Türkiye'de Kadın Olmanın Zorluğunu Tek Bir Görselle Anlatarak Hepimize Utanç Duyduran 18 Kişi

210PAYLAŞIM

Sadece yaşamak istiyoruz!

Twitter'dan takipçilerimize bu soruyu sorduk.

1. Ardından hepimizi utandıran görseller geldi...

@emreflintstone

2. 

@metisin_kizi

3. 

@kubracsskn

4. 

@Arencione

5. 

@Kendimediyorum

6. 

@E_cikamadim

7. 

@babyemree

8. 

@gkhnnn12

9. 

@Meyra34

10. 

@trolicem

11. 

@DamlanurKuru

12. 

@sule_bg

13. 

@sumrudeyideh

14. 

@eczgknrgk

15. 

@sibeltozge

16. 

@manikmestan

17. 

@bb03023

18. 

@cosmabilader

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Kadın olarak,🙍🙍🙍

fatihbaran90

11. den hic bir sey anlamadim

aerialz

mesajın saati gece 23.30. korkmuş kız, arkadaşına taksinin plakasını yazmış başıma bi şey gelirse plakayı sorgulatırsınız diye. vardı böyle bi şeyler taksici minibüsçü tecavüz haberleri.

fatihbaran90

evet, sonradan ayiktim ben de, tesekkürler

wisletful

Kadın olmak elbet zor , bunun hiç bir tartışılıcak bir yanı yok. fakat hayatınıza giren insanları daha dikkatli seçmek sizin elinizde.. maço tarzı erkeklerin ne çıkıcagı az cok belli oluyor.. Planlarınıza konusmalarınıza saygı göstermeyen biriyle asla muhabbete bile girmeyin ki bağlanmasın size.. bir çok şey var fakat bu demek değil ki kadınlar haksız yanlış anlaşılmasın sadece hemcinslerime daha fazla dikkat etmelerini öneriyorum.. Umarım gözlerinizdeki o tatlı tebessümü , söndürmeye ; KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ..

ahmet.burma.9

12. görsel güzelmiş. Bu ülke resmen kadınların, hayvanların ve ağaçların cehennemi oldu.

yorumcu84

Erkek olmak çok kolay gelin bu tarafa dertsiz tasasız yaşıyoruz dünya bize güzel. Var mı bizden iyisi be!

yorumcu84

Ben ironi yapmıştım ama tahmin edileceği gibi anlamamışsınız. Askerlik sadece bu sorunlardan önemsiz bir tanesi. Belki de abinizin bilmediğiniz tonlarca problemi vardır. Ama her insan sürekli problemlerini birilerine anlatmaz. Kimisi kimseye hissettirmeden kendi kendine yaşar veya çözmeye çalışır. Kaldı ki öyle diyelim bütün dünyadaki erkekler sizin abiniz değil. Ayrıca devletin bize sunduğu olanakları söylerseniz çok iyi olur hemen gidip faydalanayım :)

yorumcu84

Öyle kardeşim. Bir de bu kadar kişi yorumunu beğenmiş, dediklerini onaylamış. Dediklerinde gram bilgi ve mantık yok üstelik. Kendisinin abisi lüksü yaşıyor diye bütün dünyayı keyif çatıyor zannediyor herhalde. Sanki bir kadınlar ölüyor bu dünyada sanki bu dünya bir tek onlara zor sanki bize havadan para pul mal mülk yağıyor. Ülkenin her tarafında hallerde çalışan hamallar yerin yedi kat dibinde kömür madenlerinde çalışan işçiler da erkek kılığına girmiş kadınlar sanki. Evlerinde küçücük bir pencere var bütün dünyayı oradan bakarak yorumluyorlar. Daha geçen gün haberlerde gördüm bir manyak 6 kişiyi öldürmüş sudan bir sebep ile. Ölenlerin 6 sı da erkek olduğu için spiker bile mizahi bir havayla anlatıyordu. Bu durum bana pozitif ayrımcılığın geldiği noktayı ve esasen kimin canının daha kıymetsiz olduğunu düşündürdü...

yorumcu84

Ya kardeşim sana ne cevap vereyim bilemedim. Belki kelimesi kelimesi, harfi harfine aynı şeyleri milyon kere düşündüm mantıklı bir çözüm üretmeye çalıştım. Pozitif ayrımcılık arttıkça daha çok mağdur oynanmaya devam ediliyor ki her şey ele geçirilip bahsettiğin sözde anaerkil sistem kurulabilsin. Çünkü mevcut düzen binlerce yıllık ve fiziksel güç ile yıkılamayacağını çok iyi biliyorlar. Zaten bu güce ihtiyaç da yok malum entrika konusunda çok başarılı bu kimseler. Ben de maruz kaldığım ve şahit olduğum bütün negatif ayrımcılıklara rağmen eşitlikten yanayım. Ama bu durum beni çileden çıkartıyor. Ölen ve öldüren insan iken cinayetlere bile cinsiyetler atfediliyor erkeğin canı ve hakları itibarsızlaştırılıyor. Daha bu bile idrak edilememişken bu sorunu çözmeye çok fazla uzağız maalesef...

yorumcu84

Yok kardeşim ben anladım senin kelime oyununu. Ben de zaten sözde anaerkil sistem dedim orada. Elbette erilliği ele geçirip kendilerinin hükümranlığını kurmak isteyecekler. Dediğin gibi bir gün (büyük ihtimalle iş işten geçtiğinde ) erkekler fena patlayacak ve belki de kaba kuvvet kullanarak hakkını almaya çalışacak. Ve tabiki kurulan bu yeni sistemi parçalamak bu kadar kolay olmayacak. Dediğin gibi 50 yıl sora yeni nesilleri nelerin beklediğini kestirmek güç. Bu arada ben de kimseye düşman değilim yanlış anlaşılmasın. Her şeye rağmen bir türlü gelemeyecek eşitlikten yanayız :)

yorumcu84

Bu arada benimle tıpa tıp aynı şeyleri düşünen birisinin olduğunu bilmek beni iyi hissettirdi. Bazen delirdiğimi düşünüyorum :)

yorumcu84

Sadece başarısız olabilecek yeteri kadar kadın olmadığını gösteriyor. Kesinlikle öyle. Benim başka bir şaşırdığım şey de bunlara destek veren erkekler. Madem cinsiyetçilik yapacaksın bari kendi cinsiyetini destekle değil mi. :) 1930 ların başında Nazizim de böyle büyük bir modayla patladı. Bilhassa Avrupa'da herkese yayıldı her eve girdi. Sonra olanlar da malum. Faşolar her yerde her zaman diliminde faşo :)

yorumcu84

Hadi ya ben bir ekşiye falan bakayım o zaman alternatif çözüm fikirleri için. Gerçi fikri bulsak ne olacak bu faşolara nasıl laf anlatacağız :)

Görüş Bildir