Teoman Yeni Klibinde Suriyeli Mülteci Çiftin Hikayesini İşledi: Limanında

-

Teoman, 'Eski Bir Rüya Uğruna' albümünde yer alan 'Limanında' şarkısı için hazırladığı klipte mülteci sorununa değindi. Suriyeli Beriwan ve Wassim'in çiftinin Türkiye üzerinden Almanya'ya kaçma hikayesini konu alan klip belgesel tadındaki anlatımıyla, dikkatleri, savaşlar yüzünden ülkelerini terk etmek zorunda kalan mültecilere çekiyor.

Beriwan ve Wassim adlarındaki bir kadın ve bir erkeğin Türkiye üzerinden Berlin'e kaçma macerasını anlatan klipte, çiftin yolculuğunun tüm etapları konu edildi.

Yönetmen Charles Richards tarafından 10 günde çekilen klipte, müzisyen Wassimin savaşın başlamasıyla gerçek mesleği doktorluğa yeniden başlaması ve çiftin birbirini kaybedip 4 ay sonra yeniden kavuşmaları anlatıldı.

Eski hayatlarını geride bırakmak zorunda kalarak yeni bir yaşam kurmak üzere Suriye'yi terk eden çiftin gerçek hikayesini yansıtan klipte, çiftin Suriye'den Gaziantep'e, oradan İstanbul'a sonrasında İzmir ve Yunanistan'a gerçekleşen yolculukları aracılığıyla mültecilerin acı dolu hayatları tüm gerçekçiliğiyle yansıtıldı.

Yönetmen Charles Richards ve dikkat çekmemek için kurdukları küçük ekibin bütün macera boyunca, Wassim ve Berivan'ı takip ettikleri klip projesi için UNICEF ve Birleşmiş Milletler'den de destek alındı.

Teoman'ın Beriwan ve Wassim'in hayatına ve tüm mültecilerin sorununa dokunduğu kliple sizleri baş başa bırakıyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaBirleşmiş MilletlerGaziantepİstanbulİzmirSuriyeYunanistanonedio
Görüş Bildir