Görüş Bildir
Haberler
Trabzonspor Kulübü Futbolcu İzleme Ekibi Kurdu

Trabzonspor Kulübü Futbolcu İzleme Ekibi Kurdu

Trabzonspor Kulübü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, futbolcu izleme ekibi kurulduğu bildirildi Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, 'Ekibimiz, hem dünya futbolundaki hem de kulüpteki değişimlerin, gelişmelerin farkında ve önünde hareket edecek bir vizyonla yola çıktı.' denildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Trabzonspor Kulübü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün sürdürdüğü çalışmalar sonucunda futbol izleme ekibi kurduğu belirtilerek, 'Ekibimiz, hem dünya futbolundaki hem de kulüpteki değişimlerin, gelişmelerin farkında ve önünde hareket edecek bir vizyonla yola çıktı. 

Zaman içerisinde sistem, yapı, bilgi kapsamı ve ileri görüşlülüğüyle Türk futbolunun en önündeki scout ekibi vizyonuna sahip bir yapıya bürünecektir' ifadelerine yer verildi.Ekibin, oluşturacağı bilgi havuzuyla kulübün oyuncu dağarcığını geliştirmesi, akılcı oyuncu transferleriyle kulüpte sürdürülebilirliği sağlaması, rakip analizine katkıda bulunması ve kiralık oyuncuları takip etmesinin ana görevlerinin arasında yer aldığı vurgulanarak, şöyle devam edildi:

'Scout ekibi 3 kişilik bir kadroyla idare edilecek. Yapıda aynı zamanda Futbol Koordinatörümüz Yılmaz Büyükaydın ve Başkan Yardımcımız Nevzat Aydın da görev alacak. Ekibimiz 3 yurt dışı, 2 Süper Lig ve PTT 1. Lig, 4 altyapı ve bölgesel ligler olmak üzere toplam 12 kişiden oluşmaktadır.'Açıklamada, ekibin idari kadrosunun ise şef scout Murat Karakaş (Köln Spor Akademisi, Kasımpaşa), koordinatör ve idari işler sorumlusu Fatih Şahinoğlu (Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Marmara Spor Yönetimi, Trabzonspor), performans ve analiz sorumlusu da Beri Pardo (Robert College, Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü, Crystal Palace) olarak belirlendiği de kaydedildi.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın