Tuğba'nın Annesi İddialar Üzerine Konuştu: 'Videoyu Tehditle Çekmedim, Benim Bakımımı Kızım Yapıyor'

 > 
30PAYLAŞIM

Beyoğlu’nda kızı Tuğba A.’yı darp ettiği görüntüler sosyal medyaya düşünce tutuklanan Muzaffer A.’nın 17 yaşındaki oğlu, “Ablam babama bıçak çekti. Videoyu anneme tehditle çektirdi” iddiasını ortaya atmıştı. Şefika A. ifadesinde videoyu çekmesi için kızının kendisini tehdit etmediğini söyledi. “Kızım kardeşine de babasına da şiddet uygulamadı. Ama eşimin kızıma şiddet uyguladığı oluyordu” dedi.

İfadesinde kızının psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Muzaffer A.’nın, “Önce o bana saldırdı. Bana vurunca hazmedemedim ben de ona vurdum” dediği öğrenildi. Tuğba A.’nın 17 yaşındaki kardeşi S.A ise bazı sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamalarda, babasının suçu olmadığını, ablasının babasına bıçak çektiğini, yatalak olan annesini de dövdüğünü ve videoyu da zorla çektirdiğini iddia etti.

"Tuğba eşime bıçak çekmedi"

Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre S.A’nın bu iddialarının üzerine poliste ifadesi alınan anne Şefika A.“Tuğba beni video çekmeye zorlamadı. Sadece video çekmemi istedi” dedi. Olay günü eşinin salona gelerek camları kapatmak istediğini, Tuğba’nın da bir camı kapatmaması için camı tuttuğu sırada babasının kolundan aşağı çektiğini anlatarak, “Yere yatırıp darp etmeye başladı. Tuğba babasına, babası da Tuğba’ya vurmaya başladı. İlk kimin vurduğunu görmedim. Tuğba eşime bıçak çekmedi” dedi.

"Kızımdan hiçbir zaman şiddet ve tehdit görmedim"

Tuğba’nın babasıyla tartışmaya başladıktan sonra telefonu kendisine vererek, ‘Çek’ dediğini anlatan Şefika A., “Ben de videoyu çekmeye başladım. Tuğba beni tehdit etmedi. Ancak bakıma muhtacım ve bakımımı da Tuğba yapıyor. Tuğba bana bakmaz diye korktuğum için videoyu çekmek zorunda kaldım” dedi. Kızından hiçbir zaman şiddet ve tehdit görmediğini söyleyen Şefika A., “Tuğba’nın babasına ve kardeşine de şiddet uyguladığını görmedim. Eşim Muzaffer A.’nın kızımı darp ettiği oluyordu. Bu olaylar genelde benim hastanede olduğum zamanlar olurdu. Bunları ben oğlum S.’den öğrenirdim” dedi.

"10 bin liramı çektiler"

Eşinin 10 yıl önce de kendisine şiddet uyguladığını söyleyen Şefika A. darp olayıyla ilgili şikayetçi olmadığını söyledi. Oğlu S.A’nın babasına düşkün olduğunu söyleyen Şefika A., “Eylül 2018 yılında hastanede yattığım süre içinde oğlum ve eşim bankada olan 10 bin liramı çektiler. Paramı çektikleri için oğlum ve eşimden şikayetçiyim. Oğlumun nerede olduğunu bilmiyorum. Ablası, babasını şikayet ettiği için eve gelmiyor” dedi.

İddianamede darp raporları yer aldı

İddianamede birbirlerine şiddet uyguladıkları öne sürülen baba-kız hakkındaki darp raporlarına da yer verildi. Raporlarda Muzaffer A.’nın kızı Tuğba yönelik eyleminin basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralama olduğu belirtildi. Tuğba A.’nın ise babası Muzaffer A.’ya yönelik eyleminin ise basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde olduğu ifade edildi.

İddianame başsavcılığın onayının ardından İstanbul 19’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme, iddianamenin kabul ya da reddine ilişkin kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak. İddianamenin kabul edilmesi halinde birbirlerine şiddet uyguladıkları iddia eden baba-kız sanık sandalyesinde hakim karşısına çıkacak.

Soruşturma kapsamında ayrıca Muzaffer A. hakkında, “Tehdit”, “Cinsel taciz” “Basit yaralama” suçlarından, Tuğba A. hakkında ise “ Silahla tehdit” suçlarından takipsizlik kararı verildi.

Haluk Levent de konuyla ilgili açıklamalar yaptı

"Hayatında uyuşturucu ,sigara dahi alışkanlığı olmamış"

"Annesini dövdüğüne ilişkin hiç bir kanıt bulamadık"

"19 yaşındaki kızın üzerinde kocaman bir dünyanın yükü var"

"Kardeşi Sedat ise heyecanlı belli ki babasının tutuklanmasına çok kızgın"

Ne olmuştu?

Salonun Penceresi Açık Kaldığı İçin Dövmüş: Tuğba'ya İşkence Yapan Baba 'Basit Yaralama' Suçundan Tutuklandı - onedio.com
Salonun Penceresi Açık Kaldığı İçin Dövmüş: Tuğba'ya İşkence Yapan Baba 'Basit Yaralama' Suçundan Tutuklandı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir