Görüş Bildir
Haberler
Tüm Tuşlara Uzaktan Basabilmeyi Sağlayan Cihaz

Tüm Tuşlara Uzaktan Basabilmeyi Sağlayan Cihaz

Onedio Medya
29.08.2015 - 18:41

Kendi kendine kahve yapan bir cihaz için akıllı kahve makinesine veya istediğinizde uzaktan kapatabileceğiniz bir lamba için akıllı lambaya sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü ihtiyaç duyabileceğiniz tek şey tüm butonlara ustalıkla basan bu mini robot olabilir. Akıllı telefon uygulamasıyla kontrol edilen bu cihaz, siz etrafta olmasanız bile istediğiniz tuşa basabiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Basit yapısıyla nesnelerin internetiyle alakası olmayan cihazları bile sisteme dahil eden bu cihazı kullanmak için basılması istenen tuşun yanına konumlandırılmak yeterli oluyor. IFTTT sistemini kullanan cihaz, farklı durumlara göre tetiklenebiliyor. Örneğin sabah olduğunda kahvenin tuşuna basıyor, akşam olduğunda lambanın anahtarına basıyor veya kapıdan biri girdiğinde bilgisayarın güç tuşuna basarak aktif olmasını sağlayabiliyor.

Microbot Push adı verilen cihazın aslında bir sistemin parçası olduğu belirtiliyor. Sistem içerisinde tıpkı Push’a benzeyen ve birbirinden farklı işlemler yapabilen cihazlar yer alıyor. Örneğin Microbot Twist döndürülmesi gereken nesneleri döndürebiliyor, Microbot View kablosuz kamera görevi görüyor ve Microbot Scan parmak izini okuyabiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kasım ayında fon toplama sitelerinin birinde boy gösterecek olan cihazın 2016’nın nisan ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0