Görüş Bildir

TSK: İdil'deki Operasyonlarda Yaralanan 1 Asker ve 1 Polis Şehit Oldu

Haberler
> TSK: İdil'deki Operasyonlarda Yaralanan 1 Asker ve 1 Polis Şehit Oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın İdil ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında PKK'lılar tarafından yapılan silahlı sonucu yaralanan 1 asker ve 1 polisin, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Arşiv

Genelkurmay'ın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'18 Şubat 2016 Perşembe günü Şırnak ili İdil ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır.

'Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.05’de şehit olmuşlardır'

'Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.05’de şehit olmuşlardır'

Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.05’de şehit olmuşlardır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

TSK

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kartacali

kıçı kırık ilçelerin kontrolünü aylar sonra elimize alırken hangi zeka, hangi kafa suriyede bir savaşa girmemizi ister anlayamıyorum doğrusu

bozok

Şiddetle kınıyorum. Bu ülkemize karşı yapılmış bir saldırıdır.