Türkiye'de 6. Koronavirüs Vakası Umreden Dönen Bir Kişide Görüldü

 > 
1.8bPAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir hafta içinde umreden dönen bir kişide daha koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Böylece Türkiye'deki vaka sayısı 6'ya çıkmış oldu. Bakan Koca, önceki 5 vakanın birbiriyle bağlantılı, aynı çevreden olduklarını açıklamıştı. Onlardan bağımsız olan 6. vakanın hangi ilde olduğu ise açıklanmadı. 

Geçtiğimiz günlerde 21 bin vatandaşın umreden döneceğini söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda dönmeyi bekleyen sadece 5 bin 300 kişinin kaldığını açıkladı. Bu kişilerin de 15 Mart'ta Türkiye'de olacaklarını belirten Erbaş, umrecilerden "14 gün kuralına" uymalarını istedi. Sosyal medyada ise dönmüş ya da dönecek olan kişilerin teste tabii tutulması ve karantinaya alınması yönünde çağrılar yapılıyor. 

Sağlık Bakanı Koca, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"UMREDEN YENİ DÖNDÜYSENİZ 14 Gün Kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi MAALESEF POZİTİF çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez."

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 15 Mart'a kadar 21 bin kişinin umreden döneceğini söylemişti 👇

Umreye Giden 21 Bin Kişi Yarına Kadar Türkiye'ye Dönüyor - onedio.com
Umreye Giden 21 Bin Kişi Yarına Kadar Türkiye'ye Dönüyor - onedio.com

Ali Erbaş 6. vakanın açıklanmasının ardından yaptığı paylaşımda yurda dönmeyi bekleyen sadece 5 bin 300 umrecinin kaldığını söyledi 👇

Başkan Ali Erbaş Twitter paylaşımında son 5 bin 300 umrecinin de bugün yurda döneceğini belirterek bu kişilerden 14 gün boyunca evlerinden çıkmamalarını ve ziyaretçi kabul etmemelerini istedi.

Twitter'da umreden dönen kişilere yapılan ziyaretlerle ilgili çok sayıda paylaşım bulunuyor 👇

Şu ana kadar umreden dönen 15 binden fazla kişinin Sağlık Bakanlığının önerdiği "14 gün" kuralına uyup uymadıkları bilinmiyor.

📌 Sosyal medyada Arabistan'dan gelenler için karantina çağrıları yapılıyor

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir