Umreye Giden 21 Bin Kişi Yarına Kadar Türkiye'ye Dönüyor

-
Abone ol

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, umre için Suudi Arabistan'da bulunan 21 bin kişinin yarına kadar yurda dönmüş olacağını açıkladı. Erbaş, umrecilere koronavirüse karşı 14 gün boyunca evden çıkmamaları tavsiyesinde bulundu. Sosyal medyada çok sayıda kişi bu çağrının yetersiz olduğunu, umrecilerin karantina altında tutulmaları gerektiğini belirtiyor. 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş umre ziyaretleri geçici olarak durdurulmadan önce ziyarette olan kişilerin ve yeni gidecek umrecilerin de virüs konusunda bilgilendirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Mekke ve Medine’de bulunan tüm otellerimizde temizlik hususunda azami gayret gösterilmesi konusunda yetkililerin dikkatleri çekilmiş, gerekli yerlere el temizleme sıvıları konulması sağlanmıştır, ayrıca vatandaşlarımızın konakladıkları tüm otellere Sağlık Bakanlığı’nca hazırlann afişler asılmış, broşürler dağıtılmıştır. 27 Şubat 2020 tarihinde Suudi Arabistan devletince umre ziyareti için ülkeye girişler geçici olarak durdurulmuş olup bu tarihten sonra umrecilerimizin sağlıklı bir şekilde ülkemize ulaşmaları için gerekli koordinasyonlar devam etmektedir."

"14 gün kuralına uysunlar"

Umreden dönenlere tedbir amaçlı 14 gün boyunca evden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri konusunda bilgi verildiğini aktaran Erbaş, "Halen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne (TÜRSAB) bağlı şirketler de dahil olmak üzere yaklaşık 21 bin civarında umrecimiz Suudi Arabistan’da bulunmakta olup, 15 Mart tarihi itibarıyla tamamı ülkemize dönmüş olacaktır" diye konuştu.

Diyanet'in "14 gün evden çıkmayın" çağrısının yetersiz olduğunu düşünenler var. Sosyal medyada umrecilerin gözetim altında tutulmaları gerektiği yorumları yapılıyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir