Görüş Bildir
Haberler
The Elder Scrolls V: Skyrim'de Bu Gizemli Yaratıkları Daha Önce Gördünüz Mü?

The Elder Scrolls V: Skyrim'de Bu Gizemli Yaratıkları Daha Önce Gördünüz Mü?

Bitmek bilmeyen görevleri uçsuz bucaksız açık dünyasıyla gönüllere taht kurmayı başaran The Elder Scrolls V: Skyrim'de bazı gizemli yaratıkların olduğunu biliyor muydunuz?

Bu listede sizlere Skyrim'de karşılaşabileceğiniz 10 gizemli yaratığı gösteriyoruz;

Kaynak: https://gamerant.com/mysterious-creat...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Ice Wraith

1. Ice Wraith

Skyrim'in karla kaplı olan bölgelerinde karşınıza çıkabilecek bu sürüngen şeklindeki gizemli yaratıklar, yılanlara olan benzerlikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Skyrim içerisinde yer alan bazı görevlerde bu yaratıklarla karşılaşma şansınız bulunuyor.

2. Briarheart

2. Briarheart

Güçlü ve korkusuz olan Briarhearts savaşçıları, oyuncuların karşısına çıkan en zorlu boss'lardan birisi konumunda. Özellik bakımından çok güçlü oldukları biliniyor ve bir o kadar bulunması zor mistik yaratıklardan bir tanesi. Onları genellikle zindan girişlerinde veya sonlarında bulma şansınız var.

3. Spriggan

3. Spriggan

Gizemli bir ruh olarak adlandırılan Spriggan yaratıkları, doğayı ve onun içinde yaşayan canlıları korumak için varlığını sürdürüyor. Bu gizemli yaratık, ormanların içerisinde nadiren de olsa karşınıza çıkabiliyor ve yeri geldiğinde saldırgan, yeri geldiğinde ise dost canlısı olabiliyor.

4. Seeker

4. Seeker

Kendileri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız bu yaratıklar, genellikle zeki olan ve iletişime geçmeye çalışan varlıklar olarak biliniyor. Apocrypha kütüphaneleri ve salonlarında dolaşırken onları görmek ihtimaliniz bulunuyor.

5. The Ideal Master

5. The Ideal Master

Bu varlıklar fiziksel bir form yerine parlayan bir cevher içerisinde gözükseler bile, aslında çok güçlü büyücülerin ölümlü varoluşlarını aşmaları neticesinde ortaya çıkan yaratıklardır. Tamriel'in ilk günlerinden beri buradalar ve Soul Cairn'i bizzat kendileri yönetiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. The Reaper

6. The Reaper

The Ideal Master'lara hizmet eden The Reaper, Soul Cairn etrafında bulunabilir ve savaşılabilir bir yaratık. Hakkında pek fazla bir bilgi bulunmuyor ancak cellat görünümüyle bizleri korkutmayı başarıyor.

7. Wisps ve Wispmothers

7. Wisps ve Wispmothers

Skyrim içerisinde yer alan en güçlü düşmanlardan birisi olan Wispmother'lar, buzul ve soğuğun gücünü kullanarak düşmanlarını etkisiz hale getirebiliyorlar. Genellikle bölgelerine izinsiz girmediğiniz takdirde size bulaşmazlar. Attığınız adımlara çok dikkat edin!

8. The Pale Lady

8. The Pale Lady

Frostmere Crypt üzerinde karşılaşabildiğiniz The Pale Lady,oldukça gizemli bir geçmişe sahiptir. Oyunda bulunabilecek en zor Wispmother'lardan biri olduğu biliniyor. Aynı zamanda kökeni hakkında da farklı teoriler üretilmekte.

9. Falmer

9. Falmer

Dwemer harabelerinde bulabileceğiniz bu yaratıklar, goblinlere benzeyen görünümleriyle bazen karıştırılabiliyorlar. Bu gizemli yaratıklar aslında köleleştirilmiş ve bu forma dönmüş gerçek Falmer ırkından türemiş olan bazı canavarlar olarak biliniyor.

10. Dwemer Animunculi

10. Dwemer Animunculi

Cüce harabelerindeki Dwemer ustalarının kaybolmasından sonra burayı onarmak için çabalayan veya korumak için var olan bazı gizemli makineler bulunuyor. Bu robotik yaratıklar, sizi bir düşman olarak algılayabilip saniyeler içerisinde yok edebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
8
3
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Semih Aktaş

Bunların neresi gizemli yaratık anlamadım. Bir iki tanesi hariç diğerleri zaten yeteri kadar gezildiğinde karşınıza çıkabilecek yaratıklar.

Emre Yağlı

Yalvarırım şu dwemerlera cüce demeyin. tamam kelime kökü olarak cüce anlamına gelebiliyor ama onlar kadim bir elf ırkı "derin elf" anlamına geliyor lore göre