Toyota Otomobiller Sürücüsüz Yeteneğini İnsanlardan Öğrenecek

 > -

Günümüzün popüler otomobil teknolojisi sürücüsüz otomobiller , bünyesinde barındırdığı envai çeşit sensör, radar, kamera sistemi gibi birçok farklı yazılım ve donanıma dayanıyor. Ancak Toyota’nın peşinde olduğu teknoloji, otomobillerin sürücüsüz özelliğini doğrudan insanlardan öğrenmesini öngörüyor.

Toyota, sürücüsüz otomobillerin bilgisayara bağlı kalmasına karşı. Yol ve trafik bilgileri için güncel verilere ihtiyaç duyulduğunu ancak örneğin önceden indirilmiş haritaların sürekli güncel olmadığını düşünen Toyota, bunun yerine veri merkezini halihazırda yollarda olan otomobillere dayandıracak. Yani otomobili kullanış şekliniz, nerelerden geçtiğiniz, en çok hangi yolları kullandığınız, kısaca otomobil içindeki davranış şekliniz, gelecekteki sürücüsüz Toyota’ların en önemli bilgi kaynağı olacak.

Bu, otomobillerin kendi kendine daha iyi gidebilmesi için geliştirilmiş fikirlerden yalnızca biri. İleride insan ve bilgisayarların uyum içinde çalışacağı bir fikir de geliştirilecektir elbette. Toyota’nın da şimdilik fikir aşamasında tuttuğu sistemi somut olarak ne zaman hayata geçireceği henüz belli değil. Toyota imzalı sürücüsüz otomobillerin en geç 2020 yılında trafikte olması bekleniyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir