Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tunceli'de Bir Polis Şehit Oldu...

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Tunceli Emniyet Müdürü: 'Şehit Polis Gazdan Etkilenmedi'

Tunceli'de dün geceki eylemler sırasında zırhlı araç içerisinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan polis Ahmet Küçüktağ şehit oldu. Polisin gazdan fenalaştığı iddia edildi ancak Tunceli Emniyet Müdürü bölgede gaz kullanılmadığını açıkladı.

Tunceli'de de dün gece çıkan olaylarda biber gazından etkilenen bir polis kurtarılamayarak şehit oldu. Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Erdem Kaya, gazdan etkilendiği belirtilerek hastaneye kaldırıldığı öne sürülen polis Ahmet Küçükdağ'ın şehit olduğunu açıkladı. Olayın ardından Twitter hesabından açıklama yapan Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz ise, "Bir evladımızı, polis memuru Ahmet Küçüktağ'ı görevli olduğu ekip otosu içinde aniden fenalaşması sonucu kaybettik. Başımız sağolsun. Kamuoyunda gazdan etkilenerek rahatsızlandığı şeklinde yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Kurumum tarafından bu yönlü bir bilgi edinilmiş değildir. Birlikte görev yapan ekip arkadaşları gece boyunca gazlı ortama girmedikleri ve gaz maskesi takmaya hiç ihtiyaç duymadıklarını söylemiştir" dedi.

VALİ: TAHKİKATTA ORTAYA ÇIKACAK

Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner de, polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın şehit olmasının ardından hastanede yaptığı açıklamadan sonra makamında da basın toplantısı düzenledi.

Vali Güner, polis memurunun gazdan etkilenip kalp krizi geçirdiği yönündeki haberlerin doğruyu yansıtmadığını, kesin sonucun adli tahkikat sonucu ortaya çıkacağını söyledi. Güner, şunları söyledi: "Büyük bir olay; kamu malına, esnafa zarar verme söz konusu. Yani hem vatandaşa hem kamuya zarar söz konusu. Bu kapsamda olayların tüm boyutu, gösterici ve görevliler boyutu ile gerekli adli işlem adli makamlarca başlatılmıştır. Cumhuriyet başsavcılığımız konuyla ilgili çalışmalarını yürütmektedir. Gelişmelerle ilgili ayrıca gerekli bilgiler ve açıklamalar yapılacaktır. Şehit polis memuru arkadaşımızla ilgi olarak o an şehit olan arkadaşımızın yanında bulunan mesai arkadaşları, amirleri bize arkadaşımızın olay anında yoğun bir taş yağmuru altında oldukları ve gazlı bir ortamda olmadıkları ve gaz maskesi takmaya gerek duyulacak bir durumun bulunmadığını belirtmiştir. Bu durumu kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Olaylar sırasında şiddet başladığı sırada topluluğa müdahale etmek için yanlarında bulunan gaz maskesini takmaya gerek duymamışlardır. Tam tersine yanında bulunan arkadaşları, gazdan ziyade adeta araçlarına bir taş yağmuru şeklinde yoğun bir taş yağmuruna tutulduklarını bundan dolayı da ciddi bir stres yaşadıklarını hem amirlerine hem de yanlarında bulunan arkadaşlarıyla paylaşmışlardır. Emniyet müdürlüğümüzün konuyla ilgili tespitleri devam etmektedir. Ayrıca aracın etrafındaki taşları da sağduyulu Tunceli halkının sivil toplum örgütlerinin siyasi parti yetkililerinin dikkatine sunuyorum."

Halka hizmet için çalıştıklarını söyleyen Vali Güner, şöyle devam etti:

"Hürmet için buradayız. Hiç kimse bizim bu halka olan hizmet aşkımızı provoke ederek zafiyete uğratamaz. Biz şehidimize de, halkımıza da sahip çıkacağız. Huzuru sağlamak bizim görevimiz. Yanlış yorumlara da asla müsaade etmeyeceğiz. Şunu özellikle tekrar belirtmek istiyorum. Olay anında şehit polisimizin yanında bulunan mesai arkadaşlarının bize verdiği bilgi, gazla ilgili bir tespit bulunmamaktadır. Lütfen olayın ne çerçevede olduğu olay sırasında söz konusu aracın ne biçimde yoğun bir taş yağmuruna tutulduğu tespitini bir vaka olarak önümüze koyalım. Ben bu açıklamayı yanlış anlaşılmalara yol açılmaması için ve kamuoyuna yansıtılan farklı bilgilere itibar edilmemesi için yapıyorum." 

DHA

Tunceli'de Polis Şehit Oldu

Berkin Elvan'ın cenazesinin ardından Tunceli'deki gösteriler sırasında, aracın içinde fenalaşan bir polis memuru Ahmet Küçüktağ hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirtilen Küçüktağ kurtarılamadı.

Tunceli'de çıkan olaylarda polis aracı içinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan polis memuru 30 yaşındaki Ahmet Küçüktağ'ı yaşatmak için doktorlar yaklaşık 2.5 saat çaba harcadı. Hastanede bir kaç kez kalbi duran ve Elazığ Fırat Üniversitesi'nden askeri helikopterle getirilen kalp pilinin takıldığı Küçüktağ, yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu. Küçüktağ'ın şehit olduğu haberini alan meslektaşları hastane önüne gelerek büyük üzüntü yaşadı. Küçüktağ'ın gazdan etkilendiği de iddia edildi. Ancak valilik bu iddiayı yalanladı.

VALİ GÜNER: ARACIN İÇİNDE RAHATSIZLANDI

Tunceli Valisi Yusuf Hakan Güner, polis memuru Ahmet Küçüktağ'in şehit olmasının ardından Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz ile birlikte Devlet Hastanesi'ne geldi. Hastanede gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Güner, şehit polis memurunun polis teşkilatında kader birliği yaptığı arkadaşlarıyla birlikteyken ve halka hizmet ederken şehit olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Polis teşkilatımıza ve burada beraber kader birliği yaptığımız halkımıza hizmet için beraber çalıştığımız bütün arkadaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Bugün ilimizde meydana gelen toplumsal olay ve gösterilerde emniyet teşkilatımızın görevi esnasında Shortland diye tabir edilen bir aracın içerisinde bir polis memuru kardeşimiz rahatsızlanıyor. Anında hastaneye sevk ediliyor. Hastanede gerekli müdahaleler kalp pili de dahil olmak üzere yapıldı ancak maalesef şehit oldu.

Hayata döndüremedik. Ben bütün emniyet teşkilatımıza, Tunceli emniyet teşkilatımıza, aziz milletimize ve aziz devletimize başsağlığı diliyorum. Bizler bir etle tırnak gibi, aziz milletimize devletin bir hizmetkarı olarak kanunlar çerçevesinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Polis kardeşimizin vefatı araç içerisinde görev esnasında her hangi bir direkt gelen bilgilere göre fiili bir müdahaleye maruz kalmadan oluşan bir rahatsızlık çerçevesinde hastanede ruhunu teslim etmesiyle meydana gelen bir olaydır. Ben huzurlu günler, şuurlu günler, kardeşlik dolu, barış dolu birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimiz günler diliyorum. Aziz milletimize, aziz polis teşkilatımıza ve devletimize başsağlığı diliyorum."

VALİ: BULUNDUĞU ARAÇ YOĞUN TAŞ YAĞMURU ALTINDA KALMIŞ

Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın şehit olmasının ardından hastanede yaptığı açıklamadan sonra makamında da basın toplantısı düzenledi.

Vali Güner, polis memurunun gazdan etkilenip kalp krizi geçirdiği yönündeki haberlerin doğruyu yansıtmadığını, kesin sonucun adli tahkikat sonucu ortaya çıkacağını söyledi. Güner, şunları söyledi:

"Büyük bir olay söz konusu, kamu malına zarar verme söz konusu, esnafa zarar verme söz konusu. Yani hem vatandaşa hem kamuya zarar söz konusu. Bu kapsamda olayların tüm boyutu, gösterici boyutu ve görevliler boyutu ile gerekli adli işlem adli makamlarca başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız konuyla ilgili çalışmalarını yürütmektedir. Gelişmelerle ilgili ayrıyeten gerekli bilgiler ve açıklamalar yapılacaktır. Ancak ben şehit polis memuru arkadaşımızla ilgi olarak o an şehit olan arkadaşımızın yanında bulunan mesai arkadaşlarının, amirlerinin bize ifadesi arkadaşımızın olay anında yoğun bir taş yağmuru altında oldukları ve gazlı bir ortamda olmadıkları ve gaz maskesi takamaya gerek duyulacak bir durumun olmadığı belirtilmiştir. Bu durumu kamoyunun dikkatine sunuyorum. Olaylar sırasında şiddet başladığı sırada topluluğa müdahele etmek için yanlarında bulunan gaz maskesini takmaya gerek duymamışlardır. Tam tersine yanında bulunan arkadaşları, gazdan ziyade adeta araçlarına bir taş yağmuru şeklinde yoğun bir taş yağmuruna tutulduklarını bundan dolayı da ciddi bir stres yaşadıklarını hem amirlerine hem de yanlarında bulunan arkadaşlarıyla paylaşmışlardır. Zaten emniyet müdürlüğümüzün bu konuyla ilgili tespitleri devam etmektedir. Ayrıca aracın etrafındaki taşları da sağduyulu Tunceli halkının sivil toplum örgütlerinin siyasi parti yetkililerinin dikkatine sunuyorum."

Halka hizmet için burada olduklarını söyleyen Vali Güner, "Hürmet için buradayız. Hiç kimse bizim bu halka olan hizmet aşkımızı provoke ederek zafiyete uğratamaz. Biz şehidimize de sahip çıkacağız, halkımıza da sahip çıkacağız. Gerekli huzuru sağlamak bizim görevimiz. Yanlış yorumlara da asla müsaade etmeyeceğiz. Şunu özellikle tekrar belirtmek istiyorum. Olay anında şehit polisimizin yanında bulunan mesai arkadaşlarının bize verdiği bilgi, gazla ilgili bir tespit bulunmamaktadır. Lütfen olayın ne çerçevede olduğu olay sırasında söz konusu aracın ne biçimde yoğun bir taş yağmuruna tutulduğu tespitini bir vaka olarak önümüze koyalım. Ben bu açıklamayı yanlış anlaşılmalara yol açılmaması için ve kamuoyuna yansıtılan farklı bilgilere itibar edilmemesi için yapıyorum" dedi.

Şehit polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir