Görüş Bildir
Haberler
TikTok'un Sahibi, 'Okumayı ve Hayal Kurmayı Tercih Ettiği İçin' Görevi Bırakacağını Açıkladı

TikTok'un Sahibi, 'Okumayı ve Hayal Kurmayı Tercih Ettiği İçin' Görevi Bırakacağını Açıkladı

R.G.
20.05.2021 - 10:54

TikTok'un sahibi Bytedance'in Çinli patronu, yönetim becerilerine sahip olmadığı ve 'okumayı ve hayal kurmayı' tercih ettiği için görevi bırakacağını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

TikTok'un sahibi Bytedance'in patronu Zhang Yiming, 'uzun vadeli bir stratejiye' yoğunlaşmak adına görevi bırakacağını açıkladı. Zhang, 'yönetim becerilerine sahip olmadığını' belirtti ve 'İnsanları yönetmektense daha çok organizasyonel işler ve piyasa ilkelerini analiz etmekle ilgileniyorum' açıklamasında bulundu.

'Çok sosyal olmadığını, çevrimiçi olmak, okumak, müzik dinlemek ve yapılabilecekler hakkında hayal kurmak gibi yalnız etkinlikleri' tercih ettiğini söyleyen Zhang'ın yerini ise şirketin kurucularından Liang Rubo'nun alacağı öğrenildi.

Zhang'ın, 'TikTok'un verileri Çin Komünist Partisi'ne teslim etmeyeceğine ikna etmek' ve aynı zamanda Batı'dan gelen taleplere boyun eğmeyerek kendi imajını korumak için büyük bir baskı altında olduğu belirtiliyor. Bytedance ayrıca, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) Alibaba ile birlikte 'düzeltilmeleri' yönünde uyarılarda bulunulan 34 teknoloji şirketi arasında.

Alibaba da, ÇKP'nin özel şirketler üzerindeki denetimleri sonucunda geçen ay 18.2 milyar yuan (2.78 milyar dolar) para cezasına çarptırılmıştı. 

Dünya çapında yaklaşık bir milyar kullanıcısı olduğu belirtilen TikTok'un ABD'de 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.  Uygulama ayrıca, ABD yönetimi tarafından 'Çin Komünist Partisi'ne veri sağlamakla' suçlanıyordu. 

Bytedance'ın ise 30 ülkede 60 binden fazla çalışanı bulunuyor. Zhang, geçen yıl yaptığı açıklamada 40 bin çalışan daha almayı düşündüklerini söylemişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
4
3
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Ne kadar naif ve açık sözlü bir ceo, tiktokta yaşadığınız beyin dezenformasyonunu kitap okuyarak ve hayal kurarak onarabilirsiniz demek istemiş.

Cem dayan

Bu sabah ağdalı bacakları +, mimi etek ve bluzla dans eden 50 li yaşlarında göbek atan amca görünce hak verdiğim gerçek

ahmet

dünyanın am.na koydun simdi s.ktir git kitap oku pezevenk