Görüş Bildir
Haberler
Tunceli – Erzincan Karayolu 3 Gündür Kapalı

Tunceli – Erzincan Karayolu 3 Gündür Kapalı

ATKN
02.08.2015 - 17:58 Son Güncelleme: 02.08.2015 - 18:05

Tunceli'de, 9 TIR ve bir iş makinesinin PKK'lılar tarafından yakılması ve 3 bombalı tuzak yerleştirilmesi üzerine, Valilik talimatiyla kapatılan Tunceli-Erzincan karayolu 3 günden bu yana ulaşıma açılmadı. Zağge mevkiinde yola barikat olarak konulan meşe ağaçlarının arasına poşet ve plastik bidonlarla konulan bombalar halen çıplak gözle görülebiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tunceli-Erzincan Karayolu’nu, 3 gün önce 15’inci kilometresinde kesen PKK’lılar burada 4, 35’inci kilometresinde kesen başka bir grup ise 5 TIR olmak üzere 9 TIR ile bir iş makinasını ateşe verdi. Araçların ateşe verildiği noktalarda, her biri 40 kilo olduğu belirtilen 3 ayrı bombayı tuzaklayan PKK’lılar, karayolunu da trafiğe kapattı.

TIR ve iş makinelerinin ateşe verilmesi ardından Tunceli Valiliği kararıyla Tunceli-Erzincan karayolu, güvenlik gerekçesiyle ikinci bir emre kadar trafiğe kapatıldı. Karayolunun farklı noktalarına da bombalı tuzaklar gizlendiği istihbaratını alan güvenlik birimleri, karayolunda seyahat etmenin son derece tehlikeli olması nedeniyle yolun kapatılmasını ve bölgeye düzenlenecek operasyonla, karayolunun bombalardan temizlenmesinden sona yolun açılabileceğini belirtti.

Yüzlerce araç yolun açılmasını bekliyor

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz’e bağlayan en kestirme yol olan Tunceli-Erzincan Karayolu’nun trafiğe kapanması üzerine, Erzincan ve Trabzon yönünden gelerek Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki şehirlere yük taşıyan yaklaşık 200 TIR ile onlarca binek araç, Pülümür İlçesi’nde yolun açılmasını bekliyor.

Tunceli Valiliği, şu ana karadar karayolundaki durumla ilgili hiçbir açıklama yapmazken, yolun ne zaman açılacağı şoförler arasında merakla bekleniyor. Tunceli kent merkezinin iki ayrı noktasında ve Pülümür İlçesi’nde bekleyen yüzlerce araç ise yolun açılmasını bekliyor. 3 gündür Tunceli Pülümür İlçesi’nde bekleyen TIR ve kamyon sürücüleri, yollarda perişan olduklarını söylüyor ve yolun bir an önce açılmasını istiyor.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın