Görüş Bildir
Haberler
Terör Olayları Protesto Edildi

Terör Olayları Protesto Edildi

Onedio Medya
23.08.2015 - 19:38

Türkiye'nin birçok şehrinde vatandaşlar son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul

İstanbul Fatih'te bir grup vatandaş, son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Edirnekapı Askeri Şehitliği'nde bir araya gelen grup, burada dua edip Kur'an-ı Kerim okudu. Daha sonra tekbir getirerek ve sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Fevzipaşa Caddesi üzerinden Saraçhane Parkı'na kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Müslüman uyuma şehidine sahip çık', 'vatan sana canım feda' şeklinde sloganlar atan gruba zaman zaman çevredeki vatandaşların da alkışlarla destek verdiği görüldü.

Samsun

Samsun'da da terör olaylarına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Sosyal medya aracılığıyla bir araya gelerek, İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'nde, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Ne mutlu Türküm diye', 'Vatan sana canım feda' sloganları eşliğinde Lise Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

Gruba katılan Samsunspor Taraftarlar Derneği üyeleri de zaman zaman marşlar söyleyerek, terör örgütü PKK'ya tepkilerini dile getirdi.

Kırıkkale

Kırıkkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup, şehitler için dualar okudu, sloganlar atıp, büyük bir Türk bayrağı açarak terör olaylarını kınadı. 

Burada grup adına açıklama yapan Bahadır Erdemir, şehitleri rahmetle andığını, ailelerine de sabırlar dilediğini belirterek, milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kastedenlerin hüsrana uğrayacaklarını ifade etti.

Bursa

Bursa'nın İznik ilçesinde akşam saatlerinde Dörtyol mevkisinde toplanan STK'larla bazı siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar, son günlerde artan terör olaylarını düzenledikleri yürüyüşle kınadı.

Binlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla Kılıçaslan Caddesi'nden Atatürk Caddesi'ne kadar yürüdü. Burada şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı söyledi.

Mersin

Mersin'de sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, Cumhuriyet Alanı'nda bir araya geldi. Son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösteren ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, daha sonra 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Alanda şehit isimlerini okuyan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganları attı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
JOKER

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.

Lan t.c halki neden simdi ayaģa kalkti sehit vermeden once neredeydiler illa ölümmü olmasi lazimdi Yazik ulan bide .. Neyse..