ölümüyle pek fazla faliyet
gösteremedi. Ama "Batu Baba" hala çalıyor...

6. Gür Akad

Zamanında evleri yanarken radyoda Beatles dinlemiş bu abimiz...  Aynı zamanda Steve Vai'yi de Türkiye'ye getiren isimdir.

7. Demir Demirkan

"Pentagram" denince akla gelen ilk isimlerdendir kendisi. Ama sadece Pentagram değil, ABD'de de çok iyi işlere imza attı. Aynı zamanda Sertap Erener'in eski eşi olan Demir Demirkan, günümüzde solo kariyerine devam ediyor.

8. Serdar Öztop

"Neden albüm çıkartmıyorsunuz ?" sorusuna "Albüm çıkartınca insan beklentiye giriyor. Konser teklifleri, yüksek satışlar bekliyor. Haliyle bunlar olmayınca da albüm çıkartıp beklentiye girmek istemiyorum" demiştir. Aynı zamanda Yavuz Çetin'in de albüm kaydını yapmıştır Serdar Öztop.

9. Cem Köksal

Zamanında Murat İlkan'la beraber ortalığın tozunu attırırdı. Şimdilerde ortalıkta pek görünmüyor.

10. Metin Türkcan

Pentagram'ın solo gitaristi kendisi. Aynı zamanda Şebnem Ferah'ın da gitaristliğini uzun süredir devam ettiriyor. Olur da bir gün göçerse bu dünyadan, Türkiye'deki tüm wah pedalları öksüz kalacaktır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tauccar

Sadece bu yayım için değil çoğu yayımda bir aşağılama! Türklerden de ne demek? O de bağlacı da ne öyle? Nedir bu aşağılık kompleksiniz? Batıesk olmuyorsunuz kendi halkınızı küçümseyince anca oryantalist, ahmak, potansiyelini bilmeyen zavallılar oluyorsunuz!

celalsengorunpapyonu

Hocam, ben bu galeriyi onlar için hazırladım zaten. hani diyorlar ya "Türkiye'de grup mu var yeaaa, bizde rock gelişmemiş" diyenler için hazırladım.

tc-melisa-ozturk

Yine Kaan Tangöze'yi burada görmemek üzdü =((

celalsengorunpapyonu

Türkiye'nin en iyi solak gitaristleri gibi bir galeri yapsam ilk sıralarda yer alırdı :)

tc-melisa-ozturk

ıhıhı... o zaman emin olun benden mutlusu olmazdı =))

celalsengorunpapyonu

olmadı duman'la ilgili galeri yaparız :)

tc-melisa-ozturk

ahah... o da olur =))

emir-atay

abartmayın kaan sadece bir ritm gitarist ve solak deyince bir tek o yok kaan ortalama bir gitaristtir..

celalsengorunpapyonu

2004 avrupa solo yarışmasında ikinciliği var. ayrıca birçok şarkıda solosu var.

tc-melisa-ozturk

Kaan benim askım abartmayımda ne yapim :d

Gizli Kullanıcı

Asım Can Gündüz'ü canlı izleme fırsatım olmuştu. Gerçekten çok iyiydi.

dellydolly

serdar öztop'un albümü de var. adı da 'mutluluğun gözyaşları'.

celalsengorunpapyonu

serdar öztop'un bildiğim 2 albümü var. ona sorulan soruda "neden uzun süre geçmesine rağmen albüm çıkartmıyorsunuz ?" anlamı var.

dellydolly

ayrıca Sertab ile Demir Demirkan hiç evlenmediler. eski eşi diye bir şey olmadı :-) olsa olsa eski sevgilisi olur.

celalsengorunpapyonu

Evliydiler. Demir Demirkan "lise aşkını" bulunca boşandılar. Hatta ondan da ayrıldı ( evlenmeden :) )

dellydolly

iyi sen öyle bil.

Görüş Bildir