Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'nin İlk Kadın Akrobasi Pilotu

Türkiye'nin İlk Kadın Akrobasi Pilotu

ATKN
25.10.2015 - 17:07 Son Güncelleme: 26.10.2015 - 08:57

Hava akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk'ü örnek alan ve ilk uçuşunu henüz 12 yaşındayken yapan Semin Öztürk, Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu olmanın gururunu yaşıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Seyirci önündeki ilk uçuşunu 19-20 Eylül'de Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Necati Artan Tesisleri'ndeki hava gösterilerinde gerçekleştiren 24 yaşındaki Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğundan beri havacılığın kendisini için adeta 'aşk' olduğunu vurguladı.

Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü'nün üyesi ve hava akrobasi pilotu olan babası Ali İsmet Öztürk sayesinde uçakla tanıştığını ifade eden Semin Öztürk, 'Paraşüt üzerime olmadığından, uçmak için 12 yaşımı doldurmayı sabırsızlıkla bekledim. İlk uçuşumu 12 yaşında gerçekleştirdim. Daha sonra uçmak bende adeta 'aşka' dönüştü. Her zaman hedefim akrobasi pilotu olmaktı. Bunu gerçekleştirdiğim için mutluyum. Uçmak benim için bir tutku' diye konuştu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
397
353
41
19
16
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
A Freca Menta

Kadın dediğin evinde oturur, yemek temizlik neyin yapar. Goca sözü dinler, çocuk doğurur ne pilotu amına ülke nereye gidiyor. (Dislike verenler temsili)

Eren Ç.

Türk Yıldızları'ndaki Esra Binbaşı da akrobasi yapmıyor muydu?

Eren Ç.

demek ki

the_war

Bir tane de videosunu ekleseydiniz iyi olurdu.