Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tinder'da Boşuna Zamanınızı Harcamayın, Hayatınızın Aşkını Saklandığı Yerden Nasıl Çıkaracağınızı Bulduk!

135PAYLAŞIM

Herkesin hayatının aşkı bir yerlerde ama onu nasıl bulacağını bilen yok. Öğrenmek isteyenleri böyle alalım.

Yalnız kalpler hayatlarına anlam katacak aşkı arayıp duruyor...

Kimi zaman arkadaş gruplarına başvuruyorlar kimi zaman Tinder gibi arkadaş bulma uygulamalarından medet umuyorlar ama hiçbiri kalıcı sonuçlar vermiyor. Gelip geçici ilişkilerle vakitleri çarçur oluyor ve günün sonunda mutlu olacakları kişinin nerede olduğunu, ne zaman karşılaşacaklarını düşünüp duruyorlar.

Sanki o kişiyle karşılaşmak, kavuşmak imkansızmış gibi geliyor.

Önce kartları açık oynamayı öğrenmek gerekiyor, bir aşktan ne istediğinizi biliyor musunuz?

Klişe gelebilir ama bir aşktan beklentiniz ona ulaşmanız için gideceğiniz yolu da belirliyor. Aradığınız kişiden beklentileriniz ve ona sunabilecekleriniz arasındaki büyük boşluğu hesaplamak gerekiyor, çoğu zaman kendimizi olmadığımız biri gibi kodlayıp hayatımızın aşkının bize asla ulaşamaması için duvarlar örebiliyoruz.

Beklentilerimizi netleştirmek, kendi karakterimizin güçlü ve zayıf yanlarını keşfetmek çoğunlukla bizi gerçekçi bir dünyaya taşıyor.

Şüphesiz ki hayallerimizdeki kişi bizim eksilerimizi görmezden gelmeli ama ilişkiler böyle işlemiyor. Uyumsuz bir karaktere sahipsek bunu yontmayı öğrenmemiz, hobilerimiz sosyalliğin önüne geçiyorsa kendi tarzımıza uygun bir aşk aramak gerekiyor. 

Bunları neden söylüyoruz? Online arkadaş bulma uygulamaları kişiliğimizi, eksilerimizi gizlemeye eğilimli olduğumuz yerler. Bu yüzden buralarda o aşkı bulmamızın imkanı yok.

Ayrıca açık konuşalım, ilişkilerde tutarlı olmak için bazı zorunlu modifiyeler gerekiyor.

Pozitif biri olmayı öğrenmek, hiçbir koşulda yalan söylememek, empati yeteceği geliştirmek... Bu üçü karakterinize yapıştığında tanıştığınız insanlarla olan iletişiminiz de seviye atlıyor. 

Hayatınızın aşkını bulmayı üniversite sınavından yüksek puan almak olarak düşünürsek bu sınava girmeden birkaç deneme sınavına ihtiyacınız var çünkü olur da 'o' kişiyle karşılaşırsanız şansınızı yitirip elinizden kaçıp gitmesini istemezsiniz.

İnsanlarla iletişiminizin ne aşamada olduğu, karakterinizin bir ilişkiye açık olup olmadığını test etmek için speed dating deneyin.

Bir kafede bir dakikadan az sürede herkesin birbiriyle tanıştığı, kendini anlattığı bu yöntemle belki aşkı bulamayacaksınız ama güçlü ve zayıf yönlerinizi insanların bakışlarında hissedeceksiniz. 

Bu noktadan sonra hayatınızın aşkıyla karşılaşmaya sıra geliyor, bu da herhalde işin en karmaşık görünen kısmı.

Hayatınızın aşkını bulabilmeniz için şansınızın en yüksek olduğu üç gizemli yeri paylaşmamızı ister misiniz?

Paylaşalım fakat ortada bir gizem olmadığını şimdiden söyleyelim. Bir mekanda birinin masasına gidip onunla tanışmak bir seçenek gibi görünse de öncelikle mezunlar toplantısı gibi eğitim içerikli buluşmalar, gönüllülük esasına dayalı etkinliklerde aradığınız aşkla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. 

Klişe gibi gelebilir fakat aynı zevklere, hassasiyetlere sahip insanların bulunduğu bu etkinlikler yeni dostlukların, yeni aşkların doğması açısından da çok kıymetli.

İkinci nokta, iş amaçlı bağlantılar. Bunu aynı ofiste çalışmayla sınırlandırmaya gerek yok, benzer işleri yapan kişileri de dahil edebiliriz.

Konuşacak konunuzun hazır ve bariyerlerin görece aşılabilir olduğu iş ortamında iletişim kurmak online uygulamalardan daha kolay. Ayrıca aynı mekanda olmak da şart değil, aynı iş ağında bulunmak bile işinizi kolaylaştırabilir.

Üçüncü ihtimal ise yaşadığınız bölgede sürekli karşılaştığınız, aynı araçları, aynı marketi kullandığınız insanlar. Birbirinize aşina olduğunuz için belki daha önce 'o' kişiyi fark etmediniz ama çevrenize iyi bakın, bu aşina olma durumu olumlu bir etki yaratabilir.

'O' kişiyle karşılaştıktan sonra ufak bir tavsiye, birkaç gün içinde telefon numarasını istemek, dostluk çemberinden kurtulmanız için kullanacağınız yöntem olabilir.

Uzun lafın kısası online arkadaşlık uygulamaları, Instagram özel mesajları ve diğer alternatifler bir yana geleneksel yöntemlerin sağlıklı ilişkiler kurmak için iyi bir yol olduğu aşikar. Önceden planlanmış metinler, fotoğraflar ve kendini olduğundan farklı anlatan kişilerin aksine göz göze geldiğiniz anda karşınızdaki kişinin size dair gerçek hislerini anlamak zor değil.

