Tıp Bilimi Çaresiz Kaldı! Bazen Günde 10 Defa Kan Ağlayan Hindistanlı Stigmata Çocuk

923PAYLAŞIM

Daily Mail'den sizler için derlediğimiz içeriğe göre, günde bazen 10 defa kan ağlayan stigmata çocuk için tıp dünyasında bir çözüm ve resmi bir teşhis bulunamadı. Çocuğun çaresizliği ve ailenin yardım isteği içeriğimizin devamında sizlerle...

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

"Stigmata çocuk" olarak adlandırılan Hint genç, 10 yaşından bu yana kan ağlıyor.

Gizemli sağlık durumu, şimdi 13 yaşındaki Akhilesh Raghuvanshi'nin gün içerisinde bazen 10 kere kulaklarından, gözlerinden, ağzından, bacaklarından ve kılcal damarlarından kan ağlaması anlamına geliyor.

Hindistan'da tıp bilimleri alanındaki doktorlar tarafından incelemeye alınan Akhilesh'e henüz resmi bir teşhis konulamadı.

Dolayısıyla genç çocuk da bir tedavi bulmak konusunda umutsuzluğa kapılmış durumda. Herhangi bir yerinden kesik veya çizik olmamasına rağmen, vücudunun belirli kısımlarından kan dökülen Akhilesh'in acı veren durumu gencin aşırı tükenmiş hissetmesine ve felç geçirmesine neden olabilecek migren atakları yaşamasına sebep oluyor.

Üç yıl önce ilk burun kanaması gerçekleştiğinde, gencin ailesi çocuklarının dehidrasyon (su kaybı) yaşadığını düşündüler.

Fakat sonradan durumun bundan daha ciddi olduğunu fark ettiler. Doktorlar ise bu durumu gördüklerinde haemolacria adlı benzer bir hastalıktan ötürü olduğunu düşünmelerine rağmen, yine de Akhilesh'in bu sağlık sorunu onları şaşırttı.

İsa'nın çarmıha gerilişi sırasında vücudunda oluşan yara ve lekelere verilen bir ad olan stigmata, dünyada neredeyse sadece bir avuç dolusu insanın yaşadığı bir rahatsızlıktır.

"Gözlerim, ellerim, kafam, her yerim kanıyor. Kulaklarım ve burnum da buna dahil."

"Kulaklarım kanamaya başladığında, ılık hissettiriyor. Bazen günde bir kere, bazen on kere oluyor bu."

"Kanama başladığında canımı acıtmıyor ama kendimi yorgun hissetmeme ve baş ağrısı yaşamama sebep oluyor."

"Bazen ise kanama duruyor ve aylarca tekrarlamıyor. Fakat geçtiğimiz 15 günde, neredeyse her gün kanama oldu."

Hindistan'da bulunan doktorlar bu durum karşısında şaşkınlığa uğradığında gencin babası, çiftçilik yapan Arun Akhilesh'in rahatsızlığı karşısında dünyadaki bütün doktorlardan yardım istedi.

"Hindistan'da bulunan en iyi doktorların en iyisini gördüm. Hiçbiri hastalığın ne olduğunu ve tedavinin ne olduğunu bulmuş gibi görünmüyordu."

"Şimdiye kadar oğlumun gözleri, burnu, kılcal damarları, boynu ve bacakları kanıyordu. Şimdi idrarını yaparken de kanamalar başlayınca işler daha kötüye gitmeye başladı."

"Şimdi çocuğumun hayatı hakkında endişeleniyorum."

"Tıp bilimleri buna bir cevap bulmak zorunda."

"Bütün dünyadaki doktorlara sesleniyorum, lütfen müdahale edin ve oğlumu kurtarmaya yardım edin."

"Umarım oğlumun bu durumu tıp dünyasının bu rahatsızlığı tekrar araştırmasına, bir çözüm üretmesine ve bizi bu acıdan kurtarmasına yardımcı olur."

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ecemshy

Allah şifa versin ne diyim

eun-soo

Bura Hindistan Burda Herşey Gerçek Amk

Gizli Kullanıcı

Yine Hindistan yine garip bir hastalık. Herhalde bu zamana kadar okuduğum tüm bu tarz haberler gibi nadir gen hastalıkları, yapışık ikizler, mutant çocuklar hep bu bölgeden, özellikle Hindistan Pakistan dan çıkıyor.

deli-sabit

Neden hep Hindistan?? Adı sanı duyulmadık her hastalık ya Hindistan ya Çİn'de çıkıyor. Dünya'nın üçte biri bu iki ülkede yaşadığından denk geliyor sanırım.

ezgisen

of çok kötü ALLAH şifa versin inşallah

Görüş Bildir