Türk Tiyatrosu'nun Simgesi Olan Dümbüllü Kavuğu Sence Hangi Sanatçıya Devredilmeli?

2bPAYLAŞIM
Türk Tiyatrosu'nun Simgesi Olan Dümbüllü Kavuğu Sence Hangi Sanatçıya Devredilmeli?

Doğaçlama türündeki oyunlarıyla bilinen İsmail Dümbüllü, ustası Kel Hasan tarafından yetiştirildi. Başındaki kavuğunu öğrencisi İsmail Dümbüllü'ye veren Kel Hasan, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nda bir akım başlattı ve Dümbüllü Kavuğu ortaya çıktı. Dümbüllü, ustası Kel Hasan'dan aldığı kavuğu 1968 yılında meddahlık yeteneğinin nişanesi olarak Münir Özkul'a devretti. Münir Özkul daha sonra kavuğu Ferhan Şensoy'a, Şensoy da Rasim Öztekin'e emanet etti. Bakalım, bu sene Rasim Öztekin, Dümbüllü Kavuğu'nu kime devredecek?

Sence bu sene Rasim Öztekin, Dümbüllü Kavuğu'nu kime devretmeli?

Cem Yılmaz
Ata Demirer
Yılmaz Erdoğan
Demet Akbağ
Okan Bayülgen
Metin Akpınar
Gülse Birsel
Tolga Çevik
Binnur Kaya
Müjdat Gezen
Oya Başar
Ali Poyrazoğlu
Engin Günaydın
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
patates-sogan-lobisi

Levent Üzümcü ve Fırat Tanış neden yoklar listede acaba? Yazılanlara göre istenilen özellikler doğruysa ortaya fazla isim çıkmıyor. Levent Üzümcü ya da Fırat Tanış en idealleri gibi duruyor.

kendineassassin

"Türk tiyatrosunu senden sonra başka bir yere götürecek, halkın tanıdığı, sevdiği muhâlif bir komik" diye târif etmiş kavuğun gideceği kişiyi Dümbüllü, Münir Özkul'a; Ferhan Şensoy'un naklettiğine göre.. Genç olma şartı yoksa Müjdat Gezen, Metin Akpınar..

muhiddin-yenigun

Mesele doğaçlama ise, bu konuda en fazla ürünü veren sanırım Tolga Çevik'tir. Daha önce de Tolga Çevik'i izlerken, bir gün o kavuğun kendisine geleceğini düşünmüşümdür.

kenan-sarikaya

Burada yok kendisi ama Genco Erkal ın adı aklımdan çıkmıyor kavuk için. Gerçi kavuk ustadan çırağa yada birlikte tiyatro yapılan sanatçılara verilir diye biliyorum. Orta oyunu da günümüzde tiyatro yada stand up komedisi yerine geçtiği için beyaz ekran oyuncuları yerine bu alanlarda ki sanatçılara devredilmeli bence.

oraletosman

Ferhan Şensoy'un bu konuda videosu var izlemenizi öneririm.O zaman kime verilmesi gerektiğini anlarsınız zaten.

Görüş Bildir