Tüm Dünya Şokta: Linkin Park'ın Solisti Chester Bennington 41 Yaşında İntihar Etti

 > 
3.5bPAYLAŞIM

Dünyaca ünlü müzik grubu Linkin Park'ın solisti Chester Bennington intihar etti. Bennington henüz 41 yaşındaydı...

Linkin Park'ın solisti Chester Bennington Los Angeles'taki evinde intihar etti. Bennington, yıllarca uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle tedavi görmüştü.

Chester Bennington kimdir?

1976 yılında ABD'nin Phoenix şehrinde dünyaya Bennington, çocuk yaşlardan itibaren müziğe karşı yoğun bir ilgi duydu. Annesi ve babası çocuk yaşlardayken boşanan Bennington, bir süre boyunca hayatını fast food dükkanında çalışarak kazandı ve uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle tedavi gördü.

1993'te ilk müzik grubu olan Grey Daze'i kurdu. Phoenix şehrinde oldukça ünlü olan bu müzik grubu onun tanınmasını sağladı ancak müzik grubu olarak hiç albüm anlaşması yapmadı.

Bir süre sonra Grey Daze ile yollarını ayıran Bennington Kaliforniya'ya taşındı ve burada Linkin Park grubuna katılarak bu grupta vokalist olarak müzik kariyerini sürdürdü.

Bennington'ın 2011 tarihinde konser bitiminde yaptığı "Rolling in the deep" coverı, Adele tarafından en iyi cover seçilmişti.

Chester Bennington'ın ani ölümü sevenlerini üzdü. Ünlü solistin ardından sosyal medyada çok sayıda mesaj paylaşılıyor...

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir