Türkiye'de 14 Yaşına Kadar Yapabileceğiniz 14 Şey

 > -

Türkiye'de ölmeden önce gezip görebileceğiniz, tadabileceğiniz, keyfini çıkarabileceğiniz pek çok şey var. Peki 14 yaşına gelene kadar neleri yapabilirsiniz hiç düşündünüz mü? Şu aralar bunu düşünmek gerçekten çok zor.

1. Her akranınız gibi ortaokula gidebilirsiniz

2. Çocukluğunuzun keyfini çıkarıp uçurtma uçurabilirsiniz

3. Arkadaşlarınızla halay çekebilirsiniz

4. Pekala okul kantininden ayran içebilirsiniz

5. Okul gezilerine, pikniklerine katılabilirsiniz

6. Arkadaşlarınızla gezmelere gidebilirsiniz

7. Hatta onlarla fotoğraf çektirebilirsiniz

8. Amatörce spor yapabilirsiniz

9. O yaşınızda düşüncelere dalabilir

10. Biraz biraz kendinizi bildikçe daha fazla özgürlük isteyebilirsiniz

11. Ekmek almaya gidebilirsiniz

12. Vurulabilirsiniz...

13. Evinize son bir kez uğrayabilir

14. Ardından abilerinizin yanına gidebilirsiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tcilcan

Çok uyanık, zeki ve ancak kendisi her şeyi farkedebilen (!) varlıklar; evet sizlere sesleniyorum. Madem bu kadar duygusal ve insansı sevgiyle dolusunuz, yıllardır ülkemde ölen şehitleri neden hiç anmadınız, madem o kadar hümanistsiniz çocukları ve bebekleri düşünüyorsunuz, bu gün Yemen kampında aç olan ve açlıktan ekmek ekmek diye ağlayan (anlayacağın bir bardak ayranı bile bulamayan) çocuklar, bebekler var sizler bu vatanda sırf ideolojileriniz uğruna harcadınız insanları... Bu insanların ailelerinin olduğunu ve yarınlarının ne hale geleceğini bilmeden. Sizden farklı olan ve sizler gibi düşünmek zorunda olmayan insanlar olduğunu farkedin ve küçük dünyanızdan çıkın. Gerçekleri görün, görmek istediğinizi veya size dayatılanları değil...

rayshi

kendi ülkemizdekilere , kendi sokağımızda ki , kendi mahallemizdekilere elimizi uzatamadan yemen kampına nasıl el uzatalım . asıl sen ve senin gibileri artık boş konuşmayı bırakın !

tcilcan

Kardeş sen hangi ülkedesin veya şehirde yaşıyorsun anlayamadım. Bu ülkende bu güne kadar neler oldu neler. Ben eski bir askerim ve nelerin yaşandığını senden çok daha iyi biliyorum. Sen ve senin gibiler zaten oturduğu yerden vatanı milleti kurtarma nağraları atar ancak içi boştur. Sen insanlıktan bahsetmişsin ya o nedenle dedim insansak sadece kendi acizlerimize değil, diğer acizlere de bakın örneğin Yemen Kampı. (!)

tcilcan

Gerçeklerle, provakasyonu karıştırmamak lazım. (!) Kimseye malzeme olmayın...

dedittiremez-miyim

Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun... Melek gibi çocuğu da bozdular sonunda. Belki de hayatında ki ilk ve son hatası oldu sokaktaki ağbi ve ablalarının peşinden gitmek.

tcilcan

Ben de neler yapılabileceğini anlatayım. 1. Evinden altı kilometre uzağa ekmek almaya gidebilirsin. 2. Ülkenin bütünlüğünü bozacak bir örgüte üye olabilirsin. 3. Ekmek parası için kendisi gibi vatan hainlerine karşı durmaya çalışan polis abilerine sapanla taş atabilirsin. 4. Ekmek alabilmek için annesine sen koşamazsın ben koşarım masumiyetiyle insanların EKMEK KAPILARINA MOLOTOF kokteyli atabilirsin. 5. Son olarak da sırf birilerinin düşüncesine alet olmak adına (normalde muhattap alınmayıp, adam yerine bile konmazken) bir simge haline gelip, ailenle birlikte kirli oyunlar adına adını kullandırabilirsin. Nasıl iyi mi? (!?)

mert.cabilar

Komünistlerin oyunları demiş, Komünizm nedir bilmeden. Terörist demiş vicdansız, kesinliğini görmeden. Gazla sokağa çıkmak demiş ar damarı çatlamış, ekmek almanın önemini görmeden. Hepinizden tiksiniyorum. Bir çocuk, 14 yaşında bir çocuk. Hiç aşık olmamış daha, hayatı tatmamış bir çocuk. Ayran içerken gözlerinin içi gülen bir çocuk. Elindeki sapanla fotoğrafını photoshoplayan acemiye inanan tırt kitle. O kadar cahilsiniz ki o kadar herşeye inanmaya hazırsınız ki, rant sağlamaya o kadar aç ve muhtaçsınız ki, ideoloji geliştirmeden satıyorsunuz benliklerinizi. Bir çocuk öldü, anasının elini öpemeden. Bir çocuk öldürüldü, ekmeğini evine götüremeden. Şimdi defolun gidin buradan, insan değilsiniz.

Görüş Bildir