Türkiye'deki ve Yurt Dışındaki Döneri Karşılaştıran Vedat Milor'un Acıktıran Yeni Tartışma Gündemi

117PAYLAŞIM

Yurt dışında döner yiyenler toplaşsın!

Fiyatı ne olursa olsun ağzımızın suyu aka aka yediğimiz "döner" bu milletin asla vazgeçemediği tatlardan biri. Bağımlılık yaratan o et dönerin yağını hüpletesi geliyor insanın.

Tabii bir yandan da insanlar "En iyi döner nerede yenir?" sorusunun cevabını arıyor. Bununla ilgili birçok tartışmalar da yürütüldü ve hala devam ediyor. Herkesin kafasında kendince döneri kaliteli ve lezzetli yapan bir yer var.

Bu tartışma daha sonuca ulaşamamışken Vedat Milor, işin içine yurt dışını da kattı ve yepyeni bir gündem belirledi. Yurt dışındaki ve Türkiye'deki dönerleri karşılaştırıp birkaç fikrini dile getirdi.

Bunun üzerine yurt dışında -özellikle Almanya'da- döner yiyen insanlar konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı. Türkiye'deki dönerin eksiklerini söyleyip yurt dışındaki etin kalitesini analiz ettiler.

Peki biz de size soralım. Türkiye'deki döner mi yoksa yurt dışındaki döner mi daha iyi? Anketi cevaplayalım, sonra da yorumlarda buluşalım!

Türkiye
Yurt dışı

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kendineassassin

İyi döner kriterim üç çeyreğini gömerken bile içecek aratmayacak kadar lezzetli ve giderli olması, yavanlığını salatayla örtmeye çalışanlarda yoktur sanırım..

minister-of-magic

Aslında burda karşılaştı yapanlar normal döner ve soslu döneri karşılaştırmış. Türkiye'de kaliteli dönerde bulmak zorlaştığı için Avrupa döneri bi tık ileri çıkmış. Karşılaştırma yapan arkadaşlar kaliteli yerlerin fiyat ve porsiyon miktarını hesaba katmadan karşılaştırma yapmalarını tavsiye ederim. Sonuçta karşılaştırma özünde hangisinin tadı daha iyi karşılaştırması, hangisini yemek daha mantıklı olur değil.

missbibliophile

Bence ikiside lezzetli.

brazian

Her taş yerinde ağırdır.

cemil-sari

Ne sosu yahu. Ne kıyması. Döner etten olur etten. En güzeli kuzu etinden. Odun ateşinde. Yağı şıp şıp damlar. Bu sos hikayesi kandırmaca. Bizim mutfağımızda sos diye bir şey yoktur. Dönerde lezzet yok mu koy içine sosu.Döneri ya pilav üstü yersin ki en güzeli bence. Şöyle tereyağlı, karacadağ pirinci ile yapılmış. Mis. Ya da dürüm içine sumaklı soğan, marul, domates, biber kor yersin. Üstüne tereyağlı salça döktünmü de İskender olur. Allah aşkına dönerin içinde patatesin ne işi var. Gastronomi de yenilik olmaz. Gelenek herşeydir. İtalyanlara bak nasıl koruyurlar lezzetlerini.

Görüş Bildir