Böyle düşününce zahmetli ve riskli olan olan yüz yüze tanışmaktan ziyade internet üzerinden, online yollarla tanışmak, fark ettiniz mi? Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
can_can

Hayatının aşkını tinderda arayanlar??? yaniiii ne bilym.

reflex

Devir değişti,büyük çoğunluk tek gecelik ilişki peşinde.hatta siz o kafada değilseniz,sanki aşıkmış gibi tiyatro yapanlardan tutunda,hiç bir ortak özelliğiniz olmadığı halde,sanki bütün zevkleriniz ortakmış gibi bir ton yalan.bir zahmet,kendiniz gibi tek geceliklerle takılın,lakin duygusu olmayan herşey,benim için yok hükmündedir.böylece kimsenin kafası ağrımaz.duygular konusunda,eski kafayım ben,bir insana eşya muamelesi yapamam.bir antika meraklısı olarak,eşyaya bile eşya muamelesi yapamıyorum.:)

_gizli_kullanici_

💣💣💣

countess-rain

Bravo, herkesin hayatı kendine elbette ama evine bile tanımadığın birini almıyorken bedenini paylaşmayı ben de anlamıyorum.

nini-sza

tinder-ask? hic kullanmadim ama duydugum kadariyla yurtdisinda ki kullanim amaci tek gecelik ikiski diye biliyorum burada nasil bilmem

nefarkederkizaten

Onedio editoru ve degerli evlilik meraklisi arkadaslar TINDER denilen uygulama KISMETSE OLUR DEGIL. Tinderin amblemi olan atesten de mi anlamadiniz da kendinize ciddi iliski ariyorsunuz. Bu arada evlenmek icin yeterli birikime-olgunluga-kararliliga sahip oldugunuzu cidden dusunuyo musunuz?

countess-rain

Tinder nedir? Bugüne kadar 30 milyar eşleşme sağlayan Tinder®, yeni insanlarla tanışmak isteyenler için dünyanın en popüler uygulaması. Bizi, yeni insanlarla tanışmanı sağlayan o çok güvendiğin arkadaşın gibi düşünebilirsin. Neredeyse gidersen git, biz hep yanındayız. Buraya yeni insanlarla tanışmak, sosyal çevreni genişletmek, seyahat ettiğin yerlerde yaşayan insanlarla buluşmak veya hayatı dolu dolu yaşamak için geldiysen, doğru yerdesin. Bize boşu boşuna "dünyanın en ateşli uygulaması" demiyorlar. Her gün 26 milyondan fazla eşleşmenin kıvılcımını çakıyoruz. Kaç flört uygulaması bunu yapabilir ki?

countess-rain

Bu Tinder'ın kendini tanımlaması, bir flört uygulaması. Amaç ortak şeyler isteyen insanları buluşturmak, sadece tek gecelik sex yapmak değil. Aç insan.

nefarkederkizaten

Merhaba kanı deli akan bok atmalara doyamayan arkadaş. Aç insan olarak adlandırılmayı hak edicek bir yorum değildi seviyeni düşürme öncelikle devamında yazacağın cevaplarında ithamlar olmamasını tercih ederim. Gelelim yorumuma ve senin cevabına öncelikle tinder sadece seks - sex ingilizce yazılışıdır seks demekten çekinmeyin bir ayıbı yok aynı anlam zaten - için kullanılan bir uygulamadır diye geçen tek bir cümle yok ki fark edersen seks -sex değil seks- kelimesi dahi geçmiyor açlık sınırına yaklaşmış olma ihtimalin varolabilir dikkat et.

nefarkederkizaten

+Devamında ise sana daha net açıklayabilmek ve attığın bokun yanlış ve tek taraflı bakış açısına sahip olduğunu kanıtlamak istiyorum. Benim tinderı evlilik programına dönüştüren ve senin de söylediğin üzere insanlar dilediği tarzda ilişki kurabiliyolar bu uygulamada sadece seks - sex değil - olmak zorunda değil kısmına maalesef kısmetse olur gibi bakan kısım katılmıyor. Onlar için evlilik birinci tercih kadın-erkek fark etmeden aynı cahillikteler. 2. buluşmada tinderdan olsun olmasın gelinlik fotoğrafı atan kadınlar ve kıskançlık adı altında değişik oluşumlara dönüşen erkeklere ithafen açıklayıcı bir not olarak yazmıştım.

nefarkederkizaten

+Aynı zamanda sadece ülkemiz olarak değerlendirmeyelim bunu yabancı ülkelerin appstore yorumlarına yahut diğer platformlardaki yorumlarına bir göz atarsan evliliği dile getiren çok sınırlı sayıda insan bulursun. Tinder diğer bütün tanışma siteleri gibi ‘partner’ - illa seks (sex değil seks) partneri olmak zorunda değil hayat arkadaşı vb. - bulmak için kullanıyor. E bu da kısmetse olurculuk oynayan arkadaşların işini tekrar baltalıyor. Alev logosu da yerinde bence etkileşim olmadan ilişki olmaz baabında seksi sex olarak yazıp sevişmenin anormal olmadığını kavrayamayacak -konu meclisten dışarı- tiplerin uzak durmasını sağlama amacında kanımca.

nefarkederkizaten

Var mı bi sorun countess-rain ?

scorpionq

Tinderda aşk arayan var mı ya? Herkes pompa peşinde.

scorpionq

Ben cinsiyet belirtmedim.

Görüş Bildir