Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Savaşın Suriye'deki Acımasız İzlerini Gözler Önüne Seren 11 Fotoğraf

 > -
Abone ol

6 Mayıs 2015 tarihinde, Reuters haber ajansının fotoğrafçısı Bassam Khabieh, Suriye'nin Şam'ın komşusu olan Duma şehrindeydi. Kendi sözleri ise şöyle:

Ne zaman bir yardım konvoyu gelse, çocuklar etrafında toplanıyordu, gelen yiyecek ve ilaçlar sayesinde, mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Oradayken, kameranın ekranında görülebilmek için tüm çocuklar fotoğraflarını çekmemi istiyorlardı. Çevremde toplandıklarında onları fotoğrafladım. İlk olarak Ghazal'ın, ardından, kucağındaki küçük bebek Suhair'i öperken poz veren, Ghazal'ın kız kardeşi Judy'nin fotoğrafını çektim. Ben bu fotoğrafları çekerken bulunduğumuz yere bir bomba düştü. Çocuklar, toz duman ve kan içinde kaldıklarında çığlık atıp, ağlamaya başladılar. Bu bomba Kızılhaç gönüllülerinden olan bir kadının da ölmesine sebep oldu. Çocuklar bilhassa; gönüllü kadının kanlar içinde kalan yüzünü gördüklerinde dehşete kapıldılar. O an; çocukların masum gülüşlerinin; çığlıklara, korku ve gözyaşına nasıl dönüşebileceğini ilk kez gördüm. Patlamadan saniyeler önce çocuklar, sevinçle bana bakıp poz veriyorlardı. Gülüp oynayan çocukların fotoğrafını çekiyordum fakat dönüp fotoğraflara baktığımda aynı çocukların nasıl perişan olduğunu görmek çok acı. 

Kaynak: http://www.theatlantic.com/photo/2015/05...

1. Sol tarafta 4 yaşındaki Ghazal'ın patlamadan önce çekilen fotoğrafı ve sağ tarafta da patlamanın 7 yaşındaki kız kardeşi Judy'ye ve ona yaşattığı dehşet.

2. 

3. 

4. 

5. 

6. Minik Ghazal'ın patlamadan önce çekilen fotoğrafı.

7. Kız kardeşi Judy ve kucağındaki Suhair.

8. Fakat yüzlerindeki gülümseme, patlamanın ardından yerini dehşete bırakıyor.

9. Dehşete kapılan yalnızca çocuklar değil.

10. Kızılhaç gönüllülerinden olan bir kadın da hayatını kaybediyor.

11. Savaşın acımasızlığı böyle yeniden ölümsüzleştiriliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ensevdigirenksiyaholankadin

Din değil, vicdan lazım.

furkandasci

Çocukları üzmeyin be kardeşim.Ya ben çocuklar gülsün diye şaklabanlık yapıp duruyorum,sırf onlar gülsünler benimde içim ısınsın diye nasıl kıyıyorsunuz be.İki günlük dünya da şu çocukların yüzündeki ağlamaya değer mi ? Herkes elbet ölecek zaten bu hırs neden ?

adlazimdegil

müslümanız diyorlar müslümanı öldürüyorlar yazık...

Görüş Bildir