Türk Televizyon Tarihinin En Absürt 13 Programı

 > 
2.3bPAYLAŞIM

Bu programları görünce "eneee hakkaten lan böyle bişey vardı" şeklinde hatırlayarak hafızanızda kekremsi bir yolculuğa çıkacaksınız.

1. Ali Baba'nın Çiftliği

Mehmet Ali Erbil'in sunduğu bu programda çiftlik dekoru verilen stüdyoda millet tavuk ve horoz kovalıyordu. Kimse de çıkıp neden diye sormamıştı. İnternette görüntülerini bulmak imkansız, artık hafızalarımızla yetineceğiz.

2. Güreş Keyfi

Amerikalıların ayıla bayıla izlediği bu numaradan dövüş şovunu bize izleten asıl sebep, programın doğaçlama olarak takılan absürt spikerleriydi. Esprileriyle ve muhabbetleriyle kısa bir süre de olsa bir nesli geceleri uyutmamış programdır.

3. Karar Anı

Erman Toroğlu'nun yargıçlık yaptığı Amerikan mahkeme sistemli aşırı saçma program. Programa çıkarılan -genellikle aralarında tren yapan- abuk hikayeli insanlarla az ünlüler kapışıp durur, olay çıkınca araya çam yarması gibi bir bodyguard girerdi. Sürekli kavga kıyamet döndüğü için RTÜK tarafından 13 hafta yayınlanmama cezası alınca kaldırılmıştı.

4. Teksoy Görevde

Bu liste Saadettin Teksoy olmadan düşünülemezdi. Teksoy abimiz önceleri ilginç olaylar araştırıcam, ciddiyeti bozmıycam tadında takılıyorken inler cinler uzaylılar derken iyice kendini dağıtmış ve doğal olarak programın saçmalık dozu parabolik olarak artmıştı.

5. Uzay Show

Elinde tesbihi, üstünde US Air Force tulumuyla Mustafa Topaloğlu'nun kısa bir süre sunduğu, dekora robotların ve bilimum uzaytik öğenin eşlik ettiği bu şov programının da görüntüleri bulunamıyor. Malesef gelecek nesillere aktaramayacağız kendisini fakat dimağlarımızda hak ettiği mertebede hep kalacak.

6. ŞOK! (Korcan Karar) Jenerik ve 101. Bölüm açılışı

Dönemin en absürt programlarından ŞOK, yaptıkları gerçekçi kolpa haberlerle o sırada çocuk olan şimdinin genç insanlarının beyinlerinde büyük tahribatlar bırakmıştır. Sigara kağıtlarında altın olduğunu sanan mı istersin, artık televizyondan koku duyulabileceğini zanneden mi istersin, saç spreyi sıkılan aynadan cine5'in şifresiz izleyebileceğini düşünen mi istersin, çeşit çeşit manyak yaratılmıştı her yaştan.

7. Televizyon Milleti

ŞOK benzeri absürt bir programdı ve televizyon dünyasını tiye alıyordu. Ne alakaysa şair İbrahim Sadri'nin sunduğu programda saçma saçma konular işlenirken Oskay Bon adında bir bilim adamı programa katılır ve her konunun uzmanlık ünvanını alırdı. Şok'un etkisinden çıkamamış olmalıyız ki bu programı da gerçek sanarak izlemeye başlamıştık.

8. Şahane Pazar

Biz neler izliyormuşuz pazar günleri arkadaş ya. Şu programda eğlence adına dönmeyen maymunluk, yapılmayan saçmalık yoktu. Süheyl Uygur'ın ceketleri gibi programdı.

9. Gerçek Kesit

İşte gerçek bir fenomen. Perihan Savaş'ın sunuculuğunda, sarı bıyık abinin önderliğindeki muhteşem oyunculuğuyla reality şovlar arasında gönüllerimizde ayrı bir yere oturan Gerçek Kesit, günlük hayattan ibretlik öykülerle her seferinde kanımızı donduruyordu. Şaka şaka güldürüyordu.

10. Müebbet Muhabbet

90'larda radyoda başlayan bu muhabbet ününün önünü alamayıp 90'ların sonu 2000'lerin başı gibi televizyona taşmıştır ve epey de sürmüştür. Cenk & Erdem ikilisiyle frekansları uyan insanlar için acayip kafa geyiklerin döndüğü amaçsız bir programdı.

11. Dokun Bana

BBG falan derken iyice yarışma müptelası olduğumuz yıllarda çıkan en garip yarışmalardan biriydi. En uzun süre dokunanın araba kazanacağı yarışmada saatlerce uykusuz kalınca millet kafayı yiyordu tabi.

12. Geri Dörtlü

Flash TV'nin "lan her kanalın futbol programı var, bizim de olsun ama farkımızı yine konuşturalım" diyerek ortaya sürdüğü bu efsane futbol programında, Aydemir Akbaş önderliğinde düşük profilli ünlülerin kahvehane muhabbetinden hallice futbol geyiği yapılıyordu. Nasıl saçmalayacaklar diye arada bir izliyorduk ama dayanılacak gibi değildi.

13. Bay Tahmin

Fikret Engin ve Murat Özarı'nın sunduğu, son yılların absürt program açığını kapatan Bay Tahmin normalde iddaa programı olması gerekiyor fakat iddaa dışında her şey konuşuluyor. İzleyicilerin kupon istekleri de ayrı efsanedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seramun

Aaa dokuzuncudaki L&M'deki "çıkmamız lazım!" adam :D

herman-herr

geri dörtlüye haksızlık edilmiş "katil" asla düşük profil değildir

gulsah-light

amerikan güreşini ne izlerdik ya

geberik-gelin

SICAĞI SICAĞINA UNUTULMUŞ AMA :D ADAMLAR CESET GÖSTERİYORDU BE YAV

erhan.tigrek

Gerçek kesit candır. flash tv ye sürekli mail atıyorum şu programın dvd lerini satışa çıkartın diye, çıkacağı gece satılacak yerin kapısında yatarım.

Görüş Bildir