Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'nin Ünlü Yüzlerinin Desteklediği "Hayatına Sahip Çık" Kampanyası Devam Ediyor

-

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) ve Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) önderliğinde son dönemde Türkiye'de yaşanan acı olayların Türk halkının yaşam standartlarını, toplumsal kültürünü ve değerlerini, özellikle de sosyal alışkanlıklarını etkilemesine destek olarak yapılan bu kampanyada, başta İstanbul olmak üzere esnafın ve markaların korunması hedefleniyor.

Toplumsal, refah ve güven duygusunu pekiştirmeyi, insanlık dışı saldırıları gerçekleştirenlerin oyunlarına gelinmeyeceğini gösteren 'Hayatına Sahip Çık' sivil toplum hareketinin detayları, BMD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, KMD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, TURYİD Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer ve TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl'ün katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya, kampanyayı düzenleyen dernek üyelerinin yanı sıra iş, sanat, spor ve magazin dünyasından ünlü isimler yer aldı.

Toplantıda duygusal konuşmalara yer verildi

Toplantıda konuşan BMD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel; "Kayıplarımız için yas tutarken çocuklarımız, yani geleceğimiz için hayata daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Türkiye'nin çok önemli dört sivil toplum kuruluşu olarak tüm sivil oluşumlara çağrı yapıyoruz. Gelin; ülkemize, ekonomimize, hayatımıza ve geleceğimize sahip çıkalım. Makinalarımız daha hızlı çalışsın, restoranlar ve mağazalarımız hep açık olsun. Caddeler, sinemalar ve tiyatrolar, eğlence mekanları, hayatın ritmiyle yaşamaya devam etsin" dedi.

Sektörden ortak çağrı

Toplantıda görülen ünlü isimler arasında; Ata Demirer, Ayhan Sicimoğlu, Burcu Esmersoy, Demet Akbağ, Dilara Koçak, Ege, Fatih Terim, Gezegen Mehmet, Hülya Koçyiğit, Kenan İmirzalıoğlu, Mehmet Yaşin, Osman Müftüoğlu, Saba Tümer, Şahika Ercümen, Sedef İybar, Taylan Kümeli, Tümer Metin'in 'hayatinasahipcik' hashtagiyle; kendi sosyal medyalarından da görüntüler paylaştı.

Halkın sağduyusuna güvendiklerini söylediler

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu da; “Üst üste yaşadığımız üzücü olayların ana hedefi olan yurtta korku yaratılması çabalarının, milletimizin ve özel sektör oyuncularının devletimizle birlik olup, dayanışma içinde ve yılmadan çalışmasıyla etkisiz kalacağına inanıyoruz” şeklinde eklemeler yaptı.

Yeme-içme sektöründeki ünlü isimler özellikle ön plandaydı

Yeme-içme sektöründeki ünlü isimler özellikle ön plandaydı
Yeme-içme sektöründeki ünlü isimler özellikle ön plandaydı

Yeme içme sektöründe yaşanan hızlı düşüşle restoranların ve kafelerin haftalardır kepenk kapatması nedeniyle özellikle bu sektörde mesleklerini sürdüren ünlüler fazlalıktaydı.

Kısacası bu hayat bizim, hepimizin!

Sen sen ol, hayatına sahip çık!

Hayatına Sahip Çık

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir