Görüş Bildir
Haberler
Tesla CEO'su Elon Musk'tan Apple'a: 'Tesla Mezarlığı'

Tesla CEO'su Elon Musk'tan Apple'a: 'Tesla Mezarlığı'

Onedio Medya
09.10.2015 - 15:01

Tesla CEO’su Elon Musk, Apple’ın otomobil girişimi hakkında çarpıcı ifadelerde bulundu. Apple’ın Tesla’dan kovulan mühendisleri bünyesine kattığını belirten CEO, Apple’ın otomobil departmanını “Tesla Mezarlığı” olarak adlandırdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Geçtiğimiz gün Alman gazetesi Handelsblatt‘a röportaj veren Elon Musk, otomobil sektörünün geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Artık Alman otomobil devlerinin de ciddi yatırımları olduğu elektrikli otomobil sektörü hakkında genellikle “ağırbaşlı” açıklamalarda bulunan Musk, konu Apple’a gelince ciddiyetten biraz uzaklaştı. Nitekim Musk’ın açıklamalarına bakılırsa, Apple Tesla tarafından pek ciddiye alınan bir rakip değil.

“Apple ancak Tesla’da işe giremeyenlerin tercih ettiği bir firma olur.” ifadesiyle söze başlayan Musk, “Herkes kendi işine baksın” minvalinde yaptığı yorumlara şu şekilde devam etti: “Otomobiller, akıllı saat veya telefonlara göre çok daha karmaşık cihazlardır. Örneğin ben Foxconn’a gidip bana bir otomobil yap diyemem. Ancak kalem ve iPad üreten firma, asıl büyük yeniliğini hiç aşina olmadığı bir alanda yapmak istiyor.”

Elon Musk, Almanya’ya sadece Apple’ı eleştirmek için gelmemişti elbette. Benzinle yapılabilecekler konusunda artık sınıra ulaştıklarını belirten Musk, Alman üreticileri hala geçmişe bağlı kalmakla suçladı. Volkswagen’in emisyon skandalını da es geçmeyen Musk, Alman otomobil devini ancak hile yaparak ilerleme kaydetmeye çalışmakla suçladı.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
2
1
1
0
0
0