Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'de Meslek Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey

-
Abone ol

7. Türkiye'de Madenci Olmayın ; Ölürsünüz!

Her geçen gün Türkiye'nin dört bir yanından maden kazaları geliyor. Ergenek'te mahsur kalmış madencilere Allah'tan sabır yakınlarına rahmet diliyoruz...

6. Türkiye'de Gazeteci Olmayın ; Hapse Atılırsınız!

Eğer gerçekleri söyleyen tarafsız bir gazeteci olursanız büyük ihtimalle hapse atılırsınız. Hapis olmasa bile ününüz düşer iftiraya uğrar hayatınızı sefil bir şekilde geçirirsiniz. Kısacası gazeteci olmayın.

5. Türkiye'de Hemşire Olmayın : Doktorların Kölesi Olursunuz!

Hemşirelik hiçte öyle dizilerde gösterildiği gibi değil. Ne bir yasa ne bir koruma kanunu ile korunuyorlar. Hemşireler doktorların bütün işlerini yapıyor üstüne üstük bir de azar işitiyorlar. Türk Toplumunun hemşirelerle ilgili düşünceleri de cabası. İyisi mi siz hemşire olmayın!

4. Türkiye'de Çöpçü Olmayın : Aşağılanırsınız!

Yaptığınız görev ne kadar önemli olursa olsun toplumun gereksiz önyargısı yüzünden gittiğiniz her yerde mesleğiniz yüzünden hor görülür küçük düşürülürsünüz. Evlenmek istediğiniz zaman ben çöpçüye kız vermem sözüyle karşılaşırsınız. Kardeşlerim ; Türkiye'de çöpçü olmayın.

3. Türkiye'de Bilim Adamı Olmayın ; İş Bulamazsınız!

Gördüğünüz onca tahsilat yıprattığınız onca senenin karşılığında kendi ülkenizde iş bulamaz yurtdışına gitmek zorunda kalırsınız. Yurtdışında bir alet icat edip o ülkeyi yüceltirsiniz. Bana kalırsa bu ülkede bilimadamı olmayın.

2. Türkiye'de Avukat Olmayın ; Fişlenir, İstemediğiniz Davaya Bakarsınız

Her gün yüzlerce avukat hiç istemediği davalara bakmakta ve gerçeği söylediği için fişlenmekte. İyisi mi avukat olmayın.

1. Türkiye'de Asker Olmayın : Öldürülürsünüz!

Sokağın ortasında iki üç serseri gelir sizi öldürür. Davanız fail-i meçhul olarak kaldırılır. En fazla beş gün gündemde kalırsınız. Gerçekte asker olmayın.

Bonus : Milletvekili Olun! Uyuyarak zengin olursunuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir